ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2018
JUL-2018
PREŢ SEJUR: 600 euro

Litsa's Lefkoniko Beach Hotel3

Un hotel bun!

Pozitionarea hotelului este perfecta, la 100 m de plaja si la 1km de Rethimno. Drumul pana in oras este o placere, seara, pe promenada.

Exista doua hoteluri:Lefkoniko Bay si Litsa's Lefkoniko Beach, apartin aceluiasi proprietar.

Hotelul Lefkoniko Beach are doua cladiri, una mai veche si una noua, moderna care se numeste Icarus Apartments.

Noi am avut noroc si am primit o camera in partea noua a hotelului, renovata, moderna, cu un pat twin, chicineta, vedere la piscina si mare, AC gratuit, wi-fi in camera gratuit.

Ca si regim de masa, AI, mancarea foarte gustoasa desi nu erau foarte multe feluri, unele erau cam zilnic, bauturi la tap ok-ish.

Piscina, nu foarte mare sau impresionanta, o parte cu adancime mica, pt copii si o alta cu adancime de 3,2 m!

Deasemenea au si o sala de sport pentru cei interesati, biliard etc.

Angajatii sunt ok, amabili, am vazut si doi ospatari romani acolo.

La check in vi se va cere o taxa, eu am platit 3 euro dar am vazut un alt turist roman care a avut de achitat 10 euro, in functie de camera (poate a avut apartament).

Am fost perfect multumit de alegerea facuta, datorita hotelului, pozitionarii si plajei.

Plaja, peste drum de hotel, cu nisip, lata si lunga de... km cred, intrare lina in apa calda a marii Mediterane. Doua sezlonguri pe plaja, masa si umbrela costa intre 6 si 9,5 euro, preturile difera asa ca intrebari inainte!

Trimis de popescuionut in 30.07.18 08:25:03
Validat / Publicat: 30.07.18 09:08:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Creta, Santorini, Lefkada, Kos, Zakynthos, Salonic

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (popescuionut); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 28.00 EUR pe cameră

webmaster26 [30.07.18 08:42:17] »

@popescuionut: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

popescuionut [30.07.18 08:47:44] »

@webmaster26:

Da, locatia pare corecta.

webmaster [01.08.18 08:18:00] »

fra, gettyy, popescuionut