ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2018
ÎNSCRIS: 11.06.15
JUL-2018

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Cea mai proasta experienta de pana acum

Inainte sa fac rezervare la acest hotel, am citit desigur reviewurile cum fac deobicei. Doar ca, in 90% din cazuri, personal nu mi-au potrivit, eu nefiind o persoana cu pretentii prea mari, deasemenea adapatandu-ma usor de fiecare data. De data aceasta insa, ar fi trebuit sa le iau in considerare...

O sa scurtez cat pot povestea pentru ca ar fi multe de spus si nu mi-ar ajunge timpul alocat.

Prima problema pe care am intampinat-o cand am ajuns, a fost lipsa locurilor de parcare. A trebuit sa lasam masina pe nu stiu ce stradute laturalnice dupa multe ture de dat prin zona. Am zis ca trec peste asta ca, nah, sunt multe masini, nu sunt parcari, se intampla peste tot.

A 2 problema a fost la receptie: am primit camera la ultimul etaj (3), bineintele nu exista lift si nu te ajuta nimeni la bagaje. Ok... am urcat, incercand sa nu fac drama din asta.

Cand am intrat in camera, am ramas efectiv stupefiata. Camera nu avea balcon (desi in rezervare era trecuta - tipul de la receptie ne spusese ca, costul camerelor cu balcon este mai mare, desigur daca aveam aceasta posibilitate de alegere cand am facut rezervarea, clar ca plateam mai mult, dar nu exista asa ceva pe site si nici acum ajunsi la hotel). Am zis ca asta e, nu descurcam fara balcon ca si-asa avem nevoie de un loc unde sa dormim doar.

Frigider exista in camera intr-adevar, doar ca nu se inchidea usa deloc, tv-ul era pus pe frigider si ca sa poti sa vezi ceva la el trebuia sa stai intr-o parte pe pat... pe lenjerie erau fire de par, usa de la baie se bloca daca o inchideai motiv pentru care am cerut alta camera. Ne-a dat alta la acelasi etaj, cu exact acelasi conditii doar ca la aceasta se inchidea frigiderul. Cu toate astea, frigiderul scotea niste zgomote foarte mari noaptea de te trezea din somn.

Curatenie nu s-a facut deloc, doar se schimba in fiecare zi hartia iginica. Baia este extrem de mica iar dusul este defapt un furtun legat la chuiveta iar daca vrei sa-l asezi in suport, nu poti ca nu ajunge pana acolo.

In holul hotelului sunt doar 2 becuri cu senzori, camera noastra nu era plasata sub ele asa ca foloseam telefoanele sa putem baga cheia in usa.

Nu mai zic ca miroase a statut, mobila veche si nu este renovat. In camera pe pereti iti puteai da seama ce fel de gandacii si-au gasit sfarsitul...

Am inghitit in sec pentru ca nu mai aveam cum sa ma apuc sa caut cazare in ultimul moment plus ca preturile deja crescusera considerabil pe cand am ajuns noi (rezervarea o facusem inainte cu 3 luni, cu plata in cont pentru prima noapte de cazare).

Singurul plus ca sa zic asa, a fost faptul ca este aproape de plaja si centrul statiunii. Asta, daca reusesti sa ajungi la el (pentru ca este amplasat pe niste stradute laturalnice).

In afara de asta, am decis sa plecam mai repede cu 1 zi fiind deja nervosi si suparati pe tot acest concediu plin de ghinioane, dar doamna care administreaza hotelul, ne-a returnat banii inapoi pe 1 noapte.

Trimis de playmaker21 in 19.07.18 12:57:49
Validat / Publicat: 19.07.18 15:54:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 686 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (playmaker21); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Noaptea pe hol...

[19.07.18 17:48:21]