Unde mâncăm în Eforie Sud?

18.08.2018
Avatar andrei280
DIN Piatra neamt
înscris/ă în 18.08.18
AUG-2018
800 Eur

încărcat de pe telefon!Braseria Carlos & David

Braseria Carlos & David, Eforie Sud

După 12 ani de all inclusive si locații de 4-5 stele in afara țării, anul acesta ne-am decis să ne petrecem concediul in țară deoarece soțul meu este bugetar si beneficiază de voucher de vacanță. Am ales Eforie Sud cu mari emoții.

Plaja plină de mucuri de țigări și tone de gunoaie. Spațiul verde neîngrijit, trandafiri uscați și bineînțeles nelipsitele gunoaie. Cu greu am găsit un loc de plajă mai curat (curățat de valurile mării).

Singurul loc unde se poate mânca bine este Braseria Carlos&David.

Mâncarea este proaspata, diversificata, de la salate, la antreuri, meniuri speciale, peste si fructe de mare, pui, porc, mamaliguta caldă, usturoi, smântana, pizza diversificată etc. Bere rece, sucuri si dulciuri.

Terasa este elegantă, bine întreținută iar restaurantul are două etaje. Terasa se află pe o stradă liniștită, circulația mașinilor este oprită, pe traseul pentru plimbare si cumpărături.

Serviciile sunt asigurate de tineri frumoși și extrem de amabili. Felicitări patronului.

Probabil vom reveni în Eforie Sud deoarece am descoperit această Braserie Carlos&David.

Localitatea Eforie Sud este prima stațiune de pe litoralul românesc, înființată de Ioan Movilă, un boier

din părțile Moldovei, la 1899, atunci când s-a pus piatra de temelie a hotelului Movilă. Este o stațiune plină de istorie cu vile construite în perioada interbelică, cu străduțe liniștite, romantice.

Dacă ai asigurată si o masă buna ca cea de la Braseria Carlos și David atunci se merită concediul.

Adina, Radu si Andrei 😊😎😍😚

Impresii încărcate de andrei280 in 18.08.2018 18:49:40

Validat / Publicat: 18.08.18 19:22:48

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (andrei280); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 7 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de andrei280? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[18.08.18 18:57:11]

@andrei280: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în Eforie Sud?, EFORIE SUD" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Descoperă Eforie Sud]

Unde ați fost cazați?

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)