ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2018
JUL-2018
6 AD. + 4 COPII -- v: 8-12

Vacanță Von — fugiți de el

Bună ziua

Am revenit recent din fostul Club Golden Beach Hotel actualul Von club Golden Beach Resort și suntem profund dezamăgiți. De ce spun asta pentru ca e DE EVITAT OAMENI BUNI. NU-L RECOMAND

Dezamăgirea e legată de conceptul NOU al resortului care se dorește a fi de UAI dar a rămas strict de ALL INCLUSIVE iar problema a fost și mai mare datorită faptului că acest concept este VERIFICAT și PROMOVAT DE AGENȚIILE DIN ROMÂNIA iar noi clienții credem asta.

Deplasarea s-a facut cu autoturismul împreună cu alte 3 familii prietene, plecat din România în jurul orei 3.30 ajuns la hotel a doua zi la orele 13 (după o oprire intermediară la Kutahya) și după, omenirea personalului de la recepție, (cu ghilimelele de rigoare ca orice românaș 20/fam.) am solicitat atat în engleză dar și într o turcă acceptabilă să ne ofere camere relativ apropiate unii de alții și într-o zonă liniștită, departe de zona de animație a piscinelor având copii mici. Domnișoara ne-a zâmbit cu drag, a subtituit din fiecare passaport onorariu, si a zis ca ne vor oferii camere apropiate și liniștite... și facut COMPLET INVERS.

Ne-a oferit camere la strada principală unde zgomotul era infernal iar de praf nu mai zic... horor... am zis că rezolvăm închinzând ușile și pornim AC-ul... acum vine faza tare... AC-ul nu funcționa decât la o viteză mare și scotea fraților un zgomot infernal... deci nu am rezolvat nimic... ba mai mult decât atât, de când am intrat în cameră am fost izbiți de un miros greu de statut și de egrasie... de asta am încercat să deschidem geamurile pentru aerisire... efectul vi l-am povestit un pic mai sus.

Problemele au fost întâlnite în două din cele două camere și am decis să ne prezentăm la recepție pentru schimbarea camerelor. Zis și făcut... ne-am prezentat la recepție calmi și zâmbitori, mai ales că mâncasem și eram un pic fresh și aici, de la aceiași domnișoară, am primit un raspuns sec, tipic holurilor, NE PARE RĂU DAR NU AVEM CAMERE DISPONIBILE, REVENIȚI MÂINE,

Ok, a doua zi dimineață am revenit, și după ce am stat aproape 40 minute, pentru că tocmai veniseră două autocare de ruși... ni s-a transmis aceiași placă... YOK KAMERE... reveniți mai tarziu... OKKK... am plecat dezamăgiți de răspuns sperând ca se va rezolva mai, pe seară, pe seară același raspuns... e plin, nu avem

Bunnn... am încercat să luăm legătura pe email cu compania din București care a intermediat deplasarea, conexiune WI FI doar pe acoperiș... am sunat... am prins operatorul și am vb cu persoana de contact căruia i-am explicat totul. Ni s-a promis că se va rezolva totul... să stam liniștiți...

Daaa... deci era a doua zi... între timp soțiile nervoase au decis sa ia măsuri... au chemat femeile de serviciu și cu ajutorul a 10-15 TR au reușit, după mai multe spălări pe jos, a gresiei dar și a unor pereți pe care era egrasie (baie în special) să îmbunătățească condițiile, cât de cât, pt că nu era ok deloc.

A treia zi s-a prezentat reprezentantul Tur Operatorului local, o doamnă finuță și drăguță care a reauzit, timp de 1h și 30 min toată istoria...

Rezultatul, însuși managerul hotelului a venit cu două chei / carduri care le flutura în fața ochilor noștri... care culmea erau vis-a-vis de noi, în care se făcuseră curat cu câteva ore înainte, și din care VENEA ACELAȘI MIROS GREU???!!!

OAUU... DECI NE DĂDEAU CAMERE LA FEL, ÎN ACEIAȘI ZONĂ ȘI CARE ERAU LA FEL DE VARZĂ... NUU CRED OCHILOR

Am decis că suntem blestemați, și că am luat O MARE ȚEAPĂ deci nu avea rost să continuăm... pt că deja pierdusem două zile la telefon cu reprezentantul din bucurești, recepție sau chiar patronul firmei din București (nu dăm nume... persoană importantă mai ales ca de 10 ani numai cu el/ei mergem). Fraților asta e doar jumate de coșmar... jumătatea calaltă se referea la conceptul...

Păi minciuna conceptului era de baza... UNDE ERA UAI??? ... Fraților nu îl găseai... nu aveai cum vă spun tot eu... l am descoperit, ura Evrika, 7 băuturi internaționale care erau la două baruri din resort și care le puteai bea, doar dacă aveai cardul de la cameră cu tine??? Pe bune???

În rest, nimic... în camera nici o băutură refresh, bere la cutie sau măcar apă chioară. Pe plajă era doar un bar amărât care avea dozator de bere și câteva de sucuri și nimic... NIMIC... 00000

Deci țeapă maximă...

Concluzia

Plusuri... NIMIC

Minusuri... CU DUIUMUL

BANI ARUNCAȚI PE GEAM, NERVI ȘI IAR NERVI

NU RECOMAND ȘI, MULȚUMIM, AGENȚIEI CARE NE A MINȚIT ȘI CARE NU A RECOMPENSAT CU NIMIC GRESEALA PROMOVATĂ DE EI CU LITERE BOLDUITE

Trimis de andrei888 in 06.08.18 12:16:43
Validat / Publicat: 06.08.18 13:18:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: DA DE PESTE 10 ANI SI DE 2 ORI LA ACELAȘI HOTEL

VIZUALIZĂRI: 6662 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andrei888); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [06.08.18 13:13:18] »

@andrei888: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 01&ridAnt=88215

te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

după o oprire intermediară la Kutahya

Unde v-ați cazat, la care hotel?

Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: DA DE PESTE 10 ANI SI DE 2 ORI LA ACELAȘI HOTEL

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

Nico2020 [23.01.20 17:32:48] »

La ce hotel ați fost cazați în Kutahya? Și la ce oră ați ajuns acolo?

Mulțumesc!

Yoda [24.01.20 08:53:44] »

@Nico2020: Pentru cazare in Kutahya se gasesc mai multe informatii aici: amfostacolo.ro/impresii-s ... turcia&sid=3646

Nico2020 [24.01.20 14:30:10] »

@Yoda: mulțumesc frumos!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [24.01.20 15:14:44] »

@Nico2020:

La ce hotel ați fost cazați în Kutahya?

Există mai multe variante de cazare în Kutahya. Eu am încercat două de-a lungul anilor: Grand Cinar Kutahya 3* (vezi impresii), un hotel ok, cu un raport calitate preţ avantajos, aflat foarte aproape de D 650, la care plăteşti cazare cu mic dejun şi primeşti şi cina gratis şi Hilton Garden Inn Kutahya 4* (vezi impresii), un hotel mai scump, dar superconfortabil, având în plus avantajul poziţionării ultracentrale în micul oraş, foarte aproape de zona cu restaurante şi magazine. Ambele dispun de parcări gratuite generoase, Hilton având parcare subterană.

După cinci vizite la Grand Cinar şi alte două la Hilton Garden Inn, la o viitoare vizită l-aş alege pe cel de al doilea.

Și la ce oră ați ajuns acolo?

Plecând din Bucureşti faci minim 12-13 ore până la Kutahya, fără alte pauze decât pentru alimentarea cu combustibil şi alte necesităţi, luând în calcul un timp mediu de o oră pentru trecerea prin vama bulgaro-turcă.

Alegând o cazare intermediară în Kutahya, parcurgi 1000 de kilometri în prima zi, rămânându-ţi aproximativ 400 pentru a doua zi, în funcţie de staţiunea aleasă, ceea ce îţi permite să ajungi în jurul prânzului la hotelul de sejur din zona Antalyei.

Yoda [24.01.20 18:26:36] »

@nicole33: Anul asta, din nu stiu ce motive, Grand Cinar Kutahya nu mai apare pe Booking. La Hilton Garden Inn, in schimb, este un pret bun (49 EUR/noapte, cu mic dejun si anulare gratuita).

Nico2020, Yoda
    Alte impresii din această RUBRICĂVonresort Golden Beach Resort HV1 [Colakli]: