ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2018
ÎNSCRIS: 14.08.18
AUG-2018
2 AD. + 2 COPII -- v: 4,8

Hotel Atlas

Am fost si noi la hotel Atlas Nisipurile de aur, in perioada 06-13 august 2018.

Am plecat de dimineata pe la ora 5 impreuna cu sotul si cei doi copii de 4 respectiv 8 ani. Drumul a fost bun, cu portiuni bune si mai proaste, am facut mai multe opriri, la vama nu am stat decat 10 minute, rovignieta am facut-o dupa vama RO, in sensul giratoriu (se poate plati in lei sau euro).

Am ajuns la hotel pe la ora 11, parcarea hotelului este foarte mica, am ramas cu copii in masina si sotul s-a dus sa vorbeasca cu angajatul care statea la intrare in hotel si pentru suma de 30 de leva, si-a scos masina din parcare si am stat linistiti in legatura cu masina (nu va recomand sa lasati masina pe strada si sa mergeti sa va cazati, se ridica masini, am vazut multe masini de RO pe platforma, la receptie ni s-a spus ca nu e gata camera si ca ne asteapta pe la ora 14, dupa o mica recunoastere pana la plaja, ne-am intors la hotel si la ora 13 eram deja cazati.

Mancarea este variata, dimineata omleta, oua ochi, branzeturi, o zi cu pateu alta cu peste, salate de toate felurile, carnati, cremwursti, kaiser, croisante, cornulete cu gem, la pranz si seara, 2 feluri de ciorba, mancare gatita si gratar, cartofi prajiti/la cuptor, paste, orez, intr-o seara au fost fructe de mare, scoici, calamar, sucuri la discretie, fructe la fiecare masa, si vreo 3 feluri de desert, inghetata.

La piscina era destul loc la sezlong-uri, apa putin rece (deoarece dimineata o curatau cu furtun de extractie cu apa rece), in lateralul restaurantului, la umbrelutele cu Pepsi, aveai acces la inghetata, sucuri, cafea, pizza, fursecuri), la barul de la piscina serveau cockteil-uri, bere si cafea. La lobby bar erau bauturi alcoolice, sucuri, cafea, aveau 2 mese de biliard contra cost (4 leva jocul- la receptie se platea).

Camera spatioasa, cu parchet pe jos, balconul cam mic, uscator rufe pe balcon, mini frigider, cu o apa plata in fiecare zi, si sampanie la sosire, se facea curat in fiecare zi, se schimbau prosoapele lasate pe jos in baie, si la 2 zile schimbau lenjeria.

De la receptie in fiecare dimineata luam un tichet de reducere pentru plaja, au un parteneriat cu hotel Astera (plaja cu umbrelute rosu-alb), sezlong 5 leva, umbrela 5 leva, si la barul de pe plaja aveai totul gratuit (mere, prune, sucuri, cafea, bere, pufuleti, briose).

Nu am avut nici o problema medicala din cauza mancarii.

Este un hotel perfect pentru familie, seara se organizau petreceri pentru copii, si apoi divertisment pentru adulti, langa terasa restaurantului exista un mic parculet, la nivel -2 era sala de forta, mese ping-pong, sauna, la nivel -1 era o piscina, piscina din exterior avea 2 topogane cu apa pentru copii.

Mancare nota 9, curatenie 9, personal 10, mergeti cu toata increderea, merita toti banii.

Am luat sejurul prin agentia ****, s-a putut plati in rate, sunt foarte seriosi si profesionisti (am primit mail la plecare din RO in care ne urau drum bun si feedback la plecare din BG in care ne cereau parerea despre cum a fost sejurul).

Trimis de Miki79 in 14.08.18 10:21:59
Validat / Publicat: 14.08.18 11:04:28
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3711 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Miki79); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.08.18 10:42:49]

@Miki79: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 62&ridAnt=88511

dune
    [05.09.18 15:35:45]

@Miki79:

Buna Miki,

Ai un ecou oki. Am uitat de croasante, erau de vreo 3 feluri zilnic si super bune.

Erau si 2 mese de Air Hokey cu 1 leva/joc. Bine, in general era doar una functionala, insa si in Mamaia e 4 lei/joc. La vale, dupa striptis e 2 leva/joc. Mai papa o fisa, da' nu renuntam la ea. Chemam de 2-3 ori la receptie sa vina sa-mi dea fisa nazat bicoz iz blok. De la receptie mergeam la bar, un JB... Trec 3-5 minute, iar la receptie, complein fisa nazat. Dar mai tare. La muscoii de la receptie li se cam rupe de vorbesti mai tare. Insa, eu dupa 2 JB trec pe germana. Si atunci sa vezi urechi ciuliteeeeeeeee...

Si se rezolva.

E oki hotelul, cel mai bun la care am fost in Bulgaria. Si am fost la cateva.

Era sa uit, in lift era o reclama: 4 leva sezlong pe plaja Asterei, acces la bar (bere+suc). Pai luai un sezlong si ce? Veneau tinerii tuciurii observatori sa-ti smulga umbrela?

Saltea nu folosesc daca nu e moka, imi plce sa ma scarchin prin zabrelele sezlongului. O fi vreo raie?

Bafta

Lexxxxx
    [16.06.21 15:03:55]

@dune: Salut, o intrebare legata de traseul spre plaja. Traseul e doar pe drum, sau se poate merge si printre hoteluri, mai pe de-a dreptul?

Ca pe drum sunt vreo 800-900 m pana la plaja, ceea ce e cam greu cu copii si prin soare... Daca exista o zona de traversare, ar fi ok, s-ar reduce la 300-400 m. Ma gandesc daca se poate merge printre hotelurile Arena Mar si Perunika si sa iesi in aleea de la Astera. Pe Maps nu prea imi dau seama din cauza vegetatiei. Drumuri sau alei pe Maps nu apar dar se vad niste scari si alei nemarcate si nu stiu daca comunica intre ele.

E o informatie foarte importanta pentru mine, daca as primi un raspuns, as fi foarte recunoscator.

Multumesc.

dune
    [12.07.21 11:18:28]

@Lexxxxx: Va salut, eu am fost la hotelurile din acea linie (Helios, Royal) si intotdeauna mergeam pe la Atlas la plaja.

Mergeti pe langa piscina, in partea dinspre mare e o poarta. De acolo ajungeti in strada. Tendinta e sa ajungeti mai repede si instinctul va va face sa mergeti in vale. E o intrare pe langa Perunika, Muppetz in groapa, Marina in vale si ati ajuns. Cam 10 min - maxim 200m.

Mai repede e sa urcati 10-20 m si e o intrare pe langa BBgrill, Gladiola si sunteti pe plaja.

Sper sa nu se fi modificat.

Cat e scorul acum?

Eu am dat cam 500Eur 2 +1 infant 13 ani, dar am luat mai multe pachete.

Au o manca excelenta.

Vacanta placuta!

Lexxxxx
    [13.07.21 10:05:13]

@dune: Multumesc de detalii! Cand m-am uitat, acum aproape 1 luna, era 900 eur pentru intervalul ales de noi, care era in plin sezon. Pretul era pt 2 adulti si 2 copii.

dune, inginerul77, Lexxxxx
    Alte impresii din această RUBRICĂAtlas Hotel: