ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2018

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Acceptabil

Tocmai am revenit din concediu de la hotel Topola Skies, nu pot sa spun ca am fost dezamăgită, dar nici foarte mulțumită.

Mâncarea nu a fost foarte diversificata, un singur fel de carne, multe salate, câteva fructe și puține legume. La micul dejun găseai același lucru în fiecare zi. La prânz și cina, după cum spuneam azi pui mâine, mâine porc, ambele ori la cuptor cu sos ori un fel de tocana. La grătar găseai cârnați sau mici, dar de preferat sa nu încercați. Mie nu mi s-au părut ok. Băuturile la dozator, la fel și vinul și berea și cafeaua. Slab.

Între mese găseai la barul de la piscina mini croisante cu dulceață și ciocolata, felii de cozonac și biscuiți, la fel în fiecare zi. Altceva nu găseai, nu pizza, nu sandwichuri sau altceva ce găseai la alte hoteluri de 4 stele cu all inclusive, chiar și din Bulgaria. Având în vedere ca am mai fost în concediu la hoteluri de 4 stele în Bulgaria, acest hotel este inferior cu mult.

Camerele sunt ok. Eu am stat în clădirea nou construita și totul era nou. Aveam internet în camera, aer condiționat, chiar ok.

Multe piscine și mari. Piscina infinita nu te da pe spate, din pozele de pe net arata super, dar în realitate...

Plajele sunt cam departe de hotel. Ca sa ajungi pe jos la cea mai apropiata plaja (kibela) este sport extrem, deci iese din discuție, dar poți folosi bus-ul hotelului, gratis. Eu am ales varianta cu mașina personala.

Toate plajele costa și anume: la Kibella parcarea 5 leva și umbrelă de stuf cu 2 perne 25 leva. Mie aceasta plaja nu mi-a plăcut. În schimb plaja care mi-a plăcut maxim a fost Bendida și Argata din complexul Thracian. Cu mașina ajungi pana la o bariera din complex unde parchezi cu 10 leva, după care te preia o mașinuța de golf și te duce la plajă. Ambele plaje costa 35 leva (2 șezlonguri și umbrelă). La Bendida este și o terasa marocana unde poți manca sau bea ceva. Mie personal mi se pare cam scump sa te duci în fiecare zi la plaja. Dar este doar părerea mea.

Animația, divertismentul au lipsit cu desăvârșire.

Vreo trei seri am renunțat la masă și am fost la restaurantul BALGARKA din Kavarna, unde ne-am simțit minunat, mâncarea foarte bună și acceptabila la bani. Atmosfera face toți banii. Am mai fost la restaurantul Balcon del Mundo din complexul Kaliakria, unde priveliștea este magnifica, dar și preturile pe măsură, mâncare foarte bună. Dar mi s-a părut cam fitos, e chestie de gust. Dar merită să-l încercați. Am petrecut o seara și la o terasa pe malul marii în Balcik, frumoasa atmosfera, recomand.

Aquaparkul este ok pt cei pasionați de adrenalina. Topogane de toate felurile, locuri de joaca pt copii, piscina cu valuri, peste tot apa foarte rece.

Concluzie:

Dacă vreți sa stați doar în hotel, la piscine, părerea mea este ca după doua zile devine plictisitor, dacă vreți sa mergeți și la plajă sau sa va și plimbați sa beți o cafea la vreo terasă sau sa mâncați ceva, luați-vă bani la voi. Asa veți avea un concediu frumos. Cu banii care i-am cheltuit extra, data viitoare ma voi caza la un hotel mai bine cotat. Dar una peste alta cei 580 euro și-au spus cuvântul. Pt banii ăștia a fost acceptabil. Dacă vrei condiții mai bune, mai scoți bani din buzunar.

Trimis de kris77 in 09.08.18 22:49:28
Validat / Publicat: 09.08.18 23:44:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2727 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kris77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster45 [09.08.18 23:44:01] »

@kris77:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 75&ridAnt=88365

webmasterX [13.08.18 21:40:06] »

• Alte impresii din această RUBRICĂTopola Skies Resort & Aquapark [Topola]: