ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2018
ÎNSCRIS: 09.12.15
JUL-2018

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamagitor - maxim 3 stele

Deoarece nu am tinut cont de scorurile primite de acest hotel pe toate site-urile de specialitate (tripadvisor, booking, amfostacolo) pot spune oarecum ca mi-am meritat soarta.

Odata ajunsi la hotel (am fost 4 adulti si 2 copii de 5 &10 ani- 2camere), era o singura persoana care stia engleza la receptie si... dupa ce i am "oferit" 50 Eur pt camere ok i-a refuzat si ne a spus sa ne ducem sa luam loc la bar sa bem ceva si va veni ea la noi. OK - ne am gandit ca nu vrea sa ne ia banii de fata cu ceilalti.

Dupa 20 min vine si ne spune ca hotelul este "overbooking" si nu au camere libere... ca ne ofera la un alt hotel (la dracu'n praznic... pe camp... stingher) 3 nopti cazare dupa care sa ne intoarcem la "La Grande" si ca bonus ne vor oferi internet gratuit...

Dupa ce ne am certat vreo jumatate de ora (evident ca nu am vrut sa ne ducem la celalat hotel)... a zis sa asteptam sa vada ce poate sa faca.

Dupa o alta ora trecuta ne a chemat sa ne dea cardurile pt camere... surpriza... cred ca erau cele mai proaste camere din tot hotelul.

Una din ele era oarecum ok... cealalta sub orice critica... la jumate ca dimensiune... micaaaa... nu aveai loc sa treci 2 persoane una pe langa cealalta. Cand i am spus... foarte nervoasa ne a replicat ca ea ne a spus sa ne ducem la celalalt hotel si ca nu are ce sa faca... ne a dat camere... sa fim sanatosi.

Vazand ca nu avem nici o sansa ne am lasat pagubasi si am zis totusi sa ne bucuram de soare, apa si tot ce inseamna AI... k pana la urma nu am venit pt camere la mare.

Ok - mergem la masa... si nu exagerez cand spun ca stai 30 min cu farfuria in brate sa ajungi sa poti sa iei niste mancare pe care oricum nu o vei manca pt ca are un gust dubios... era o coada imensa.

Trecem si peste asta... zicem ca am venit pt mare... apa... soare... ne ducem la plaja... acolo sezlonguri ok... curatenie ok... la barul pe plaja se gaseste Cola, Fanta, Sprite, bere, cafea si un suc la dozator din care te servesti (+ frigider plin cu apa plata la recupiente gen iaurt). Alte bauturi - NEMA...

Vad niste fructe... zic ca as manca... intreb... nu. nu... nu ai voie... sunt pt cocktailuri... zic OK... vreau si eu... e 2.5 eur... Eee... lasa ca beau Cola... si asa sunt fan... dar ce sa vezi... sucurile noastre de pe aici care sunt prin hipermarketuri la 1 ron - 2.5 kg sunt delicioase pe langa ce gust aveau alea... nici o legatura cu gustul real... dar cel putin erau reci.

Berea era slab alcoolizata dar OK ca si gust

La hotel la piscine nu am stat in nici o zi... erau destil de mici si putine sezlonguri comparativ cu nr de turisti.

Una peste alta... de la 1 la 10... cred ca ar fi undeva pe la 4 (cu indulgenta)... si asta datorita arhitecturii hotelului... era frumos... In rest ospitalitate ZERO... ajunsese in ultimele zile sa mi fie scarba sa cer o bautura la bar...

Aaa... si ceva f important... din a 4 a zi... toti am avut probleme cu stomacul... copilul de 10 ani a vomitat 2 zile la rand... adultii faceam cu randul la baie... dezastru... doar copilul de 5 ani a fost ok... el nu prea a mancat... in schimb s a intors racit de acolo (asta ca o gluma - normal ca nu e vina celor de acolo).

Aaa... + pisici ca acolo (5 stele) nu am vazut nici la bunici la tara... erau fff multe... in sala de mese... stateau sub masa... la bar... asa grase si frumoase... iti intorceau stomacul pe jos.

Pt final... pt 1400 Eur platiti la "early booking" (2 adulti &1copil) (din decembrie anul trecut) (pretul intreg cica ar fi fost 2100 Eur) a fost sub orice critica.

PS: Nu plecati la hoteluri cu scoruri mici, informati-va bine inainte de a rezerva (eu stiu sigur ca o voi face de acum inainte)

Trimis de syle84_yoo in 05.08.18 22:31:45
Validat / Publicat: 06.08.18 08:37:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi Alanya

VIZUALIZĂRI: 1564 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (syle84_yoo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.08.18 08:37:33]

@syle84_yoo: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 93&ridAnt=88192

• Alte impresii din această RUBRICĂLa Grande Resort & Spa (ex Club Belinda) [Kumkoy]: