ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2018
ÎNSCRIS: 23.07.17
JUL-2018
2 AD. + 2 COPII -- v: 17.10

O vacanta de vis la Hotel Glarus

Cel mai bun concediu de când mergem la bulgari,

Cum am ajuns am fost cazați la et. 9, apartament cu vedere la mare, 2 bai, 2 balcoane. Foarte mulțumită de cazare.

Mâncarea Bună, proaspata, la micul dejun omleta, ochiuri, cremvursti, clatite, mezeluri, salate, etc. La prânz 2 feluri de ciorbe, cartofi, orez, paste, gratare, desert, toate fff. bune și proaspete. La cina cam la fel numai ca altfel preparate.

Plaja aproape, apa limpede, marea fără valuri așa nu am mai prins la mare. Toate am avut șezlonguri nimeni nu ne-a zis nimic, normal 2 se dau la fiecare camera noi suntem 4.

Înghețată fff. buna vreo 5 feluri oricând vroiai putea sa-ți iei, la 3 la barul de la piscina serveau fursecuri.

Cockteluri, de toate era lista la bar cereai care vroiai, personal zâmbitor, amabil, primul hotel unde am lăsat bacșiș, și ăsta pentru ca meritau mai ales Alex de la bar. Wi fi la recepție era, noi am plătit pentru 7 zile; nu era scump, parcare contra cost, pazita.

Deci recomand hotelul o mica atenție la recepție, și veți primi o camera buna, dar cred ca toată lumea știe ca așa se procedeaza.

Vă recomand cu încredere acest hotel mai ales dacă aveți copii, mâncarea foarte proaspata, micuța mea este foarte sensibila la mâncare dacă ceva nu e proaspăt deja o doare burta se simte rău, aici nu am avut probleme și a mâncat din toate.

Trimis de Erika B in 05.08.18 16:09:57
Validat / Publicat: 05.08.18 16:54:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Parc hotel golden beach, nisipurile de aur; hotel Arabella beach Albena, Sunset Resort Pomorie.

VIZUALIZĂRI: 1541 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Erika B); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Asfințitul din camera.

cer.lumi [09.08.18 08:45:02] »

@Erika B: Buna! Hotelul Gloria are șezlonguri si pe plaja fara costuri suplimentare?

Multumesc

Erika B [09.08.18 11:59:12] »

@cer. lumi: Hotel glarus, da are plaja privata cu șezlonguri incluse, chiar în fata hotelului.

cer.lumi [09.08.18 12:01:21] »

Multumesc, mult!

Sunysky [13.08.18 23:13:31] »

@Erika B: Bună seara! Plecăm și noi peste 3 zile la ei. Cât costă parcarea și aparține de hotel? Noi am luat cameră cu vedere laterală si suntem cu 2 copii (7ani si 1 an), cat se da bacsisul (e prima data cand mergem la bulgari, respectiv la all inclusive)??? Unde e mai avantajos de schimbat leva? Ai pe ce să-i cheltui? Mulțumesc mult! (Am emoții, mai ales pentru bebe, e prima dată când mergem.)

Erika B [14.08.18 08:43:43] »

Și noi am avut emotii, acolo ne-am liniștit când am văzut hotelul camera etc.

Nu țin minte exact cât am plătit pentru parcare parcă 6 euro pe zi, am plătit și pentru wifi sa avem în camera, valabil pentru 2 telefoane, 20 de euro am dat cand am ajuns le-am pus pe buletine și pașapoarte, așa erau de fericiți, intradevar ne-au dat un apartament bun, noi am avut scris pe voucher apartament dar nu era tot una dacă primeam cu chincineta sau una cu condiții mai bune fotolii mari etc.

Acolo am văzut ca erau și pătuțuri pentru bebelusi, și și în restaurant erau scaune mari pentru bebe. Leva noi tot la hotel am schimbat, e chiar lângă receptie, ai unde sa cumperi și în hotel este un bazar ceva, numai ca acolo sunt mai scumpe.

Noi în fiecare seara mergeam la plimbare și în centrul stațiunii mai cumpărăm. E cam departe (10 minute de plimbare) dar este trenuleț care te duce jos 4 leva de persoana. Sa știi ca nu sunt scumpe produsele, ca la noi și mi-am luat prosoape de plaja (4 mi-a suflat vântul de pe balcon), parfumuri etc. Sunt preturi bune în fiecare seara făceam shopping.

Sper sa va placa noua ne -a placut, vacanta placuta.

Da și sa nu uit, când va apropiați de stațiune dacă aveți gps pe telefon mai bine scrieți acolo numele hotelului ca va duce exact acolo. Am avut gps de mașină și numai așa am putut sa scriem Zlatni piasatsy, nu am putut sa scriem nici numele hotelului cu telefonul am mers pana la hotel. La prima strada când ajungeți sa luați la stanga, acolo o sa vedeți și numele hotelului scris.

Concediu placut.

Erika B [14.08.18 08:50:15] »

@Erika B: Parcarea este în spatele hotelului, pazit, fiecare mașină legata cu lanț închis cu lacat ce este în fata masinii. În ziua în care plecați o sa vi deschida. Când ați plătit pentru parcare va da o hârtie si- l puneți pe parbriz. Chiar acolo prin spate o sa ajungeți la hotel, și o sa vedeti.

Erika B [14.08.18 08:56:07] »

@Erika B: Sa nu uitați sa plătiți rovignieta după ce ați trecut de vama 40 de lei 7 zile.

Sunysky [14.08.18 09:35:44] »

@Erika B: Mulțumesc mult pentru tot!!! M-ați mai liniștit, mâine noapte plecăm.

Erika B [14.08.18 10:43:27] »

In orice caz e mai bine ca in RO. Noi tot la Bulgari mergem în fiecare an. Dacă mai ai întrebări sa-mi scrii.

Corina70 [14.08.18 11:24:29] »

@Sunysky: Daca sejurul vostru este de 7 nopti, adica 8 zile, vigneta pe 7 zile nu mai este valabila atunci cand va intoarceti acasa.

Cumpara din start o vigneta valabila 30 de zile, are acelasi pret ca 2 vignete de 7 zile.

Sunysky [14.08.18 13:23:02] »

@Corina70: multumesc mult! Stiti cumva daca au camere cu frigider? Iau borcane cu mancare pentru bebe, pentru orice eventualitate, si sa-i rog la receptie sa-mi dea cu frigider.

Sunysky [14.08.18 13:27:27] »

Și dacă tot mă ajutati cu raspunsuri am sa va tot, bat la cap" , internetul cat costa? Ca sa vad daca e mai avantajos ca sa-mi activez roming. Și găsesc fructe la micul dejun, dacă nu, găsesc de cumpărat?

Corina70 [14.08.18 14:13:52] »

@Sunysky: Din pacate nu te pot ajuta, nu am fost niciodata la acest hotel.

Borcanelele cu mancare sunt preparate de tine sau le cumperi din comert ? In acest caz (din comert) nu ai nevoie de frigider, borcanele stau bine-merci pe raft in magazin cu saptamanile. A, ca vrei sa pastrezi la rece un borcanel deja inceput, e alta chestiune.

Erika B [14.08.18 14:48:26] »

@Sunysky: Da au frigider în camera, numai aveți grija la vama, întreabă dacă aveți mâncare la voi. La noi și în portbagaj s-au uitat cu gripa ăsta porcina acuma sunt mai severi la vama. Pana acuma numai se uitau la acte și plecam.

Erika B [14.08.18 14:52:08] »

@Sunysky: Sa activați și roaming prinde bine, pentru internet am plătit 24 de leva o saptamana, valabil pentru 2 telefoane, dar la recepție este WiFi gratuit. Fructe o sa fie la fiecare masa de 2 feluri:mere, lubenita, pruneetc. Dar dacă ceva nu va place puteți sa cumpărați din stațiune orice doriti. Sunt de toate.

Sunysky [14.08.18 15:19:37] »

Suuuper!

Sorinacccio [18.08.18 11:44:41] »

@Erika B: Se poate consuma de la barurile hotelului pe plaja? Sau iti interzic

Erika B [18.08.18 14:05:47] »

Sigur ca se poate, orice ceri de la poolbar poți sa -l duci la plaja. Noi și înghețată am dus, este înăuntru la restaurant frigederul dar e deschisa pt. înghețată, iei si-l duci unde vrei. Bere, răcoritoare orice. Noi mai mult pe plaja am stat.

Sorinacccio [18.08.18 16:28:21] »

@Erika B: K ms mult

Sorinacccio [18.08.18 18:08:44] »

@Sorinacccio: Barul din hotel este contracost?

Erika B [18.08.18 21:46:10] »

Ăsta chiar nu știu pentru ca de acolo nu am consumat, dar și seara dacă vreți sa consumati la lifturi este o ușă din sticla, chiar la pool bar ajungeti, puteți duce orice în camera. Pregătesc și cocteiluri noi seara întotdeauna duceam sus în camere.

Sunysky [25.08.18 13:48:55] »

@Sorinacccio: da, cel de la receptie

Sunysky [25.08.18 13:55:36] »

@Erika B: mulțumesc pt informații! Am fost și noi pentru 8 zile, am scris și un review, v-am urmat și sfatul (cu atenția la recepție și a funcționat, etaj9 camera 910, prietenii 904 si 906, cu răsărituri perfecte). Concedii perfecte în viitor!

Erika B [25.08.18 15:24:20] »

Mă bucur ca totul a fost bine, și noua ne-a plăcut la acest hotel.

Corina70, Erika B, Sorinacccio, Sunysky
    Alte impresii din această RUBRICĂGlarus Hotel: