ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2018
3 AD. + 1 COPII -- v: 8ani

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Fugiti !!!!!!!

Buna ziua/dimineata, nici nu stiu cum sa incep, având in vedere ora târzie si nu poți inchide un ochi. Am prostul obicei de a scrie chiar atunci când ma aflu inca in hotel, pentru a fi cat mai obiectivă.

Voi incepe prin faptul ca suntem o familie de 3adulti si un copil de 8ani si am luat apartament, sufragerie cu un dormitor. Am fost cazati imediat, ne-a bucurat frumusețea camerei, dar curând, la venirea serii, am realizat ce presupune asta. Camera este sea view, începând cu ora 22:00 muzica URLĂ, este imposibil sa inchizi un ochi, pana dimuneata. Acum este a doua noapte alba, camera are numarul 9903, etajul 9, deci tot ce presupune 8803,7703, si tot asa, nu recomand.

Mancarea buna, dar mese deseori nu gasesti, este aglomerat, iar daca prindeti ploaie si nu se poate manca pe terasa, e grav...

Să nu uitați să aruncați in bagaj si niște prosoape, eu nu am făcut asta si am gresit. Pentru 3 prosoape urâte și spălăcite, mi-au luat 60 leva, au zis ca imi vor returna bănuții, daca le intorc prosoapele.

Sauna, salina, dusul scotian si alte bălării se plătesc, si foarte scump. Doar pentru sauna 10 leva/persoană, salina 15 leva/persoană etc, deci in total cam 40-50 leva pentru nimic. Vi se pare normal, un hotel de 5 stele sa faca asa ceva???

Hotelul nu are plaja, un sezlong -10leva, atentie!!! , fără saltea, care si aia e 3leva+umbreluta 10leva, deci 2 șezlonguri+umbrelă=36 leva.

Intr-una din zile m-am trezit ca nu pot face dus pentru ca nu aveam apa, am coborât la recepție si mi-au motivat ca se umple piscina interioară, si nu are presiune...

Una peste alta, sunt tare supărată de alegerea făcută... Dacă doriti sa aruncați mulți bani pe o camera frumoasa si atat... aici e locul perfect. Nu voi reveni aici niciodată... Anul trecut, fix in aceeași perioadă am fost la Astera, hotelul vecin, cotat 4*, cu drag il recomand, dar cum anul trecut ma uitam in curtea vecina si mi se parea mai dulce, am ignorat toate comentariile negative, acum insa, regret...

Trimis de brumarica in 22.07.18 01:03:50
Validat / Publicat: 22.07.18 08:32:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Astera, nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 8203 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (brumarica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[22.07.18 08:31:58]

@brumarica:

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[08.12.18 23:25:43]

Buna

Acum, judecand la rece, cum au fost conditiile? Nu as vrea totusi la 4 stele sa ne trezim ca nu ne scot din carnaciorii si micii lor (tocaturile) la gratar in loc de niste bucatele de carne (de ce-o fi) la gratar. Este ok masa?

Si parcarea in sezon unde se rezolva? Altii au fost doar de Pasti cand nu e balamuc.

Mersi

brumaricaAUTOR REVIEW
    [09.12.18 09:39:32]

Judecând la rece, rămân la părerea mea.

Nu m-aș întoarce la acest hotel, având in vedere faptul ca, un an înainte am fost la hotelul din dreapta lor, care este de 4stele, Astera. Nu există comparație. Au plaja lor, Spa-ul este gratuit și sejurul a fost cu 100euro mai ieftin. Condițiile la fel de bune, mâncarea la fel, dar ce sa spun??? Ca românul și eu... mi s-a părut la vecini mai bine

Parcare am găsit, nu a fost problemă, eu am stat 3 nopți.

Sper ca v-am putut fi de ajutor.

[09.12.18 09:44:35]

@brumarica: Mulțumesc. Din păcate acum e o diferență de 400 euro intre cele doua. Și contează.

[02.07.19 12:24:49]

Anul asta ma duc la Marina dar am vazut ca recomanzi Astera. Am citit toate recenziile la Astera si e sub orice critica. Sa fii tu singurul caruia i-a placut?

brumaricaAUTOR REVIEW
    [02.07.19 13:29:46]

Eu am facut o comparație intre cele doua la cel mai sincer mod. Din punctul meu de vedere, să plătesc foarte mult pe o camera frumoasa, si... cam atat, nu e ok. In plus, Marina nu ofera plaja privata, iar bulgarii va iau bani separat pe sezlong, separat pe salteluta de pe el si separat umbrela... totusi, e cam exagerat. Eu mi-am exprimat părerea, acum fiecare face ce stie... Vacanță minunata si asteptam impresii

brumarica, mona1
    Alte impresii din această RUBRICĂMarina Grand Beach Hotel: