Port Nature Luxury Resort & Spa [Bogazkent]

AUG-2018
REGIM MASĂ uai
2000 euro

Un hotel de evitat

Am ajuns la hotel la ora 14 si am fost cazati relativ repede.

Primele 2 zile pana cunosti hotelul au fost ok. dar apoi incepi sa vezi anumite detalii care te sperie (oare e un concediu ratat).

Mergi la bar si nu esti servit cu nimic pana la ora 10, esti cu 3 prieteni si nu primesti decat 3 beri pentru ca asa e politica hotelului (normal merge unul si vine la masa cu bere pentru toti sau asa cred eu ca ar fi normal)

Merg 3 copii la patiserie si nu primesc decat 2 fanta -tot cu politica hotelului-. Prajituri rele si vechi--tari de nu intra lingurita in ele-, mincare reciclata ceea ce este cel mai rau lucru posibil la un hotel, 6 zile de pulpe de pui de te saturi si tot asa. Cartofii prajiti de dimineata nu puteau fi mancat pentru ca erau reincalziti.

Barul uita sa-l mai umple, inghetata numai autohtona, doar bere Tuborg,

prosoape in camere vechi vechi la fel si la plaje. Toate au un cip antifurt cip cu al carui pret cred ca le puteau schimba. La plecare te scaneaza ca la aeroport sa nu iei vreunul lucru jenant la un hotel de 5 stele.

Intre Port nature si urmatorul hotel Belek Beach este o pajiste unde cresc gaini si cocosi care la 5 dimineata te dispera. Au si 2 pauni. Cautati pe net ce sunete scot si vedeti de ce o iei cu nervii zilnic.

Pontonul scurt de 20 metri plaja cu nisip. Pentru cei care au mai fost in Turcia stiu ca plajele lor sunt certificate Blue Flag ceea ce lipseste aici.

Norocul nostru a fost ca am fost mai multe familii si am reusit sa trecem peste aceste mici inconveniente.

Impresii încărcate de cool in 14.08.2018 23:26:54

Validat / Publicat: 15.08.18 04:45:25

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Side-Silance Beach, Rixos Belek, Limak Atlantis

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cool); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 5 voturi) nota2

[15.08.18 04:45:06]

@cool: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 37&ridAnt=88552

[15.08.18 11:56:35]

@cool: Foarte interesant si ciudat deopotriva ce scrii. Sa se fi stricat treburile atat de mult de anul trecut? Am fost acolo si in privinta barului de la piscine, Irish bar, te-as contrazice cu desavarsire, dar repet, asta a fost anul trecut.

Bauturi de import din cele mai cotate, bauturi pe care nu multe resorturi din Turcia le detin. Bere, barbatii s-au desfatat doar cu Leffe, inghetata Movenpick tot la Irish bar, intre anumite ore, adevarat!

In ce priveste plaja, multe resorturi au blue flag, dar acest hotel se stie ca nu are. Dimpotriva, pietre la intrarea in mare, dar se stie.

Mancarea anul trecut a fost diverificata, buna, nu exceptionala, insa nu repetitiva.

Noi am avut camera orientata spre curtea cu cocosii de care spui, nu erau cocosi atunci... Pe mine ma deranjau doar angajatii care-si beau cafelele dimineata in acea zona si faceau super galagie si tot pe acolo se facea aprovizionarea restaurantului.

Noi am stiut la ce sa ne asteptam, am studiat conceptul hotelului pe anul 2017, iar pentru pretul platit am primit intocmai.

[15.08.18 21:40:13]

@ioana1976: Buna Ioana, sa o iau de la inceput,

-aripioarele erau maro si urite pentru ca nu se schimba uleiul (6 zile) plus ca erau o data la 2 zile

-Numai Tuborg, alcoolul autohton.

-La receptie am vazut Corona si cand am cerut au zis ca s-a terminat

-Pina la 3 noaptea spalau navete si faceau o galagie de nedescris

-Daca a fost bine la Silence in Managvat iti dai seama ca nu ma asteptam sa fie Rixos dar sa nu poti manca o prajitura e trist

-La patiserie trebuiau sa se stanga cel putin 3-4 copi ca sa faco niste amarite de Gofre care erau singurele si deci cele mai solicitate.

-Bananele erau negre (stiu ca le produc ei dar erau deja stricate)

-Mezelurile miroseau si te rog sa ma crezi ca la 8 dimineata inca nu era nimeni care sa faca un nenorocit de ou ochi. Le aduceau in tavi facute de mai devreme si erau reci.

-necazul e ca nu am crezut ca pot scrie asa de un hotel din Turcia tara pe care sincer o iubesc dar am fost 18 persoane. Poate sunt eu defect dupa 8 ani de Turcia dar toti sa vedem acelasi lucru e greu.

Oricum multumesc ca ai citit si comentat ce am scris pentru prima data

[16.08.18 10:21:20]

Sincer, imi pare rau, sunt convinsa ca asa a fost anul acesta cum ai descris, dar si surprinsa de cum s-au putut strica treburile pe acolo. E ok ca ai scris aici ca oamenii sa poata citi si bune si rele.

Noi anul trecut am ales Port exclusiv pentru conceptul de all (la bauturile de import din concept ma refer) vis a vis de pretul platit (foarte mic-1350 euro, 2 ad+1 copil de 13 ani) si din acest punct de vedere am fost foarte multumiti, iar restul conditiilor au fost satisfacatoare.

In rest, mare, soare, piscine, upgrade la camera.

Nu am comparat cu Gural Premier Belek unde am fost cu un an inainte, pentru ca nu se putea compara decat in privinta bauturilor din concept, insa si pretul platit acolo a fost altul cu tot cu reducerea obtinuta cu ocazia targului de Craciun.

[16.08.18 10:37:09]

@cool:

Daca a fost bine la Silence in Managvat

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[16.08.18 17:25:56]

@ioana1976: Pentru anul viitor asta era priectul--Gural sau Papilon Zeugma-plus cappadokia.

Un sfat ar fi super

[16.08.18 17:29:48]

@webmasterX: Am fost la Silence din 2012 pina in 2015 cu 2014 de doua ori dar ce o fi acum nu mai stiu asa ca decat sa spun prostii mai bine...

oricum ca parc de distractii e super

[16.08.18 18:53:55]

@cool: Pot să recomand Guralul cu toată sinceritatea și încrederea, vezi impresii.

La Papilon nu am fost, dar stiu ca este sub Gural. Orice detalii suplimentare, cu drag!

Publicitate    [23.08.19 22:18:37]