ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2018
AUG-2018
2 AD. + 1 COPII -- v: 2ani și 3 luni

încărcat de pe telefon!

Ocoliți Maxholiday Stone Palace

Prima vacanța in Turcia= eșec aproape total... sa va povestesc de ce.

Am așteptat 1 an de zile concediul acesta și având in vedere ca Cunoșteam personalul agenției nu ne-am gândit o clipa ca ceva ar putea merge rău. Însă la ajungerea la hotel ce sa vezi: șoc și groaza. Hotelul, pe al sau nume Maxholiday Stone Palace, din Side, cu 5 stele tronand pe el, cred ca e din anii ‘80 și nu cred sa fi fost renovat vreodată.

Am fost 3 familii, 2 dintre ele cu copii, al nostru de 2 ani și cel al nașilor noștri de 5 ani. Cuplul fără copil a primit o camera la subsol, la propriu, plină de egrasie și mucegai, noi la etajul 2- oarecum ok și nașii noștri la mansarda unde frigea tavanul :)) ))

bineînțeles am mers la Recepție unde am cerut sa ni se schimbe camerele, lucru care s-a întâmplat doar cu cei de la subsol pe care i-au mutat undeva la mansarda izolați... din lac in put :)) )) in camera ce sa vezi... surpriza-aerul condiționat era centralizat, cu program de funcționare de la ora 17.30 la ora 02.00... și in rest trebuia sa te sufoci.

Internet- pauza, nici măcar contra-cost.

Întregul hotel arată deplorabil, pereții scorojiti, păianjeni la toate colțurile, parchetul de lA Recepție arată ca după război.

Dar șocul cel mai mare l-am avut la restaurant: nu am crezut ca e posibil așa ceva la 5 stele... chelnerii nu aveau nimic pe cap, erau foarte neîngrijiți și murdari, soțul meu și-a pus sa mănânce in farfurie și a avut “norocul” sa găsească un par in farfurie (destul de mare și de creț ????), nasul și-a pus niște bucăți de carne care nu puteau fi mestecate și miroseau a bălegar, cel care făcea grătar afara nu avea nimic pe cap și toată transpirație se scurgea ușor pe Bucățile de carne... ce sa mai, îngrozitor!!! Locul pe unde ieșea mâncarea arată oribil, pana și baia era mai curată... ne-a fost frica sa dam copiilor sa mănânce ceva...

am stat așa o noapte, nu am avut încotro, a 2a zi a venit ghidul care ne-a ajutat sa ne mutam in alt hotel, unde am mai plătit câte 400 de euro in plus de familie, pe lângă cei 1400 plătiți inițial. In baza agenției din țara rămâneam tot acolo, de fapt nu stăteam, luam bilete de avion și veneam acasă.

Plaja era la vreo 300m de hotel, prosoape nu am mai găsit, primul venit-primul servit, umbrelele de pe plaja era și acelea rupte... pe scurt un început de vacanța oribil.

Norocul nostru a fost ca celălalt hotel s-a ridicat la nivelul celor 5 stele pe care le avea.

Răspunsul celor de la agenție a fost:”la ce va așteptați de banii pe care i-ați dat? ” :)) )) ) și ne-au decontat 100 de euro din cei 400 dați in plus... dar stresul și faptul ca aproape ne-au distrus vacanța nu au contat. Ce ne-a frapat pe noi a fost faptul ca cea care deține agenția de turism a spus ca a fost cazata la Stone Palace 3 nopți și a fost foarte mulțumită... oare o fi vorba de același hotel? :)) )) )

una peste alta NU MERGEȚI la Maxholiday Stone Palace nici dacă va dau bilete gratis!!!

Va recomand cu mare încredere Club Nena, este hotelul unde ne-am mutat și ne-am bucurat cu adevărat de vacanța!

Trimis de Andreea ned in 23.08.18 23:47:06
Validat / Publicat: 24.08.18 00:17:32
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2032 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Andreea ned); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 Pe aici ieșea mâncarea ????
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[24.08.18 00:03:38]

@Andreea ned: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

nrs †
    [24.08.18 06:59:24]

chiar tu ai spus ca intre cele 2 locatii e diferenta de calitate dar si de pret! de fapt ati adaugat inca jumatate la pretul cazarii (initial ati dat cam 700 euro sau chiar mai putin). asa e cand vrei ceva ce nu exista: ieftin si bun!

[24.08.18 09:39:23]

????

Andreea nedAUTOR REVIEW
    [24.08.18 13:21:30]

@nrs: Dacă ați văzut pozele, acel hotel nu merita niciun bănuț, darămite 700 de euro. Nu am vrut lux, am vrut condiții de cazare și masa decente!

[24.08.18 13:32:55]

In astfel de situații site-uri precum amfostacolo sunt extrem de utile și pot scutii turiștii de multe neplăceri. Dacă fotografiile sunt reale, mai ales cea cu bucătăria atunci e grav. Și agenția poartă o parte însemnată de vină, aș spune 80%.

Totuși trebuie atenție mare și din partea turiștilor. Eu de exemplu am nevoie sa știu și unde cade umbra între orele 5 și șase după masă pentru a mă determina să fac rezervare.

Andreea nedAUTOR REVIEW
    [24.08.18 21:54:12]

@calincheita: sunt fotografii făcute de noi, 100% reale. Nu am niciun motiv sa fac reclama proasta hotelului

[24.08.18 22:34:16]

@Andreea ned: Ok, nu am zis că nu cred, doar sunt extrem de surprins.

nitul
    [25.08.18 20:51:16]

La club nena ne-am petrecut și noi concediul anul aceasta. Am avut o vacanță superbă. Nu știu când ați cumpărat sejurul; noi am dat 1295 euro 9 nopti începând cu 23.06. Cum te-au sfătuit și alți colegi trebuie să te informezi foarte bine pe ce dai banii.

[25.08.18 20:58:07]

@nitul:

La club nena ne-am petrecut și noi concediul anul aceasta.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Andreea ned, calincheita, nitul
    Alte impresii din această RUBRICĂOtium Stone Palace Hotel (ex Vera) [Colakli]: