ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2018

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit
Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Eleni Manesi, cea mai mare greseala

Ieri ne-am intors din vacanta. am avut sejur la vila eleni din ipsos. Cea mai proasta alegere. Cand am ajuns in port am fost transferati intr-un microbuz si trimisi la hotel fara ghid. doar cu soferul, care ne-a lasat in strada cu bagaje cu tot si ne-a aratat cu degetul o "straduta"... o intrare... spre alte vile.

Cand ne-am dat seama care este vila noastra (nuexista nici un semn... nimic) surpriza!!! Nu exista receptie. Nimeni sa te indrume. Am intrebat alti turisti si mi-au spus sa caut o doamna care sigur e prin vila. Ok. am gasit doamna vorbitoare doar de limba greaca. am reusit sa inteleg ca trebuie sa mai astept putin pana imi da cheia camerei. ceilalti turisti tocmai plecau... tot romani foarte nemultumiti. din acel moment si pana am intrat in camera a durat 20 minute... timp in care a fost facuta curatenia in camera.

cand am intrat in camera am simtit un miros urat intepator. Am aerisit... am dat cu parfum... am rezolvat. Cand am intrat in baie... soc!! Mica, mizerabila nu imi venea sa pun mana pe robineti. Cand am tras perdeaua de la dus am gasit un lighean. am crezut ca l-au uitat domnele de la curatenie, dar nu. Era acolo pt ca wc-ul nu functiona tot timpul. trebuia sa aruncam apa cu ligheanul. Bazinul nu se umplea mereu.

Dupa ce am desfacut bagajele am vrut sa ne odihnim putin... alta surpriza... patul era rupt de la jumate. in fiecare diminea. ta ma trezeam cu dureri de spate pt ca salteaua statea curbata ca o barcuta. Alta camera nu puteam primi. toate erau ocupate.

Am gasit un supetmarket bine aprovizionat de unde am cumparat solutii pt dezimfectat baia. Ok zic:in camera nu stam prea mult... trecem peste.

Piscina este mare, apa curata. dar la cate camere sunt existau doar 5 sezlonguri care erau legate cu un lant si lacat. turistii care stateau la piscina isi intindeau prosoapele pe jos, pe ciment. Umbrele nu exista. In fata hotelului este un teren parasit plin cu ,".taratoare "care se urcau pe gard din cand in cand.prietenii nostri au numit zona "serparie".am sa incarc cateva poze.

Atentie! cei care au copii si platesc camera cu 3 paturi. nu exista. La 3 ore dupa noi a ajuns o familie cu copil de10 ani tot romani pt care au platit pret intreg adulti. in afara faptului ca ca nu au primit un pat in plus, au stat afara 4 ore in soare, obositi pt ca nu era nimeni sa-i cazeze. au sunat si la agentia din tara si la tel de la vila unde nu raspundea nimeni. la un momentdat a aparut Spiros (ulterior am aflat ca este fiul patronului.). cand il intrebam cate ceva el radpundea doar I Know Nothing. is not my problem. cand au reusit sa vb la tel cu un reprezentant al agentiei li s-au spus sa caunte si ei o camera care are cheia in usa si sa intre acolo.

Aceeasi problema a fost si la plecarea noastra cand au venit urmatorii turisti. de data asta familie cu 2 copii. tot cu pret pt 4 adulti. au primit o singura camera. dupa certuri si insistente au mai primit un pat pliant pt o persoana. atat.

Despre Ipsos toate bune. plaja este ingusta si cu pierticele. In unele zole se intra usor in apa... in altele pietrele sunt ft mari la intrarea in apa 2-3m. Sunt zone cu sezlonguri dar si zone unde te poti aseza pe jos. Doua sezlonguri costau 8 euro, dar puteai sta fara sa platesti daca faci consumatie la terasa.

Mancarea este ft buna peste tot. am mancat ft des la Papagalos portii mari si mancare proaspata mereu. la ALS taverna ft buna friptura de vita. si la mobydick taverna cea mai buna mousaka.

Trimis de Lucigabi in 02.08.18 18:07:24
Validat / Publicat: 02.08.18 19:30:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Zakyntos skiathos lefkada thasos

VIZUALIZĂRI: 1019 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Lucigabi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 Terenul din fata plin cu... detoate

[02.08.18 19:30:35]

@Lucigabi: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

_mirela_
[02.08.18 19:48:25]

Bună,

Am fost în această locație în 2010. Tronau aceleași bălări, în zonă. La fel de "I know nothing"și atunci. Dar curățenia a fost ok. Aceleași probleme la cazare și la plecare.

Deci în 8 ani nu s-a schimbat nimic. Păcat.

Ba da. Acum 8 ani nu erau legate cu lanț șezlongurile, dar aveai voie până la ora 20 la piscină.

_mirela_
Alte impresii din această RUBRICĂEleni Aparthotel / Apartments [Pirgi]: