Vacanța în Corfu

DIN Bacău
înscris/ă în 13.11.17
JUL-2018

Impresii de vacanta

Ieri m-am întors din Corfu. Mult zgomot pentru foarte puțin...

Consider ca insula a devenit atat de comercială încât nu mai percepi spiritul Greciei aproape deloc.

Am călătorit cu auto si am stat in Sidari 12 nopți. Pe insula am mai parcurs încă 600 km. Cred ca am văzut suficient ca sa-mi formez o părere. Dezamăgitor...

Munți de gunoaie pe marginea drumurilor (si asa foarte înguste), aglomerație, mancare cu influente Fast food pe prețuri mari, de multe ori de slaba calitate.

In 90% din cazuri nu aduc nimic gratis la masa, eventual includ apa si pâinea chiar daca nu le comanzi.

Pentru calitatea preparatelor din fructe de mare recomand Veranda Taverna din Corfu Town si The three brothers Taverna din Astrakeri. Nu neaparat pt prețuri.

Impresii încărcate de Rareș0809 in 06.08.2018 12:43:32

Validat / Publicat: 06.08.18 13:31:18

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Rareș0809); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 6 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Rareș0809? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[06.08.18 13:30:58]

@Rareș0809: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 93&ridAnt=88218

am stat in Sidari 12 nopți

Unde ați stat, la care hotel?

- Rareș0809
[06.08.18 13:37:37]