ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2018
    ÎNSCRIS: 10.09.10
    AUG-2018

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Vacanta la Hotel White Lagoon Kavarna

Am stat o saptamana in Bulgaria la acest resort.

Aleg sa nu intru in detalii despre descrierea in amanunt a complexului deoarece au facut -o altii inainte.

Prin urmare pe scurt si la obiect:

1. Camerele: Avand un copil mic de un an, noi am optat pentru o camera tip studio cu bucatarie. Camera este suficient de spatioasa cu mobilier nou. Baia insa cu multe probleme, igrasie la un perete al baii, chiuveta din baie curgea pe dedesubt, au pus un cos de rufe care sa colecteze apa. Pe parcursul sejurului dusul a fost partial defect. Desi am anuntat la receptie de mai multe ori, a venit un instalator care doar a constatat fara a remedia problema. Canapeaua avea un picior rupt.

In rest camera curata se facea curatenie zilnic, in baie era sampon si sapun.

2. Mancarea buna si variata insa gatita de regula cu mult prea mult ulei. Un mare minus, in tot sejurul nu am mancat un peste gatit corespunzator si o salata spalata cum trebuie.

3. Plaja un mare minus al hotelului. In apa zonele extinse cu nisip fin se impleteau cu zonele foarte extinse pline de bolovani si alge marine. Ar trebui sa se mai lucreze la acest aspect. Pe plaja sezlonguri insuficiente, rezervate de conationali, impotriva regulilor hotelului. Personalul nu a facut nimic atunci cand i-am sesizat.

Desi este un hotel pentru familiile cu copii, in ultimii metri NU exista rampa de acces la plaja pentru carucioare, astfel incat a fost un chin sa ajungem pe plaja cu caruciorul, iar pe plaja nu exista spatii amenajate pe care sa te poti deplasa cu caruciorul. Am preferat sa stam la piscina.

4. Piscinele ok cu multe sezlonguri pe care te puteai relaxa.

5. Vederea catre mare din resort este superba. Marea insa a fost cam mudara si plina de alge si pietre de care te loveai prin apa.

6. Un alt minus, hotelul este plin de conationali galagiosi care mananca si beau mult, care vorbesc tare si care asculta manele la boxa bluetooth. Deci daca doriti sa evitati, alegeti alt hotel.

7. Raportul calitate pret este unul slabut comparativ pentru un hotel in Bulgaria. am platit in jur de 700 euro la sfarsit de sezon, cu aceiasi bani am stat in urma cu cativa ani in Turcia 10 nopti in conditii mult mai bune.

Nu regretam alegerea facuta, insa eu personal nu cred ca m- as mai intoarce. Vacanta placuta tuturor.

Trimis de Mimo* in 25.08.18 15:32:31
    Validat / Publicat: 25.08.18 16:23:04
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach, Golden Sands, Veliko Turnovo

VIZUALIZĂRI: 2094 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mimo*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster45 [25.08.18 16:22:08] »

@Mimo:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 06&ridAnt=89009

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [25.08.18 17:04:22] »

@Mimo:

Având în vedere poziţionarea în pantă a hotelului, distanţa mare până la plajă şi intrarea în mare nu tocmai prietenoasă, mie nu mi se pare un hotel de recomandat familiilor cu copii, mai ales atât de mici.

Poate că un hotel din Albena, situat chiar pe plajă, o plajă mult mai frumoasă, ar fi fost o alegere mai inspirată.

• Alte impresii din această RUBRICĂWhite Lagoon Hotel [Tuzlata]:

• pagină generată în 0.0348219871521 sec