ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.08.2018

Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Vacanta de groaza in Zakynthos

Buna ziua.

Suntem inca la acest hotel si inca nu incetam sa ne izbim de neplaceri si nemultumiri.

De cand am ajuns am fost, aruncati, in fata hotelului incercand sa ne dam seama cam pe unde ar putea fi intrarea spre receptie.

Ca sa nu plictisesc si pt. a fi si altora de ajutor in alegerile pe care le vor face, o sa va spun ca plusul acestui hotel este camera - noi am optat pt. suita superioara - iar minusurile sunt:

- pe primul loc, mancarea. Este de cea mai proastă calitate, aceeasi in fiecare zi, foarte putine sortimente (ex :Doar un tip de pește si ăla vai de el si cam atat la capitolul proteina), apa, suc, bere etc. numai de la dozator.

Noi am cumparat un pachet all inclusiv si, spre deosebire de ceilalti avem cele mai proaste servicii. La bar erau expuse cutiile de bere, suc etc. iar cand am cerut un suc ni s-a spus ca pt. cei cu all au numai ce exista la dozator. Snackurile inseamna cam tot ce ramane de la pranz sau mic dejun, arata groaznic. In rest cam NIMIC.

Cand am spus tot ce nu ni s-a parut in regula managerului acesta a avut un comentariu sec si rautacios:"daca nu va convine puteti pleca".

Toate acestea dupa ce pe pachetul la acest hotel jalnic am platit "doar" 3600 de euro.

Concluzia: ocoliti acest hotel!!!

Voi reveni cu alte comentarii pt ca mai avem de stat...

Trimis de Gabiz in 15.08.18 12:06:22
Validat / Publicat: 15.08.18 12:52:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Creta, Rodos

VIZUALIZĂRI: 1834 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Gabiz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster26 [15.08.18 12:13:54] »

@Gabiz: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

webmasterX [15.08.18 12:15:12] »

@Gabiz:

o sa va spun ca plusul acestui hotel este camera-noi am optat pt. suita superioara

Cu toate astea ai acordat o nota foarte mica la capitolul cazare (camera).

Gabiz [16.08.18 15:16:25] »

@webmasterX: Este ok punand in balanta cu ceea ce primesti ca si mancare in acea locatie numita restaurant. Nu e o camera de 5*. E curat dar si cu lipsuri:a trebuit sa chemam in prima jumatate de ora de cand ne-am cazat pe cineva de la mentenanță sa constate si sa repare unul dintre butoanele toaletei. Venit, vazut si cam atat pt. că a ramas la fel. Aflasem ca sunt genul de hotelieri care te pun sa platesti pt astfel de lucruri

webmasterX [17.08.18 09:25:56] »

Gabiz [24.08.18 13:03:38] »

Este cel mai "neprietenos"hotel din cate am stat iar angajatii neimplicati, nepasatori si chiar sfidatori.

Entertainment 0. Lipseste total, ai impresia ca esti undeva la un sanatoriu, letargie.

Concluzia:nu primești nimic sau nimic de calitate pe bani mulți.

Multe gunoaie in jurul hotelului si cam in toata insula. Comparativ cu alte insule, Creta, Rodos, Zakynos e foarte departe...

Despre excursii, putine cuvinte pt ca mergi cam 2 ore cu vaporul, ajungi la Navagio stai 3 sferturi de ora pt a face poze apoi 2 ore inapoi si cam atat...

Gabiz
    Alte impresii din această RUBRICĂGalaxy Beach Hotel [Laganas]: