Insula Hotel

DIN Satu Mare
înscris/ă în 10.08.18
AUG-2018
150lei/noapte

Un loc de care sa te feresti

Hotel Insula Tulcea...

Ei zic ca au camere la un pret decent, 150 lei pe noapte... Ajungem sa ne multumim daca in camera este curat... Da ce ar trebui sa ne manance sobolanii in somn? Nu mai e vremea lui Ceausescu sa te bucuri ca nu esti in puscarie!

1. Parcarea din fata hotelului este cu plata, Daca risti sa nu platesti iti poate ridica masina. In curtea hotelului, adica pe insula, costa inca 10 lei cand intri.

2. Televizoare mici, dereglate, trebuie sa te chinui sa prinzi ceva. Provider de tv cablu UPC.

3. Viteza la internet buna

4. Dusuri minuscule, de parca te indeamna sa faci economie la apa.

5. Cel mai important punct l-am lasat la coada. Am testat doua camere, aerul conditionat de fapt este un convector, care face numai galagie. Misca aerul in camera, dar nu raceste absolut nimic, numai daca stai chiar langa el.

Prima noapte a fost cumplita, nu am putut sa dorm de caldura. Ma gandeam ca de aia ca am fost cazat la ultimul etaj (geam mic de mansarda). A doua noapte am avut bucuria sa ma mute la insistentele mele la etajul 1. Parca era mai respirabil aerul, dar la ora 11 noaptea m-am saturat sa ma joc de-a aerul conditionat si am deschis usa de la balcon. La ora 12 noaptea insa mi s-a spart si ultima speranta de somn, a inceput activitatea un club de noapte cu muzica dance, urlete de individe excitate si bubuituri neregulate de baterie electronica. Din cand in cand claxoane de masine de fitze. Exact pe partea cealalta a lacului!

Am mers la receptie, femeia mi-a explicat ca nu avem ce la face, au autiorizatie.

Pe site-ul lor ar trebui sa scrie toate aceste lucruri nu sa insele oamenii care platesc corect, cat cere patronul afacerii.

Daca vreti sa va odihniti NU VA RECOMAND acest loc, este o bataie de joc.

Impresii încărcate de visitor1 in 10.08.2018 03:09:37

Validat / Publicat: 10.08.18 08:09:05

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (visitor1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2400 PMA (din 4 voturi) nota2

[10.08.18 08:08:51]

@visitor1: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 25&ridAnt=88369

[10.08.18 08:52:52]