ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2018
JUL-2018

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Hotel de maxim 3* si restaurant de 1*

Hai sa spun și eu acum ca am revenit din minunatul sejur.

Vad ca s-au întețit părerile "de bine" despre acest hotel :). Hotel care ar merita maxim 3 stele.

Userul dinaintea mea a sintetizat bine ce am pățit si ce am observat si noi dar as vrea sa mai punctez câteva aspecte.

Șefa de hotel are o purtare de toată jena - si era o părere generala deoarece am vizionat finala CM de fotbal în recepția hotelului împreună cu mai multi clienți si toți se plângeau sau aveau ceva de reproșat la adresa ei (limbaj, atitudine, lipsa de reacție etc). După ce s-a terminat meciul si clienții au plecat, la masa noastră s-a mai stat. Reacția "șefei de hotel" a fost sa tipe (efectiv a țipat, ca sa auzim toți cei ce mai stăteam acolo) la barmanul de la bar ca "cine aranjează fotoliile la loc? au plecat si le-au lăsat asa! " Asta in condițiile in care cei ce am stat la meci le-am epuizat vreo 3 sortimente de bere din bar, numai la masa noastră s-au băut peste 30 beri de 330ml.

Camerei nu prea as avea ce sa ii reproșez, poate doar ușa de la balcon care se deschide greoi si lipsa plasei de țânțari.

Nu se respecta ore de liniște. S-a tuns iarba ostentativ 2 zile la rand in intervalul 13-16. La fel curățenie se face in jurul orei 15 când lumea doarme. Este stațiune de familiști, copii dorm după-masă.

SPA-ul nu funcționează din lipsa de personal. Abia au convins o maseuza sa vina sa ofere masaje (contra cost).

Piscina relativ ok, o problema mare e ca se aluneca într-o veselie pe marginea ei.

Parcarea se plătește. 15 lei lei pe zi.

Restaurantul merita un capitol separat...

In primul rand nu ar merita decat maxim 1 stea.

Speriați de ce am citit pe net am luat sejurul doar cu MD. Buna alegere :)

MD ce conținea: oua ochiuri/omleta/fierte, brânză proasta, cașcaval tip săpun, roșii+castraveți, salamuri/crenvurst ieftini, niște ficați prăjiți, iaurt vărsat, cereale cu lapte.

Mâncare ce se epuiza foarte repede din cele 2-3 tăvi si se făceau cozi foarte mari. La fel si tacâmurile.

Cafeaua din doua aparate, foarte slaba.

Vesela nu se spala ori deloc ori insuficient. Fetele de mese pătate, vechi (îmi aminteau de cele de pe vremea când ma duceam cu părintii la mare si aveam 7-8 ani).

De băut doar apa de la un singur aparat cu butoi si apa cea mai ieftina.

Nici urma de suc LA 4 STELE!!!

Noi am mâncat celelalte mese la: La Manuc, Antik, Terasa Galbena si La Babanu.

Dintre toate cel mai mult la La Babanu, mâncare ok, servire buna. Ne cam deranjau lautarii dar seara erau aproape peste tot.

Acum si câteva părți bune:

- priveliștea (am stat pe partea cu marea-piscina) e superba. Dimineața devreme era foarte relaxant pe balcon.

- foarte aproape de mare.

- stațiunea in sine ne-a plăcut: plaja destul de curata, nu foarte aglomerata, cu multe locuri de cearceaf pentru a compensa probabil costul unui sezlong-30 lei, marea puțin adânca in primii 50 m, apa curata.

- finala campionatului Mondial de fotbal :)

Ca o concluzie, noi nu am plătit asa mult, sejurul fiind luat si din martie dar discutam cu alti turiști si se plângeau ca au plătit 1000-1500 euro pe sejururi AI...

Trimis de ioppo in 16.07.18 20:25:07
Validat / Publicat: 16.07.18 21:37:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SATURN.

VIZUALIZĂRI: 713 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioppo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Campionat Mondial de Fotbal! FINALA
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

haiden
    [17.07.18 17:57:01]

Un dezastru. Nu recomand

Am ajuns la locație și ne-au spus sa lăsam nr de tel ca ne suna când vor avea camere disponibile. Între timp cazau turiști de la un hotel cu 2 stele nu știu din ce motiv.

Eram dezamăgiți de lipsa de profesionalism al angajaților și bomboana pe coliva: un anunț prin care ne transmiteau ca nu se poate servi masa la acest hotel din motive tehnice și vom mânca in alte trei locații.

Dacă nu aveau camere ptr cei cu rez la 4 stele ci pentru cei de la alte locații cu 2 stele era de necrezut, dar sa nici nu mănânci acolo era prea mult.

Am cerul anularea rezervării fără penalizare și cu aceasi bani ne am cazat intr- o IRA la hotel Saturn de 5 stele.

Concluzia: trebuia sa chem protecția consumatorului și sa dea explicații de ce suntem bătaia de joc a unor incompetenți.

Păcat ca încă o data ma conving ca nu merita sa cheltui economii strânse un an și poate mai mult in țara mea...

ioppo
    Alte impresii din această RUBRICĂCleopatra Hotel: