ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.07.2018
JUL-2016
2 AD. + 1 COPII

încărcat de pe telefon!

Hotel corect

Hotelul e situat pe coasta, este imprejmuit, se intra pe poarta doar cu cheia de la camera. Cei care stau in main building au acces la parcarea subterana.

Problema este ca sunt de fapt doua unitati de cazare, cea de pe plaja, cu camere mari, curate, moderne si cele cu vederea la parc, care de fapt sunt niste casute pe coasta, mai timide, cam de 3 margarete.

Cand am facut rezervarea foloseam VPN si nu m. au vazut de unde sunt, am selectat un studio la un pret super. Cand am ajuns acolo si. au vazut ca suntem din Romania au vrut sa ne cazeze in parc... cu toate ca le-am aratat rezervarea cu pozele camerei mi- au zis ca e o greseala... am sunat la booking, nu a trebuit sa fac scandal... la randul lor au sunat la hotel si dupa o discutie fff lunga cu managerul, am primit camera din poze.

Camera / studio e rupt din filme, mare, curat, modern, lumini ambientale, pot sa zic cea mai faina camera in care am stat.

Dupa un esec in anul precedent in Albena am avut un succes. Numai ca anul urmator am vrut tot acolo... si ce sa vezi surpriza, unitatea era inchisa pentru Romania!!! Anul acesta am vazut ca aveau o oferta, dar banuiesc ca la vile.

Per total, hotelul e super, restaurantul e ok, nu ofereau 100 de feluri, cam 3- 4 dar de calitate si sosurile nu aveau acelasi gust.

Plaja e cu nisip combinat cu pietris, in apa cam erau petroaie, dupa dig era o plaja mai mica cu mai mult nisip si fara pietre f mari in apa.

Al a fost corect, am primit inghetata debla Nesle, berea era la sticla, intre mese la barul de pe plaja se servea pizza.

Din Vama Veche pana la cazare sunt cam 80 km si pana in Balcik cam 20 km... e ok din pdv a distantelor.

DA, este un hotel pe care il recomand, daca sunteti cazati in hotelul mare de pe plaja.

Trimis de incognito_icd in 25.07.18 10:50:12
Validat / Publicat: 25.07.18 11:38:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena

VIZUALIZĂRI: 757 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (incognito_icd); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Asa arata camera! In cladirea principala! Nu va lasati pacaliti cu cele cu vedere la parc! E alta cladire, alte camere!

[25.07.18 11:04:50]

Review-ul îl dublează pe cel deja publicat din același sejur, al aceluiași autor - vezi impresii

Va fi publicat FĂRĂ NOTE (nu e firesc ca notele unui autor să contribuie de 2 ori la medie...)

incognito_icdAUTOR REVIEW
[25.07.18 12:12:24]

@webmasterX: va rog stergeti acest review... am inceput sa scriu ultimele concedii si am uitat ca am scris deja o impresie.

Multumesc si scuze!

doinagherasim*
[02.09.18 10:46:53]

Si noi avem rezervat un studio, deci in hotelul de pe plaja de 4*. Sper sa nu patzim la fel ca voi.

Ceea ce m-ar interesa pe mine, tzinand cont ca check-in-ul se face incepand cu masa de seara, daca se ajunge pe la orele 13 (asa ne-am propus) avem unde manca si bea cate ceva?

Si in celelalte statiuni/hoteluri a fost aceeasi problema, dar am cerut sa intram cu masa de pranz si ni s-a permis acest lucru, fara ciubuc si stat in genunchi, doar explicand ca vrem sa plecam dimineata devreme la sfarsitul sejurului.

incognito_icdAUTOR REVIEW
[03.09.18 10:55:48]

@doinagherasim: Noi am stat o noapte in Mangalia si am ajuns devreme, pe la 9. Ne. au cazat fara probleme si am prins oricum masa. Daca va pune bratara puteti manca pizza la barul de pe plaja.

Din pacate in jur nu prea aveti unde manca. Cel mai apropiat restaurant e in Balcik, cam 18km.

Daca stati in main building parcati in subteran, in capatul cladirii e o serpentina stransa.

doinagherasim*, incognito_icd
Alte impresii din această RUBRICĂWhite Lagoon Hotel [Tuzlata]: