ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2018
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 17.06.15
JUL-2018

Ocoliti Studio Voula - Sarti

Am fost in Sarti, la Studio Voula anul acesta in luna iulie si am plecat cu un gust amar pt tot ce inseamna ospitalitatea grecilor.

Desi la agentie am primit asigurari ca la Voula este liniste si ca este mai retras, dar sunt conditii si ca este curatenie, cand am ajuns acolo am avut surpriza sa constat dezastrul.

Vila este dipect in strada, mai precis pe un colt, intr-o intersectie fara trotuar... deci practic in strada! Romanii, binenteles ca primesc camerele de la parter... deci oricine iti poate lua ce ai pe balcon... (nu va ganditi ca in Grecia nu se fura pt ca lucrurile s-au mai schimbat dupa 9 ani de criza...). Masini trec in toate sensurile... trec si turistii si masina de gunoi la 7,30 dimineata, trec si masinile care aprovizioneaza magazine si taverne. Vila nu ofera nici liniste, nici intimitate dar surpriza este in camera!

Desi este clasificata cu 3 stele, credeti-ma nu merita mai mult de una. Ce nu o sa aflati decat la fata locului este ca neavand umbra, este foarte cald si nu se poate decat cu aer conditionat, numai ca pt acesta trebuie platit separat.

Doamna care se ocupa de vila, vine imediat cu telecomanda daca anuntati ca vreti sa platiti pt aer, iar aceasta optiune se poate face pt tot sejurul, deci daca ai norocul sa se strice timpul este treaba ta. In cazul in care aveti o nemultumire, sau doriti o reparatie sau schimbare, doamna... nu mai vine!

Despre camera pot spune ca este destul de mare, are un pat dublu si unul de o persoana, mobilier vechi care nu ar trebui sa mai existe decat pentru lemn de foc.

Consumabile nu asteptati, este bine sa veniti de acasa cu prosoape, sapun, uscator de par si... lengerie de pat. Aceasta este uzata, izinita si nu se schimba la jumatatea sejurului.

Baia nu are geam, miroase, are o ventilatie pe care vine miros de la vecini, deci cand dumnealor gatesc, aflati meniul, cand se spala vine aroma gelului de dus, iar restul... Tot in baie o sa gasiti matura, faras si o galeata cu mop, deci, spor la treaba ca daca tot ati venit in concediu puteti spala si pe jos!

Ultima surpriza este iesirea pe balcon... cand preluati camera, verificati daca se poate bloca usa sau va asumati sa lasati totul la indemana oricui vrea sa intre de pe balcon... din proprie experienta, va spun ca este la liber...

Despre Sarti pot spune ca este destul de scump pt ce ofera, nu am gasit peste proaspat, la terase, pe plaja si magazine toata lumea este cu ochii dupa bani, dupa inselat...comanzi ceva, iti spun ca este mare portia, ca este proaspat si in loc te trezesti cu ceva de proasta calitate din care se poate satura un copil...

Am batut aceasta tara in lung si-n lat, in 10 ani am vazut cat am putut de mult in conditiile in care am avut 2-3 plecari pe an, specific ca am mai fost plecata anul acesta in Creta unde a fost foarte bine si ca nu am mers la cazari de lux dar prost ca la Voula nu am fasit nicaieri.

Daca nu ma credeti... incercati!

Trimis de angela*enjoy in 30.07.18 15:56:27
Validat / Publicat: 30.07.18 18:23:45

VIZUALIZĂRI: 2647 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (angela*enjoy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[30.07.18 18:22:48]

@angela*enjoy: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 80&ridAnt=87964

Mutat în rubrica "Voula House, SARTI [Sithonia]" (nou-creată pe sait)

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

Lyssys
[30.07.18 20:06:00]

@angela*enjoy: Vi s-a părut în regulă 250 euro/7 zile, în IULIE, în Sarti?!? Glumiţi?!

Cum au reuşit să vă convingă cei de la agenţie, că văd că scrieţi că aţi fost de multe ori în Grecia?!?

După opinia mea, aţi primit ce aţi plătit! Am citit acum, recent, tot aici pe AFA, o experienţă la fel de ratată, în Thassos, parcă, şi am reţinut că din suma plătită de client agenţiei, mai puţin de jumătate a ajuns la proprietarul cazării!!! Atunci, ce să primeşti la o aşa o sumă?!?

Schimbaţi agenţia!!!

Alegeri inspirate şi vacanţe de vis, vă doresc!

[31.07.18 15:27:51]

@Lyssys:

Agentia parea serioasa, a fost prima si ultima experienta cu ei... am cumparat biletul cu cateva zile inainte si totul parea ok. Au afisat alt pret de plecare cu o reducere de ultim moment... Nu aveam de unde sa stiu ca totul este o mare teapa. Eu nu stiu cat din bilet ajunge la proprietarul vilei si cat la agentie, am vazut doar cateva poze si ce au spus cei care au vandut biletul. Am citit aici tot ce era scris despre locatie si am zis ca este ok...

Despre Sarti nu stiu de ce este asa extraordinat pt ca mie nu mi-a placut in mod extraordinar... In afara de faptul ca peisajul este frumos, nu am vazut nimic senzational... Sunt insule care ofera mult mai mult si nu sunt atat de sumpe...

[31.07.18 15:29:55]

Scuze pt greselile de scriere...

Alex_Macedo
[31.07.18 17:31:42]

Părerea mea..., ehm... de nepriceput.

Grecia..., ori te arzi, de cazare vorbesc, ori te face s-o iubești an de an.

Ne dorim liniște..., serenitate... în concediul anual, Sigur, asta înseamnă și o cercetare a locului sau a poziției hotelului în funcție de ceea ce ne dorim,

Un hotel/pensiune/gazdă, de blamat, nu este vina numai a... ehm..., propitarului. El se gândește la monetar.

Turistul trebuie să știe ce-și dorește!!

Numai bine și vacanțe, ... chibzuite.

[01.08.18 08:58:21]

Pertinent comentariu, multumesc!

Cercetarea am facut-o cu mijloacele avute la dispozitie intr-un timp limitat... Numai ca pozele vazute nu arata realitatea, iar comentariile gasite m-au convins ce este ok, eu nefiind o persoana pretentioasa si mergand tot timpul pentru libertatea pe care o ofera Grecia, apa, plajele si perisaje ei...

Postarea am facut-o nu ca o razbunare si pur si simplu sa nu mai pateasca si altii un asa cosmar!

O zi buna tuturor!

Alex_Macedo, angela*enjoy, Lyssys