ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2018
ÎNSCRIS: 18.07.18
JUL-2018

Spa de 4 stele ca la noi

Nu am stat in hotel, dar am folosit spa-ul si piscina si restaurantul Labirint din incinta. Afrodita s-schimbat mult in bine si din anii 80 cand mergeam acolo si din ruina in care a fost lasata sa zaca dupa Revolutie.

Mai ales cand intri in holul hotelului la receptie, dupa jalea si neprofesionalismul din alte hoteluri si pensiuni in Herculane, zici ca l-ai apucat pe Dumnezeu de picior si pretul merita.

Accesul la piscina daca nu stai la hotel e 30 pt adult si 15 copii. Piscina de marime medie, cu apa obisnuita, plina ce clor (nu e apa termala cu sulf. Aia e separat si costa 15 lei baia).

In mare arata bine renovarile desi atentia la detaliu lipseste. Tavanul e deja coscovit, tuburile de are conditionat sunt la vedere, la baie cand e hartie, cand nu e.

Toata lumea intra cu aceiasi papuci de afara si la piscina, pe unde se umbla si descult si apoi se intra in bazin.

Alaturi de zona de piscina e zona de relaxare spa (unde duduie o muzica de dans indracita, numai relxare nu e) cu 5 bazine mici si calde cu diverse tipuri de apa si cu povesti (grota cu abur, apa cu litiu, sare de la marea moarta). Apa siroaie pe jos, foarte rar o curata cineva cu unfel de mop cu care o aduna spre piscina. In jacuzzi e atata clor ca te ustura ochii. Mozaicurile frumoase, gresia de calitate. Doua uscatoare de par la iesire pentru tot poporul.

La restaurant 3 chelneri fugariti si obositi, mancare mediocra la preturi comparabile cu celalalte restaurante mediocre din statiune. Vederea de pe terasa restaurantului e superba!

Una peste alta a fost ok, dar, daca in camerele alea nu e paradisul de pe pamant, pentru ce am vazut eu din fqcilitatile hotelului, nu se justifica preturile de cazare!

Trimis de Calatorvechi in 18.07.18 23:13:30
Validat / Publicat: 19.07.18 09:40:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în HERCULANE. A mai fost în/la: Peste tot

VIZUALIZĂRI: 2589 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Calatorvechi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [19.07.18 09:40:13] »

Publicat fără note, cf Regulamentului (nu ați fost cazați aici)

tamarac [19.07.18 16:18:54] »

@Calatorvechi:

Bună ziua,

Vă mulţumim pentru timpul dedicat acestui feedback cu privire la experienţa dumneavoastră petrecută la Afrodita Resort & Spa.

Ne bucurăm să aflăm că prima impresie a fost una plăcută şi aţi fost încântat de aspectul recepţiei noastre.

Într-adevăr persoanele care sunt din exterior, pentru a beneficia de accesul la zona Spa şi piscină vor plăti o taxă specifică fiecărui serviciu dorit.

În ceea ce priveşte zona Spa, substanţele folosite în apa din bazine sunt în conformitate cu normele legale şi sunt folosite în cantităţi normale pentru a preveni apariţia diferitelor tipuri de bacterii şi patogeni.

Departamentul housekeeping în fiecare zi îşi dedică timp pentru curăţarea spaţiilor exterioare, dar şi interioare, iar referitor la aspectul camerelor, acestea sunt zilnic curăţate şi aprovizionate cu materiale consumabile.

În momentul în care o cameră este declarată deteriorată, aceasta nu va mai putea fi cazată până în momentul în care va fi remediată.

Colegii din restaurant participă în permanenţă la cursuri de formare, deoarece îşi doresc să fie mai buni pe zi ce trece şi încercăm să diversificăm constant preparatele noastre culinare pentru a putea fi pe gustul oaspeţilor noştri.

Pentru că ne dorim să vă dăruim sejururi cât mai minunate, suntem deschişi în permanenţă opiniilor venite din partea dumneavoastră, iar orice părere atât negativă, cât şi pozitivă este atent verificată şi studiată.

Vă asigurăm că în ceea ce priveşte clasificarea şi standardizarea hotelului nostru, acesta îndeplineşte evaluarea de 3* respectiv 4 *.

Pentru a evita orice fel de problemă, recepţia noastră vă stă la dispoziţie pentru remedia şi a da un plus de valoare sejurului.

Ne bucurăm că impresia finală a fost una pozitivă. Vă aşteptăm cu drag să reveniţi, iar de această dată, să vedeţi cum aspectele punctate de către dumneavoastră au fost îmbunătăţite şi să vă dăruim un sejur plin de relaxare şi răsfăţ.

Cu stimă,

C. Tamara, Public Relations Manager

NB tamarac este (sau a fost) reprezentant al unității
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT

tamarac