ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2018
AUG-2018

Sub orice critică

Sunny Days el Palacio Hurghada

Buna tuturor.

Cum eu am ales acest hotel bazandu-ma pe impresii de aici si poze, revin cu parerea mea dupa ce l-am si vizitat.

Desi am inteles ca este un hotel de 4*+, cu o pozitionare f buna, echivalentul la noi este 2*-.

Vad pe aici niste comentarii de la turisti care au revenit de 2-3 ori la acelasi hotel, si ma intreb acum daca nu cumva este vorba de niste ghizi de turism sau ceva, ca atfel nu-mi pot explica (fara suparare). Spun asta in calitate de turist "nepretentios", care pot merge linistita la 2* sau la 5*, bineinteles in functie de buget.

Revenind, va pot spune ca efectiv, pe toata perioada sejurului am facut foamea. Nu te poti apropia de mai nimic, in afara de orez (la fiecare din cele 3 mese) si ceva carne de pui. Nu a existat nimic in 8 zile pe care sa-l mananc cu placere, ceva gustos. NIMIC...

La fel curatenia lasa de dorit f tare. In camera aveam mereu grija sa lasam ceva bacsis pe pat, si astfel aveam prosoapele schimbate si niste sticle de apa. Insa mobila este f veche, iar baia groaznica, cu o perdea de dus neagra in loc de alba, motiv pt care trebuia sa ai mare grija sa nu te atingi de asa ceva.

La piscina am stat cu mare teama sa nu plecam cu ceva boli de piele si asta datorita turistilor, localnici majoritatea, care nu respecta nici o urma de igiena (pahare aruncate in piscina, excremente de copii printre sezlonguri, etc). Apa nu s-a schimbat niciodata in 8 zile.

Am avut mare noroc ca am optat pt excursii, si asa 4 din cele 8 zile au fost ocupate.

Parerea mea generala ca si turist care a mers pt prima data in Egipt... evitati cat puteti acest hotel daca vreti sa nu va para rau de banii dati si de timpul pierdut.

Aceasta parere este impartasita si de ghizii de acolo, pe care i-am intalnit si mi-au spus clar ca am ales unul dintre cele mai proaste hoteluri si ca mai bine s-ar scoate acest hotel din oferte, datorita problemelor de acolo si feedback-ului de la turisti. Groaznic!

Trimis de andreeabadea in 27.08.18 13:35:21
Validat / Publicat: 27.08.18 14:10:39
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 2221 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreeabadea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [27.08.18 14:10:28] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 36&ridAnt=89114

Daniela33 [27.08.18 20:03:05] »

Acum cateva luni vream si eu acest hotel dupa ce citisem cateva recenzii ff favorabile... nu mai inteleg nimic!! recenziile erau de pe site-uri de turrism sau bloguri... asa pareri diferite complet sa existe?

Andox [27.08.18 20:28:05] »

Articolul este lipsit total de obiectivitate. Nu zic ca este un hotel grozav dar sa notezi plaja si mare cu 12,5% este chiar culmea. Hotelul are o laguna superba si in plus pe lateralele lui se poate face foarte bine snorkeling. De un 2 in 1 pe care nu-l gasesti la multe hoteluri.

PS apa din piscine nu se schimba, ea se curata si dezinfecteaza cu substante specifice. Si asta chiar si la cel mai scump hotel.

nrs † [27.08.18 21:07:50] »

si sincer consideri ca bugetul a fost de 5*?

angela_tudose [27.08.18 22:47:13] »

Eu sunt una dintre acele persoane care a revenit de 3 ori în acest hotel și sunt pe cale să revin pentru a 4-a. Și țin să subliniez, nu sunt ghid, scriu într-adevăr pe un blog, dar nu asta contează. Am fost în calitate de turist de fiecare dată, n-am primit niciodată nici un beneficiu, iar acele recenzii le-am scris din proprie inițiativă. Uite, chiar aș putea cere un favor, ceva data viitoare ????

N-am susținut niciodată că hotelul s-ar ridica la standarde de 5 stele, ba chiar am subliniat că are nevoie de renovări și investiții.

Dar nu mi se pare ok să punctezi un hotel/restaurant sau orice alt loc în funcție de clienții acestora și de comportamentul pe care-l au.

Și la noi pe litoral e plin de chiștoace în nisip, excremente, în apă... nu mai zic.

Camerele da, necesită îmbunătățiri, mobila este învechită. Dar se face curățenie zilnic, lenjeria e curată, prosoapele la fel. Perdeaua de duș este prea mult folosită probabil și-i uzată. Dar era curată.

Dar știți ce? Pe mine nu m-a interesat în mod special asta?

Dar plaja chiar este îngrijită, laguna aceea este superbă, deschiderea la mare face toți banii. Exact pentru asta l-am și recomandat. Plaja și marea, răsăriturile de soare, recifurile de corali... nota 10.

Da, hotelul nu excelează la masă și camere, dar să fim serioși! Raportat la banii pe care-i dai, primești prea mult încă.

Nu mă înțelegeți greșit, fiecare e liber să-și spună părerea, iar eu tocmai asta am făcut. Din nou. Și clar fiecare cu gusturile și părerile lui.

Dar să dai 12,5 din 100 pentru mre și plajă... e răutate curată. Fără supărare!

angela_tudose, Daniela33
Alte impresii din această RUBRICĂSunny Days El Palacio Resort: