ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2018
ÎNSCRIS: 29.07.18
JUL-2018

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamăgire totală

Am cumparat un sejur de wekend la acest complex cu all inclusive.

La ei se face cazarea la ora 15 dar doar cazarea ca pentru bratara trebuie sa te intorci la ora 18 ca poate nu ai ce face si trebuie sa mai dai odata pe la receptie si doar aici se intra cu cina si se iese cu pranzul

predai camera la ora 12 cel tarziu esti informat cand primesti cheia si apoi mergi pe plaja ca sa te intorci la 13 30 pentru pranz.

Cand am facut rezevarea pt all inclusive trebuia sa avem gustare de la 16 la 17 dar fara bratari nu bebeficezi domnul de la receptie ne a exlicat ca in lege scrie ca la ora 18 se face cazarea si ei au fost draguti ne au cazat la 15.

Cica sezlonguri incluse dar ffff putine dar au si plaja comlexului cu bani.

Camera ok prosoape rupte iar dulapul pentru haine bine ca am stat doar o noapte ca asa cum l am deschis l am incis imediat ca m lovit un miros de vechi si inchis.

Cu siguranta nu voi reveni la acest comlex

Trimis de Cosmina1975 in 02.08.18 20:50:05
Validat / Publicat: 02.08.18 21:50:37

VIZUALIZĂRI: 2959 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cosmina1975); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster26 [02.08.18 21:44:54] »

@Cosmina1975: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 03&ridAnt=88065

iulian68 [03.08.18 01:47:19] »

Mi s-a intanplat sa ajung o data in Turcia la ora 10 la hotel. Desi cazarea se facea mai tarziu iar la masa intram cu cina, fara sa ne fi dat bratarile ne-au invitat la masa la micul dejun... De pranz nu mai pomenesc nu e cazul... Asadar cata paguba puteau avea romanasii de la hotelul ala daca mai lasau 10 persoane, sa zic, la masa? Dar daca plec mai devreme de pranz de la hotel, imi dau ceva ka pachet?? Asta e mentalitatea lor, de aceea ar merita sa stea singuri in hotel, ei si angajatii...

Michaell [03.08.18 08:14:25] »

@ iuliane, foarte bine punctat!

Cosmina1975 [03.08.18 09:11:03] »

@iulian68: dupa cazare am intrebat unde putem manca cu bani ca la restaurant puteau doar cei care aveau cazare si ne au trimis la braserie dar dupa 20 min de asteptare timp in care nimeni nu ne a bagat in seama am plecat la un alt hotel sa mancam

iulian68 [03.08.18 10:07:04] »

@Michaell: Din păcate practica asta de a jecmanii clientii si de a-i subaprecia e generalizată, iar noi, platitorii si beneficiarii de servicii, nu o sanctionam.

Michaell [03.08.18 11:04:30] »

@iulian68: asa este. in decursul aniilor si din experientele avute, din pacate am ajuns la concluzia ca, nu ai defapt cum sa sanctionezi eficient aceasta practica. ca client esti aproape intodeauna in defavoare si cu posibilitati de reactionare reduse.

cu citeva saptamini in urma am fost in dumbrava sibiu. fusesem ca copil mult in zona si ramasesem cu amintiri frumoase. doream sa arat si ficei noastre aceste locuri.

tot demersul a fost o singura catastrofa. o ignoranta si un sictir de neintilnit.

ajungem cit de cit devreme in dumbrava si dorim sa luam micul dejun. la intrare spre zoo, pe partea dreapta, o terasa, aparent parasita. se poate sa fi ajuns noi prea devreme...

trecem strada inapoi, undeva in spatele hotelului Hilton, gasim o pensiune unde o doamna ne aclameaza deja de la intrare:,,avem grup de elevi!!,, . dupa multe rugaminti ne aduce cite o cafea si o omleta.,,pai doar atit?,, ne intreaba neprietenoasa la iesire.

intram pe partea cealalta la zoo. nimic schimbat sau investit de cand fusesem ultima oara aici - in urma cu 35 de ani. niste animale chinuite si vai de ele. un tigru, aparent paralizat la picioarele din spate, urla saracu cit il tinea gura de durere. mergem la terasa din stinga linga lac sa bem un suc. mesele aproape toate nedebarasate de cu o seara inainte si pline cu ambalaje fast food. niste tineri din spatele dejghelei se luau reciproc la misto-uri si se uitau la noi ca la extraterestri. dupa insistente si discutii ne aduc comanda. mai totul alterat si de proasta calitate.

plecam de aici si mergem cu masina sus in paltinis. ajunsi pe terasa mult laudat-ului hotel hohe rinne, asteptam sa ni se ia comanda. dupa asteptari vine un domn care ne spune ca tot hotelul e inchiriat de oameni importanti care doresc sa nu fie deranjati...

sa continui? sunt de parere ca ajunge...

cum ar fi trebuit sa reactionez dupa parerea ta sau a celora aici de pe site care sunt de parare ca nu totul e chiar atit de negativ cum o descriu multi. am citit chiar parerea unui coleg care spunea. ,,multi isi fac cont doar ca sa-si verse off-ul in schimb atunci cand sunt multumiti tac,,.

ce sa mai zic... ?

pai zic: un sfirsit frumos de saptamina sa aveti!

nrs † [03.08.18 11:18:39] »

e corect ce ai zis, cu un amendament: multi isi fac cont aici pentru reclamatii, dar nu vor sa ne spuna si unde e bine sa mergem

Michaell [03.08.18 11:24:18] »

@nrs: cu asta sunt deacord. -

iulian68 [03.08.18 13:41:14] »

@Michaell: Stiu foarte bine că de ani de zile tot dai câte o sansa turismului românesc, te citesc de mult. Am apreciat, sincer, ca desi ai fost dezamagit de "n" ori, ai revenit. Pentru inceput insa imi permit sa te sfatuiesc un lucru: inainte de a te decide, citeste cu atentie totul despre locul in care te vei duce! Sunt locuri fabuloase in România, sunt pensiuni si hoteluri superbe in care sa te simti bine, asta iti spun din experienta mea. Si ma ofer sa iti fac niste recomandari pentru o vacanta viitoare când mi le vei cere. Garantez că vei avea un concediu la superlativ! ????

Michaell [03.08.18 14:01:53] »

@iulian68: da, am revenit de fiecare data, asa este. si se pare, dupa cum ma cunosc, ca am sa revin atita timp cit ma vor tine piciorele.

asa cum un parinte care-si iubeste copilul nu va ezita sa-l si critice cand crede ca-i nevoie, asa critic si eu situatia din romania si problemele din turismul romanesc. iubesc aceasta tara si totodata o critic pt ca imi doresc sa se schimbe ceva. daca mi-ar fi indiferenta, nu as scrie pe acest site nici macar o iota!

luni plec cu sotia din nou spre bucuresti. sper sa am un timp fain...

Si totusi, ca sa fiu sincer, dupa nenumaratele dezamagiri avute in decursul anilor, undeva acolo intr-un coltisor in creier, se coace un gand, o idee, de nu a mai da Romanieii nici-o sansa, de a-i intoarce spatele cu totul si de a cauta locuri unde esti respectat. In acest context, trebuie sa sti ca, am fost turist in Romania pe timpuri cand multi de pe acest site inca nici nu erau nascuti. Cu toata iubirea de care am vorbit mai sus, daca sotia nu era romanca, nu stiu daca ar fi decurs lucrurile in felul acesta.

iulian68 [03.08.18 14:05:30] »

@Michaell: Cu cea mai mare placere iti stau la dispozitie cu recomandari, daca vei avea nevoie!

Cosmina1975, iulian68, Michaell
    Alte impresii din această RUBRICĂSteaua de Mare, complex hotelier: