ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2018
JUL-2018

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit

O dezamagire

Am revenit pt al doilea an la Phonicia Luxury si am avut apartament cu vederea directa la mare. O mare dezamagire.

In primul rand plin de gandaci care noaptea mergeau pe tine.

S-a trasformat hotelul intr-o mare cresa sau gradinita pt ca au fost copii nenumarati cu o galagie de nedescris:tipete, plansete, mizerie pe jos si pe scaune, farfurii scapate pe jos. Pt o familie fara copii, familie care a platit pt concediu, nu pot sa spun ca acesta a fost concediu. Usi trantite, tipete, lifturi arhipline cu carucioare si zeci de copii.

Rugamintea e sa precizati ca poate este doar pt familii cu copii pt ca altfel este un haos.

S-a scazut standardul ingrozitor la un nivel de maxim 2 stele. La masa pli de muste care vin pe mancare si pe tine.

Pe plaja, de la ora 5 sunt persoane care se duc si ocupa sezlonguri dar ei vin dupa ora 11. Batalia pe sezlonguri este pt primul rand. De ce nu se face o numerotare in functie de numarul camerei?

Am avut probleme cu AC din dormitor, am solicitat 3 zile la rand la receptie, a venit un domn si totul a ramas la fel. In dormitor la capul patului nu existsa nimic pe care sa iti asezi ceva.

Exista un cort pr zona relax care efectiv iti bubuie in cap pinsa la ora 12 noaptea...

Nu exista un manager competent care sa urmareasca toatse situatiile.

Mentionez ca am stat la apartamengul 305 pt 10 nopti. A fost un fiasco pe bani multi. Pt acest sejur nota e 2 si o sa recomand ca acest hotel sa fie ocolit.

Acum trebuie sa ma duc in alta parte sa ne odihnim. In fuga dupa bani, unii prefera sa coboare standardul hotelului la unul sub mediocru. Am dorit sa imi fac co cediul in tara dar dupa aceasta experienta ma voi orienta intro locatie din strainatate. Phonicia Luxury si Royal o tabara de copii si o mare, mare dezamagire. Pacat!!!

Trimis de dada24 in 21.07.18 06:52:18
Validat / Publicat: 21.07.18 11:22:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Mamaia, Neptun

VIZUALIZĂRI: 2993 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dada24); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.07.18 11:22:10]

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 84&ridAnt=87538

[21.07.18 21:28:32]

Sincer, prețul mi se pare exorbitant!! Dar nu ma mai mira nimic de cativa ani cand vad cat se plateste la noi comparativ cu oricare alta destinatie si ce tratament primesti pentru ceea ce platesti. Imi pare rau pt experienta neplacuta pe care ati trait-o!

cristina47*
    [22.07.18 08:41:38]

@iulian68: Intr-adevar, 12.500 (2650 €), este foarte mult.

Interesant este ca pentru aceeasi perioada, acelasi Phonicia Luxury, a primit in review-ul anterior, o descriere mult mai favorabila, si sejurul cuplului cu un copil, a costat, pentru 9 nopti, 1400 €.

[22.07.18 14:22:39]

@cristina47: Inseamna ca pe undeva s-a srecurat o greseala si m-as bucura sa fie asa, pentru ca oricum am da-o tot o "caruta" de bani a costat un sejur acolo... ????

viviv
    [24.07.18 16:20:52]

si in Turcia se practica asa ceva... si culmea ca tot ai nostri rezerva de la 5 dimineata

mai nasol ca acolo ocupau si la plaja si la piscina mare si daca se putea si la piscina cu topogane... ca poate doreste copilul acolo.

[09.08.18 19:12:39]

@dada24: Am avut o experienta diametral opusa la acest hotel. Nimic din ceea ce ati patit dvs nu mi s-a intamplat mie. Dar NIMIC.

Posibil ca, dintr-o data, numarul de turisti sa fi crescut atat de dramatic incat conditiile sa se fi deteriorat atat de serios. Noi am fost pe la inceputul lui iulie...

Gandaci? Doamne fereste, a fost unul dintre cele mai curate hoteluri vizitate, mancarea extraordinara, la nivel de Dephin Antalya, pentru cunoscatori, bauturi: numai imbuteliate la Allinclusive...

Plaja: foarte ok, bineinteles ca se vanau sezlongurile din randul 1... nimeni nu a reusit sa aranjeze problema aceasta in lume, daramite aici... E loc de mai bine, nu zic nu...

Dar ce am trait eu aici nu se compara deloc cu ceea ce ati trait dvs. DELOC!

krisstinna
    [09.08.18 19:34:21]

@iulian68: 2000 euro a dat nepoata mea pentru o săptămână acolo

Vezi la domnul C pe FB, a pus poze, te îngrozești.

O sa intrebi de ce s-a dus acolo? Îți spun eu:

Are doi pitici: unul de 7 ani și o fetița de 7 luni, nu putea calatori departe cu un bebe. S-a gândit sa fie aproape, ea stă cu Bebelușa și tatăl îl distreaza pe băiatul de 7 ani.

Vorbim de o femeie de 33 de ani, nepoata mea, care are casă in Paris și a colindat tot globul!

Nu minte cu nimic, a pus poze concludente cu mizerie, rugină, pericole pentru pitici și multe altele.

Din păcate, se întâmplă in România...

[09.08.18 19:37:06]

@krisstinna: din pacate (probabil) eu va spun ca sejurul meu acolo a fost unul exceptional iar ceea ce descrie autorul articolului nu este ceea ce am intalnit eu acolo. absolut deloc.

Si...crede-ma , sunt o persoana pretentioasa!!!

[09.08.18 19:49:45]

Băi, ori eu sunt zgărcit ori n-am câștigat la LOTO, vorbesc din prisma unuia născut și crescut pe litoral.

Cum să dai frate peste 200 euro / noapte? (cazul de fața= 270) și în jur de 200(+) în alte cazuri?

Păi cu 80 de euro te cazezi (unde vrei) și de 120 (+) bei (ce vrei) și mănanci (ce vrei unde vrei) /zi, de ajungi la urgență în fiecare zi (ieftinești și banii de cazare) !

EXAGERAT!

[09.08.18 19:52:10]

@Nasshu: eu cam atat am dat, insa era allinclusive si noi, 2ad si 1 copil. A meritat cu prisosinta! Si maine as merge acolo!

[09.08.18 20:02:49]

@rentea: dap, am citit! facilități ultra pentru copil (5ani)... de care nu prea s-a bucurat

- de baut, nu bea alcool

- de mâcat , pesemne a ciugulit

- minibarul nu a fost decît în prima zi

-la distracție... așa și așa ca nu prea erau mașinuțe

-etc

Aștept să câștig și eu la LOTO și apoi mai vedem...

Nu contest serviciile, nu contest mâncarea...

CONTEST faptul că este EXAGERAT prețul pentru ce oferă ei + litoralul nostru! (din păcate ca nu prea oferă ți mai din păcaste că cer și pensia de la mama/tata) !

Vacanțe plăcute!

krisstinna
    [09.08.18 20:04:29]

@rentea: Te știu pretentios, nu contest articolul tău, nu judec pe nimeni, nu am acest drept.

Eu am mai spus: un hotel are camere bune și proaste, perioada contează enorm, turiștii cazați in aceeași perioada cu tine pot fi cu bun simt sau nu.

Deci, depinde de noroc!

Dar, 2000 euro?

[09.08.18 20:14:14]

@krisstinna: sincer, undeva este o eroare, o scapare! Nici eu nu contest nimic din ce spune omul, probabil chiar asta a trait acolo. Nu pot insa sa nu ma intrec cum pot exista diferente atat de mari... pretul... nu stiu, eu cred ca un allinc de nivel celui pe care l-am avut acolo merita un pret mediu de 150-200 e pentru 2ad si un copil., in functie de perioada, tip de camera etc. 200e pe noapte doar cu md sigur ca e o nebunie!!!

[09.08.18 20:57:16]

@rentea: oameni buni 200€/o noapte pt doi adulti si un copil??? Chiar si cu AI este enorm!!! Cu banii astia pt o noapte gasesti hoteluri cu 'ștaif' in Europa! De Turcia sau Grecia nu mai vorbesc! Daca se intampla ca in cazul nepoatei colegei krisstinna, ca nu ai cum sa pleci mai departe, inteleg, dar sa ma las jecmanit de aia, mai bine imi iau un cort! Fara suparare, eu nu as da atatia bani, decat daca ar fi ultimul concediu din viata mea! ????????

[09.08.18 21:04:48]

@iulian68:

Nu e

La Vega e peste 250 euroi în perioada asta, doar cu DP

E drept nu ''strigă'' nimeni , fac doar bumții/bumții toată noaptea pe la cluburile din zonă

Nema mașinuțe, nema doică, nema etc!!

Dar nu duc lipsă de clienți

Deh, LOTO/Mamaia!!

[09.08.18 21:18:55]

@iulian68, @iulian68: Phoenicia Royal si Luxury mi s-au parut hoteluri "cu staif", cum ziceti voi. Si am vazut si eu cateva prin lumea aceasta. eu am platit cam 150 euro pe camera si mi s-a parut un pret corect. 200e... depinde de tipul de camera, daca e un apartament e ok. Allinc de aici este cel putin similar cu cel pe care l-am experimentat in lantul Delphin din Antalya, am mai spus-o. De aceea ma mira parerile negative care cred eu ca se datoreaza faptului ca au in prezenr (muuult) mai mult clienti cazati decat pot face fata, altfel nu imi explic.

Nema masinute, nema doica

... e bine primita ironia, dar ... daca ma gandesc mai bine... masinutele nu ar fi fost rele deloc .

Noi nu am auzit niciun pic de muzica tare, dar am cerut cazare pe partea dinspre Navodari.

[10.08.18 01:20:46]

@rentea: Preturile din lantul Delphin variaza in jurul sumei de 1800 de €, cu avion si transfer inclus. Despre AI sau UAI, poti spune ca seamana in vreun fel cu similarul din România? Dar camerele? Exista vreo asemanare? ????

[10.08.18 07:29:44]

@iulian68: corect, deci este cam acelasi pret cu phoenicia. Un pic mai mare, chiar daca scoti avionul si transferurile. Camerele au fost asemanatoare, iar masa mai buna la Phoenicia, desi, fireste, e o chestiune de gust. Bautura, imbuteliata, nu la draft, similara cu Delphin, cu un plus pentru Delphin la spirtoase. Cam aceasta a fost realitatea (mea).

dada24, iulian68, rentea, viviv
    Alte impresii din această RUBRICĂPhoenicia Luxury Hotel [Mamaia Sat]: