ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2018
ÎNSCRIS: 22.06.18
AUG-2018

încărcat de pe telefon!

Astoria Mare - un hotel care promite

Astoria Mare din Nisipurile de Aur a fost inaugurat recent in iulie 2018, inca nu a fost deschis complet, mai sunt 1-2 etaje in lucru, dar aproape gata si ele.

Din punctul nostru de vedere isi merita cele 4 stele, dar mmai au de pus la punct unele detalii.

Este situat foarte aproape de mare. Un minus ar fi iesirea spre plaja care se face prin alt hotel ce urmeaza sa fie inaugurat curand, probabil fac parte din acelasi grup. Este usor neplacut.

Parcarea este extrem de mica si evident full. Noi am parcat in fata hotelului vecin pt ca oricum se platea si la noi la fel, 15leva pe zi.

Camera este impecabila, nu am gasit nici un cusur si suntem destul de carcotasi. Totul foarte curat, baia dotata cu tot ce este necesar. Curatenie s-a facut zilnic, inclusiv prosoape schimbate.

Mancarea a fost buna, relativ variata. Am mancat o vita cu legume exceptionala. Sucurile-la dozator, dar ok, nu diluate, Coca cola chiar avea gust real. Cafeaua-acceptabila, multe feluri de prajituri. Berea era cam slaba, cocktailurile la fel. Dar per total bine, am vazut si mai rau.

Capitolul unde stau fff prost este dotarile pt copii. Nu au nici un tobogan, leagan, casuta etc. Au un kids club foarte prost dotat. Echipa de entertainment extrem de slaba, o fata plictisita rau si 2baieti care se mai straduiesc din cand in cand sa faca cate ceva, insa nu le prea iese...

Au o piscina pt adulti-destul de mica raportata la un hotel ata de mare si o piscina de copii in care incap max 10copii daca stau inghesuiti. In schimb zona de sezlonguri este imensa.

Plaja lor este minuscula, sezlongurile si umbrelele se platesc. In apa erau extrem de multe pietre, dar apa era curata.

Personalul a fost ok, amabil si cu zambetul pe buze in permanenta.

Probabil vom mai reveni aici.

Trimis de lady_c35 in 11.08.18 15:44:59
Validat / Publicat: 11.08.18 17:43:23

VIZUALIZĂRI: 6363 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lady_c35); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.08.18 17:39:17]

Mutat în rubrica "Astoria Mare Hotel, NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 25&ridAnt=88402

lady_c35AUTOR REVIEW

de ce?

mai incearcă

lady_c35AUTOR REVIEW
    [12.08.18 13:33:15]

@webmaster26: nu merge. imi apare doar camera, nu si galeria. incerc maine de pe laptop

[10.11.18 16:12:34]

Si noi am fost tot pe 11.08.2018... la plaja doar cei din afara hotelului plateau sezlongurile... pt noi era gratis! In rest totu i nou, modern, pozele de pe [***] sunt identice... reflecta realitatea. Mancarea mult mai slabă, nu prea diversificată, dar in 2019 vor aparține de grupul RIU si vom vedea!

[10.11.18 16:30:12]

@andreea baicu:

Si noi am fost tot pe 11.08.2018...

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

and_alx
    [23.08.19 20:58:38]

@webmaster45: Salutare, poate sa-mi spuna si mie cineva care este diferenta intre si? Pe booking apar ambele, desi eu inteleg ca este un singur hotel. Daca sunt doua de ce apar aceleasi locatii si aceleasi poze pe booking? Eu am facut o rezervare pe booking al Astoria Mare si in acelasi timp exista oferta si pentru RIU. Plec in 12 zile si habar nu am unde ma duc!

[23.08.19 21:11:18]

@and_alx: astoria mare nu mai exista, ar tb sa fie pe factura riu astoria... anul trecut era Astoria simplu, atunvi cand l au renivat, construit... anul acesta este riu astoria... asa ar tb sa scrie pe factura

Florris
    [23.08.19 21:48:03]

@and_alx: Hello! Cred ca sunt doua locații apropiate, o clădire orientata cu fața către faleza de langa mare, pe care este scris Riu Astoria și cumva în spatele asteia, este Astoria Mare. Dacă ai rezervat la Astoria Mare, atunci acolo va trebui sa ajungi.

[23.08.19 23:01:33]

@Flr flr: sunt unul si acelasi hotel, doua corpuri diferite... anul trecut au deschis unul, acum e gata tot... am fost si anul trecut si acum de 1 mai... dar este Riu Astoria. de anul acesta...

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [24.08.19 00:25:18]

@and_alx:

Daca sunt doua de ce apar aceleasi locatii si aceleasi poze pe booking?

Părerea mea este că este vorba de un singur hotel cu două corpuri.

Hotelul Astoria 3* a fost renovat anul trecut şi reclasificat la 4* sub numele Astoria Mare. S-a mai şi construit pe acolo, iar anul acesta a fost preluat de lanţul RIU sub numele RIU Astoria 4*.

Te duci la recepţie cu rezervarea de pe booking şi vei primi tipul de cameră rezervată de tine. Corpul în care vei primi cazarea mi se pare mai puţin important. Poate doar vederea la mare frontală sau laterală să conteze.

and_alx
    [24.08.19 11:45:37]

@nicole33: este posibil sa nu fie in intregime manageriat de RIU (inca), dar banuiesc ca restaurantele, piscinele si alte facilitati sunt comune. Prima idee a fost ca este o teapa, dar judecand la rece te gandesti ca asa ceva nu poti gasi pe booking.

and_alx, andreea baicu, Florris, lady_c35
    Alte impresii din această RUBRICĂRiu Astoria Hotel (ex Astoria Mare) :