ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.05.2010
ÎNSCRIS: 16.12.09
MAY-2010

Sub orice critică

ARTICOL ARHIVAT

Complexul comercial Europa, o ruina!

Daca tot vorbeste lumea ca undeva la iesirea din Bucuresti s-a deschis un nou complex comercial en-gross "civilizat", am decis impreuna cu o prietena sa facem ceva cumpararturi de acolo.

Problema noastra a fost ca nu am stiut exact unde este si mai ales unde trebuie sa parcam masina. Asa ca, din greseala, am nimerit la "complexul comercial Europa". Nu as fi dorit sa scriu un nou review pe aceasta tema, dar nu am putut adauga doar un ecou, in care sa va avertizez asupra pericolului si "cosmarului "de acolo.

Nu eram pregatita pentru o sedinta foto, dar nu m-am putut abtine dupa ce am vazut mizeria si saracia, sa nu fac cateva fotografii.

Comentarii nu mai fac, las fotografiile sa vorbeasca.

Trimis de Maria Smeu in 15.05.10 19:08:31

VIZUALIZĂRI: 8431 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Maria Smeu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Complexul comercial Europa - mare saracie... si mizerie
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

acapulco
[15.05.10 19:23:17]

Complexul Europa din cite stiu eu este acolo la intrarea in Bucuresti de cel putin 15 ani.

Ca este mizerie si ca nu ai loc de parcare este o problema tot de aceeasi vechime.

Poti parca un pic mai departe la complexul Dragonul Rosu.

Aici vin asa zise Maxi -Taxi din aproape toata tara si se aprovizioneaza cu marfa, pe care o expun in magazinele de specialitate.

Aici majoritatea comerciantilor sunt de origine: chineza si araba foarte putini romani.

Angajatele sunt romance.

Ei tin marfa in cutii de carton si o depoziteaza in niste magazii improprii.

Ei acolo maninca acolo isi fac nevoile, acolo cind ploua afara ploua si innauntru.

Nu poti face un comert civilizat in conditiile de la Europa.

Dar asta este treaba autoritatilor.

Comert mai civilizat dar deajuns de civilizat este la Dragonul Rosu si Doraly.

Asa fiecare alegem sa mergem unde dorim dar nu la pomul laudat.

pepsi70ro
[15.05.10 19:27:37]

E clar! Viitoarea mea destinatie turistica nu va fi la Complexul Europa )

valimi
[15.05.10 20:10:19]

Foarte tare review-ul, cred ca voi concepe unul de mare angajament pentru semaforul de la intrare pe Colentina, acolo cred ca ai o "sedere" mai indelungata decat in Europa.

Mi-a mai placut ca nu te-ai distrat deloc acolo, nu ti-au placut versurile hit-ului "Ia la ieftin, ba"?

[15.05.10 21:28:48]

si iata ca iar regret vremea cand puteam da voturi cu (-)...

kmy
[15.05.10 22:23:47]

si pana la urma de care "nou complex comercial en-gross civilizat" era vorba? S-a mai scris despre aceasta mizerie, ce rost mai avea?

danutb
[16.05.10 12:40:14]

Se accepta pe acest site si impresii despre complexe comerciale? Credeam ca este un site destinat turismului.

bogdan 75
[16.05.10 13:11:42]

Niro, Sam expo, Dragonul Rosu si multe altele sant viitoarele destinatii turistice pe care nu trebuie sa le ratati. Daca se va continua cu aceste modele de... review-uri...

david
[16.05.10 15:14:50]

Sunt total dezamagit ca complexul Europa a ajuns o ruina ,intentionam sa-mi cumpar un casetofon Phanasonic si un tricou D&G (Daniela Gyorfi).

Pacat ,mare pacat........

cosminp
[17.05.10 11:47:37]

va aduceti aminte comentariile ca vor urma impresii despre complexul Europa si malluri?

unul s-a facut, urmeaza mallurile.

fratilor, hai sa scriem despre turism, nu despre shopping.

deja ma gandesc sa scriu despre cum a fost desfiintata hala de branzeturi din piata titan.

[17.05.10 11:57:05]

@ cosminp > sa nu uitam ca, pentru unii, shoping-ul este telul suprem al oricarei excursii!!!

cosminp
[17.05.10 12:00:20]

@dragos, sa scriu ca am facut trasee (turisitice) prin vreo 3 malluri sa-mi iau pantofi?

Alex_Macedo
[17.05.10 13:51:35]

1. "Pozele (le) "... giugiuk: transmit frumuseţea unei manele ascultate cu o scărpinare pe buric!! Mai vreau! Imi plac "peisagele (le) " si "sucesurili" verdetzurilor "naturalii" de Mârşa!

2. Povestea este prea lunga si "ieste" un copii/peist "dupe" o rubrica despre "buticul" Harrods, din Londra

3. Acesta este un pamflet si trebuie tratat cu... spatele!! Mea culpa, cu părerea mea cu tot!!

4. Scuzati indochineza!!

Maria SmeuAUTOR REVIEW
[17.05.10 14:06:32]

Presimteam ca "o sa mi-o iau" si s-a adeverit! Intentia mea a fost sa atasez fotografiile facute la un review existent, care s-a dovedit blocat. Am scris totusi cele cuvinte in speranta ca oricine ar dori sa ajunga pe acolo, sa fie pus "in garda", nu cum am fost eu. Stiu, de asemenea, ca "cine se scuza se acuza", dar i-mi asum si acest risc!

[17.05.10 15:21:10]

@Maria Smeu > din pacate, nu poti "lipi" poze la un anumit review dintr-o grupa de genul "La pas prin..."; nu pentru ca ar fi blocat, ci pur si simplu astfel de poze nu s-ar atasa niciunui review! ci direct categoriei... din pacate, asa merge treaba momentan.

macar acum avem o explicatie logica a acestor impresionante impresii.

magdalena
[17.05.10 15:30:14]

Sincera sa fiu, nici nu banuiam ca mai exista!!!

[26.05.10 18:00:13]

Ei, acum s-a rezolvat: a ars azi pana in temelii!!!

dannek
[26.05.10 23:08:02]

@dragos

eroare nu Europa a ars, un pavilion de la Dragonul Rosu

[26.05.10 23:35:39]

ghinion... am observat si eu ceva mai tarziu, cand la TV a aparut un reprezentant al NIRO Group.

balasa violeta
[11.07.10 13:36:37]

Zilele acestea , am citit intr-o revista de renume: ZECE DESTINATII TURISTICE DIN EUROPA DE EST. Romania nu era trecuta, dar Albania da. M-am simtit aiurea, am avut un sentiment de furie si apoi m-am resemnat( asta ne-a mai ramas noua ).

acapulco, Alex_Macedo, balasa violeta, bogdan 75, chelie_d, cosminp, dannek, danutb, david, kmy, magdalena, Maria Smeu, valimi
Alte impresii din această RUBRICĂLa pas prin Bucureşti: