Habitat Apartments ADN

înscris/ă în 31.08.09
SEP-2008
aprox. 1000 euro

Superba

Am fost acolo in 2008, septembrie pe final.

Vremea a fost foarte placuta si chiar am putut face plaja si baie in mare desi era trecut de 20 septembrie.

Apartamentele Habitat le puteti gasi pe net si va puteti alege zona in care doriti sa locuiti (eu am ales plaja), numarul de dormitoare, numarul de persoane, etc. Dupa ce verificati disponibilitatea apartamentului contactati agentia pe mail pentru a face rezervarea. Nu se cere niciun avans.

Eu am zburat cu o cursa lowcost si am fost foarte multumit (calitate si pret). Apoi am luat un taxi pana la apartament (35 euro). La scara blocului ma astepta reprezentantul agentiei (un englez) cu care am tinut legatura in permanenta. Mi a prezentat apartamentul si mi a cerut o garantie (acest lucru nu a fost precizat initial, noroc ca avea o suma de rezerva).

Apartamentul foarte curat, spatios, complet utilat si cu toate dotarile.

Cu mancarea ne-am descurcat fie cumparand de la supermarketul din colt si gatind acasa (micul dejun si cina) fie mancand in oras, in timpul zilei.

Va recomand sa va faceti abonament pe metrou (excelent pus la punct) pentru ca iese mult mai ieftin si puteti folosi si autobuzele.

Va recomand sa vizitati Aquarium-ul (langa Mare Magnum - mall), gradina zoologica, stadionul Camp Nou (aici am mancat cel mai bun sandwich cu carne de vita), Rambla (deosebita - exista acolo si un sex shop mai special), turul cu busul decopertat (cred ca biletul pe 2 zile e mai bun), toate operele-cladirile lui Gaudi, muzeul de istorie, muzeul de arta si Placa de Espagna, Montjuic si Tibidabo - dealurile etc.

Este nevoie cam de o saptamana pentru a vizita totul pe indelete si pentru a savura.

Va recomand sa mancati paella si sa beti sangria... daca nu sunteti fani macar veti putea ulterior compara sau a va lauda.

As reveni oricand in aceste locuri.

Impresii încărcate de costiniadis in 17.05.2010 17:10:41

• A fost prima sa vizită/vacanţă în SPANIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: SUA, Anglia, Turcia, Grecia, Bulgaria, Germania

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (costiniadis); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4400 PMA (din 10 voturi) nota2

- biancuta
[17.05.10 17:58:45]

Multe informatii privind oportunitatile din excursie, pentru care iti dau votul meu!

- TORA INGRID*
[17.05.10 20:28:14]

Fain review, impresii, informatii, dar lipsesc fotografiile, ar fi fost grozav si cu ele, in rest e ok.

- costiniadis
[18.05.10 09:14:06]

Voi adauga si fotografii (le am acasa iar postarile le fac de la birou) si de asemenea voi mai adauga si alte impresii despre Barcelona pe masura ce ele imi revin in memorie.

- alinutzza140*
[18.05.10 11:05:07]

Util review-ul si plin de informatii. Mi-as dori sa savurez paella si sa beau sangria dar... pana atunci te votez.

- danita
[03.05.11 15:13:07]

Buna, la recomandarea ta, as vrea sa rezerv un apartament si as vrea cateva amanunte legate la cancelling si la modul de rezervare. multumesc

danita

- costiniadis
[03.05.11 15:28:56]

salut,

rezervarea se face pe site.

anularea tot acolo... oricum plata eu am facuto cash la momentul sosirii. nu stiu ce costuri poate implica o eventuala anulare.

distractie frumoasa!

• Un apartament cochet, foarte aproape de Placa d'Espanya (Apr.2015) - punctaj satisfactie: 9.67 (scris in 30.04.15 de iuliaen din BUCURESTI) - RECOMANDĂ