ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2018
DIN: Ploieşti
ÎNSCRIS: 06.08.17

De Ziua Aviației Române și a Forțelor Aeriene

Aviatorii militari români sărbătoresc pe 20 iulie, sub patronajul ocrotitorului lor, Sfântul Prooroc Ilie Tesviteanul, Ziua Aviaţiei Române şi a Forţelor Aeriene.

Dragi prieteni Amfostacolo.ro, doresc sănătate, călătorii frumoase și în deplină siguranță, celor care pornesc pe calea aerului în destinațiile de vacanță și nu numai.

Cei care am călătorit, călătoresc sau vor călători, trebuie să știm că viața noastră am pus-o, o punem, sau o vom pune în mâinile celor care conduc la manșă, aeronava. Aceștia sunt oameni de nădejde, cu o pregătire exemplară, oameni testați psihologic înaintea fiecărei plecări, buni profesioniști, într-un cuvânt, ”Oameni Minunați”!

Lor trebuie să le mulțumim de fiecare dată, când ajungem cu bine la destinație!

Lor trebuie să le mulțumim de fiecare dată, când ajungem cu bine acasă!

Imaginați-vă momentul când aeronava atinge solul și călătorii aplaudă.

Aplauze pentru acești Oameni minunați!

Mulțumesc și vă doresc multe călătorii în deplină siguranță!

Trimis de mihaelavoicu in 20.07.18 19:03:09
Validat / Publicat: 20.07.18 20:07:06

VIZUALIZĂRI: 554 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P07 Aeroportul Otopeni.
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

Dragoș_MD
[20.07.18 20:13:12]

@mihaelavoicu:

Lor trebuie să le mulțumim de fiecare dată, când ajungem cu bine...

Corect, dar numai parțial: în spatele lor, asemeni femeilor puternice care stau în spatele oricărui bărbat de succes, stă o întreagă „armată” de specialiști: tehnicieni, controlori de trafic aerian, ingineri, mecanici de întreținere etc.

Să nu-i uităm nici pe aceștia!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][9 voturi]
[20.07.18 20:23:04]

@Dragos: Ai dreptate! Nu m-am gândit.

De fapt am scris așa, la inspirație de moment.

Mulțumesc pentru intervenție și mulțumim celor adăugați de tine!!

Dragoș_MD
[20.07.18 20:57:23]

@mihaelavoicu: cu plăcere!

mprofeanu
[20.07.18 21:18:04]

@mihaelavoicu: La mulți ani de ziua Aviației Române și a Forțelor Aeriene!

Micuța Capelă de la etajul aeroportului aflată deasupra zonei de check-in este pentru mine loc de reculegere la fiecare plecare din Otopeni. Ultima dată în iunie am ajuns cu întârzâiere și nu am mai ajuns la ea.

Mulțumesc pentru review!

doinafil
[20.07.18 22:12:22]

@mprofeanu: Bună informația cu capela de deasupra check-in-ului! Habar n-aveam că există! Cu prima ocazie o voi căuta!

Mulțumesc pentru asta și, DA! Să fie sănătoși TOTI cei implicați în zborurile noastre!

doinafil
[20.07.18 22:16:28]

@mihaelavoicu: Mă bucur că este cineva în marea noastră familie AFA, care ne (re) amintește, de fiecare dată, zilele importante pe care nu trebuie să le uităm!

Mulțumesc pentru asta!

[21.07.18 07:25:56]

@mprofeanu: Să-ți poarte noroc, la fiecare deplasare!

[21.07.18 07:28:23]

@doinafil: Am descoperit-o întâmplător. Și e bine că evem așa ceva la Otopeni. Tot întâmplător an găsit capela de la Aeroprtul Linate Milano. Este o splendoare!

Mihai18
[21.07.18 14:24:57]

Bună ziua tuturor.

Rog sa mă scuzați pentru unele greșeli de redictare. Scriu pe telefonul mobil (sunt în Germania și ma întorc saptamana viitoare). 6

Mulțumesc Mihaela Voicu pentru ca ai ales acest subiect de review. Mi-a placut foarte mult, dar mai sunt multe de spus. Canu ajung acasă voi scrie un revieW dacă avia tarii vor avea o aterizare reușita. Cu mult bine, tututuror.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[21.07.18 15:10:26]

@Mihai18: Bună ziua! Desigur că putea fi scris mai mult. Chiar foarte mult. A fost un moment de inspirație, venit așa... seara. Chiar îmi era teamă că nu va fi validat în timp util. A doua zi nu mai avea nicio valoare!

Dar scrie un rev. pentru Aviația Română, că merită și chiar sunt multe de spus. Despre prima femeie aviator, despre centrul aviatic de la Tecuci, despre George Valentin Bibescu, despre Henry Coandă... câte nu sunt de spus.

Și pentru că l-ai anunțat, sigur va avea valoare.

Mulțumesc și... aterizare ușoară!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]

doinafil, mihaelavoicu, Mihai18, mprofeanu