Amara Dolce Vita [Tekirova]

REGIM MASĂ Ultra all inclusive
1950 euri
+ COPII: 2 -- varsta: 2 si 8

Amara Dolce Vita

M-am hotarat sa scriu aceste impresii, deoarece si eu la randul meu gasesc folositoare aceste imprresii atunci cand sunt in cautare de locuri bune atunci cand vreaj sa aleg un loc bun de vacanta, avand in vedere ca sunt f pretentioasa in ceea ce priveste curatenia si mancarea, specific ca anul acesta am plecat cu toata familia (2 adulti+2 copii, 2 si 8 ani), camere f spatioase, cu dressing, baie spatioasa., pat imens (iti dau si patut pt bebe).

Acest hotel l-am ales din pura intamplare, norocul nostru, spun acest lucru deoarece voiam sa ajungem in alt resort (Ela Quality Resort). Am ales Amara Dolce Vita si bine am facut!!!

Este un resort superb, curat, isi merita cele 5 stele din plin, mancarea este extrem. de diversificata si gustoasa, pur si simplu nu te poti abtine, gasesti de toate, absolut delicioase, plaja este superba si destul de mare (doar ca daca vrei sa prinzi loc in fata trb sa mergi de dim, de obicei vin si isi pun prosoapele si pleaca), dar gasesti fara prb in randurile din spate.

Baruri peste tot, coktail uri, cafea, sucuri, absolut de toate

Au piscine atata pt copii, cat di pt adulti, ceea ce m-a impresionat a fost aqua park ul care este absolut fenomenal. Nu am vazut la noi asa ceva, plus ca au piscine pt copii mici fantastice, topogane incredibile pt adulti si copii.

Sunt impresionata de cum stiu turcii sa isi aleaga turistii si cat interes prezinta pt clientii lor, total opus fata de Romania, de care sunt dezamagita total (desi avem. o tara superba, dar nu si oameni care sa o scoata in evidenta).

Pentru final, este un hotel ce isi merita fiecare banut (noi am dat 1900 e pt toti 4, ultra all inclusive). Cu siiguranta la anul vom merge tot aici.

Impresii încărcate de Ioana 01 in 13.08.2018 13:07:32

Validat / Publicat: 13.08.18 15:02:48

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Sera Club Antalya Vikingen Alanya

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ioana 01); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8200 PMA (din 9 voturi) nota2

[13.08.18 15:02:37]

@Ioana 01: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 84&ridAnt=88480

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

[13.08.18 17:34:07]

- cristianford
[18.11.18 19:11:32]

@Ioana 01:

Buna seara. Va rog sa-mi spuneti daca ati vazut/consumat bauturi de import, mancare? In camera minibarul contine... si se umple in fiecare zi? Intrarea in mare este cu nisip?

Multumesc

- RNZ
[09.12.18 17:37:05]

@Ioana 01: Buna seara. Vrem si noi sa mergem la acest hotel sau la Ela Quality in Iunie două familii cu doi copii de 6 ani unul de 8 ani si unul de 1,5 Ani.

Ce ne recomandați la Amara au locuri de joaca pentru copii, care este diferenta intre camerele din clădirea principală deluxe si cele club room, noi dorind să ne cazăm la club room, cum este mâncarea, apa, plaja, în special potențialul pentru copii.

Va multumesc. O seara buna.

Publicitate    [18.07.19 21:13:09]