ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2018
ÎNSCRIS: 06.08.14
JUL-2018

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Informatii Roda si alte statiuni din insula corfu

informatii despre cazare =valentinos aparments din RODA

mai mult de 2 stele nu are

aer conditionat este dar are o smecherie -trebuie sa stea o persoana inauntru si una pe balcon sau afara - merge cu card magnetic -aerul bate pe paturi - atentie

in concluzie nu recomand acesta locatie pentru dumneavoastra.

plaja in roda - sub orice critica plina de alge si mizerie - nu recomand

statiunea roda - sub orice critica -mizerie - mizerie - nu recomand

in schimb am fost in palaiokastritsa, agio stefanos, sidari - este in regula

insula corfu este verde si frumoasa - dar nu este suficient sa vi 1200 km si sa ai cazare care nu bate cu booking?

statiunea RODA SA NU FIE REALA INFORMATIILE CARE LE DAU OAMENI DE PE AMFOSTACOLO.

EU DE AZI RENUNT LA VIZITAREA ACESTUI SAIT AM FOST ACOLO FIINDCA ROMANII NU FAC NIMIC SERIOS.

SUNT FFF DEZAMAGIT DE INFORMATII PE CARE LE AM PRIMIT.

VERIFICATII INFORMATIILE DIN MAI MULTE SURSE- BAFTA

Trimis de ionescumircea in 27.07.18 16:22:53
Validat / Publicat: 27.07.18 17:08:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 1733 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ionescumircea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -3 PMA (din 3 voturi)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[27.07.18 17:06:37]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Valentinos Apartments [Roda], ACHARAVI" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

@ionescumircea, pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

[27.07.18 17:11:00]

@ionescumircea: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

mirmicu
    [27.07.18 17:34:02]

As vrea sa ne lămurești în legătură cu informatiile false primite despre Roda, aici pe AFA.

Deschizând usercardul tău, văd că ai solicitat informații legate de traseul din țară și până în Roda, Corfu, cât și despre obiectivele de vizitat in Corfu. Nu ai cerut nici o recomandare legată de cazare sau despre care zonă din insulă este mai frumoasă, cu plaje mai bune, etc.

Pe AFA nu este nici un review dedicat acestei localități, nu mai spun că nu o laudă nimeni, în mod special.

Ba mai mult de atât, @ebirsan ti-a atras atenția în răspunsul lui că Roda este cea mai anostă localitate din Corfu.

Puteai alege Paleokastritsa sau Sidari sau Agios Gordios, toate lăudate în reviewurile de pe site.

Imi pare rău pentru vacanța ratată dar sunt 1001 informații pe AFA și, dacă ai ales prost, vina îți aparține în totalitate.

mirmicu