Pensiunea Bran-Belvedere

DIN Iasi
înscris/ă în 08.08.10
JUL-2018
+ COPII: 2

Evitați!!! Nu am crezut că mai există așa ceva în 2018!!!

Ca si antescriitoarea de review dinaintea mea ne-am grabit sa facem rezervarea fara sa citim mai multe pe internet.

Tot ce se spune negativ despre aceasta pensiune este total adevarat. Pe booking notele de 6,7 ale turistilor sunt in total contrast cu cele de 10 scrise probabil de, minunata, (...) proprietara. Daca vreti o pensiune a doamnei NU mergeti sa va stricati concediul.

Aceasta (...) proprietara nu stie decat cum sa iti ia banul. Te taxeaza la inceput cu un avans de 50% pt ca stie ca nu vei sta acolo si iti trage cat vrea din el. Mie personal mi- a luat pt o noapte de cazare 370 ron de unde ne intelesesem la 270.

Conditiile sunt de 2 stele (nici macar de 3), nu e hotel desi asa se crede dar este o pensiune cu mucegai, mic dejun saracacios cu dulceata inspre otetire (ma intreb daca si ouale din omleta erau la fel ca din cele fierte sa te uiti la data nu erau si spun asta citind comentarii mai vechi), la sala de fitness unde se lauda ca ai acces NU ai voie iar aroganta doamnei de la receptie care este pe post de proprietara, receptioner, detectiv, caine de paza, etc iti va strica concediul incat vei tine minte toata viata ca sa ai ce povesti la capitolul ASA NU!

EXEMPLU DE AMABILITATE PENTRU D-NA NU. LA MICUL DEJUN, FIIND DOAR CESTI PT EXPRESSO LA CAFEA AM RUGAT-O AMABIL DACA POATE SA IMI DEA O CANA PT CA EU BEAU CAFEA 1/2 SI LAPTE 1/2. ENERVATA SI DERANJATA DIN STRAFUNDURILE TARAMULUI LUI HADES MI-A RASPUNS CU O AMABILITATE DE MARE PROPRIETAREASA CA POT SA IMI PUN DE TREI ORI IN CESTILE MICI!!!??

ALT EXEMPLU. DUPA CE AM LUAT CU PRIETENII 9 BERI HEINEKEN DE LA BARUL DUMNEAEI IMI ATRAGE ATENTIA CA A TRECUT SOTIA MEA CU O STICLA DE APA PLATA CATRE CAMERA. PROBABIL CA TREBUIA SA CUMPAR PE LANGA BAUTURI SI VITRINA FRIGORIFICA CA SA FIE MULTUMITA. Toate acestea intr- o pensiune unde erau ocupate doar trei camere din 20, unde doamna NU era nemultumita ca i-au plecat cu o zi inainte 10 camere (probabil, multumiti, ca si noi care am venit sa stam o saptamana si de nevoie am ramas o seara ca mai aveam unde sa plecam noaptea).

Experienta oribila, total de evitat si ne ramane ca o amintire hidoasa ranjetul, amabil, al doamnei NU.

Impresii încărcate de ionut76 in 05.08.2018 08:53:25

Validat / Publicat: 05.08.18 09:52:07

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Poiana Brasov
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Grecia, Franta, Canada

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ionut76); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

pagină generată in 0.0742039680481 sec