Unde mâncăm în Venus?

JUL-2018

Restaurant Turkish Grill & Pizza

Turkish Grill & Pizza - un altfel de mancare pe litoral

Urmare de aici

Intr-o dupa-masa am servit masa la Turkish Grill&Pizza in Venus, noi fiind cazati la Hotel Vulturul (vezi impresii aici).

Servirea s-a facut foarte repede. Am optat pentru supa crema de linte la primul fel pentru mine si sotul si ciorba de vacuta pentru baietel.

Supa de linte mi s-a parut mai buna anul trecut fata de acest an, anul trecut mi s-a parut mai bine condimentata. La supa se aduce o pita turceasca delicioasa, pe care o vindeau si separat.

Pentru felul 2 eu am ales frigaruie de piept de pui cu cartofi si orez turcesc, iar sotul si-a ales frigarui de carne tocata de vita picanta cu cartofi si orez turcesc (cred ca se numea adana kebab).

Felul 2 a fost foarte bun si Turkish Grill & Pizza mi se pare o alegere destul de buna pentru a schimba meniul romanesc disponibil pe litoralul romanesc.

Impresii încărcate de nicoleta_b in 17.07.2018 11:13:43

Validat / Publicat: 17.07.18 12:26:42

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (nicoleta_b); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 8 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de nicoleta_b? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)