#E#D
Unde mâncăm în Eforie Nord?

26.07.2018

#G#0
#M#0

încărcat de pe telefon!Restaurant & autoservire Litoral

Restaurant Litoral

Situat langa autoservirea Litoral, RESTAURANTUL LITORAL beneficiaza de o frumoasa terasa cu preparate culinare proaspete si mancaruri foarte gustoase. In fiecare seara o formatie de muzica te incanta cu melodii care-ti fac placere sa le asculti.

Impreuna cu sotia si cei doi copii, am comandat un platou cu preparate din carne. Carnea a fost bine gatita, legumele si salata excelente. Nota 10 pentru bucatarie.

Mai ciudat a fost chelnerul care ne-a servit.

Pe langa faptul ca era sef de sala, (nu prea le avea cu servitul) a facut tot posibilul sa intre in conversatie cu noi, sa ne povesteasca cat de greu este sa lucrezi pe litoral si la ce tratamente rele este supus de patron fiind nevoit sa-si plateasca mancarea (20 lei ptr o ceafa la gratar) intrucat altfel primeste numai omleta si ciorba.

Mi-am dat seama ca incerca sa inspire mila acest personaj ciudat, ca sa -i creasca bacsisul. Eu oricum las 10% din nota de plata asa ca povestea lui nu m-a impresionat deloc.

In rest a fost totul excelent, pe scurt spus am avut a seara frumoasa la Restaurantul Litoral!!

Impresii încărcate de Empatie in 26.07.2018 11:55:26

Validat / Publicat: 26.07.18 13:34:51

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Empatie); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 8 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Empatie? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[26.07.18 13:34:37]

@Empatie: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în Eforie Nord?, EFORIE NORD" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Descoperă Eforie Nord]

#G#1