ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2018
JUN-2018
2 AD. + 2 COPII -- v: 6 ani+13 ani

Revin cu impresii

Salutare.

Am mai scris un review pt acest hotel in 2016 - vezi impresii, si cu toate ca am mai fost si anul trecut, am preferat sa astept inca un an pentru a scrie din nou.

Nu o sa intru in descrierea per ansamblu a acestuia, sunt destule review-uri care contin aceste date, o sa ma limitez la ce am observat schimbat, in bine sau rau.

Perioada sejurului de 7 nopti a fost 16-23 iunie 2018, perioada pe care o prefer pt mare si care a fost aleasa si pentru ceilalti ani. Am specificat asta pt a se intelege ca nu compar perioade diferite sezon si extrasezon.

Sa revenim la impresii:

- Imbunatatiri ale hotelului, ca aspect, nu au fost aduse. Exteriorul si interiorul sunt la fel. Curatenia in schimb predomina! ;

- Camera -dubla standard- fara imbunatatiri sau modificari. Foarte curata. Totusi usor, usor o sa inceapa sa se cunoasca impactul timpului sau a turistilor si din acest punct de vedere ar trebui ca cei din conducere sa se gandeasca la renovari punctuale;

- Restaurantul, dupa ce a fost renovat acum doi ani parca, inca se tine bine. Placut si ingrijit, curat. Anul acesta au avut ca ospatari multi practicanti tineri, care pentru nivelul lor s-au descurcat bine.

- Mancarea, nu foarte diversificata, dar foarte gustoasa. Cu toate ca nu a fost asa diversificata, cred ca totusi a multumit pe toata lumea. Cu toate astea, la partea de prajituri parca anul asta au stat mai prost- nu asa multe sortimente si mai putine bucati.

- Bauturile -ca in fiecare an, sucuri la TEC si bauturi alcoolice (vin, bere, whisky) plus o gama de cocktail-uri alcoolice sau nealcolice realizate de barmani destul de interesante.

- Atitudinea angajatilor super ok!

- Nu pot sa nu il mentionez pe Clovnul Sica, un om dedicat si extraordinar care, poate exagerez dar cred ca este o emblema a Hotelului Savoy.

Noutati:

- Locul de joaca pentru copii a fost mutat in partea dreapta si suplimentat cu o multime de gonflabile.

- In fata terasei restaurantului s-a creat o alta terasa cu mesele direct pe nisip. Au fost construite 3 globuri: in unul s-a facut un bar si in cel din mijloc se tin spectacolele seara. umbra e asigurata de niste pinze foarte frumos aranjate. E inconjurat de beculete care noaptea ai dau un farmec aparte terasei. Per total, tot ansamblul asta arata superb si iti ofera momente placute de relaxare fie atunci cand vrei sa urmaresti un spectacol sau doar sa servesti o bautura...

- in pachetul de spectacole, anul acesta a fost prezent si Magicianul Augustin, care a incantat atat copii cat si adultii, cu spectacole pentru fiecare in parte.

- au fost schimbate umbrelele de la sezlonguri iar saltelele sau mai uzat un pic.

Cam asta e ce am observat eu anul acesta.

La anul nu stiu sigur unde o sa merg, dar daca nu apare altceva spectaculos voi alege tot Savoy.

Va salut!

Trimis de dumping in 16.07.18 13:40:04
Validat / Publicat: 16.07.18 15:31:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 1755 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dumping); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.07.18 15:30:49]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 69&ridAnt=87317

cristina47*
[16.07.18 17:38:36]

Felicitari pentru un articol credibil. Bine scris, bine punctat.

Parca, nu mai suna a reclama.

Cred in clovnul Sica, si in spectacole muzicale care atrag copii melomani. Chiar daca au numai 2 anisori, arta ii tine lipiti de scena.

Dar, oare, de ce sejurul dumneavoastra a costat jumatate din cat a costat sejurul amicului cu "hectarele de spatii amenajate pentru copii"? Intr-adevar, dumneavoastra ati stat doar 7 zile, iar domnul, 9. Dar, ati avut 2 copii, nu unul singur. Va intreb, fiindca eu inca nu am facut rezervare pentru litoral, si vreau sa aflu informatii adevarate, obiective.

dumpingAUTOR REVIEW
[16.07.18 20:00:08]

@cristina47: Multumesc pentru aprecieri. In ceea ce il priveste pe clovnul Sica nu pot decat sa ma inclin in fata unui astfel de om. Cu riscul ca exagerez, dar sper sa nu, omul asta e dedicat, are un har aparte. E de un bun simt pe care mai rar il gasesti in ziua de azi. In ceea ce priveste copiii, stie cum sa-i ia, si pe cei mari si pe cei mici si pe cei obraznici si pe cei cuminti. Si nu spun asta pt ca "mi-a convenit" ca am un clovn la hotel si astfel ca am cu cine sa imi las copii. Noi suntem genul ala de parinti care stau mereu linga ei. Referitor la costul sejurului, poate a contat faptul ca am avut si cea mai ieftina camera (dubla standard) iar achitarea acestuia am facut-o integral la sfarsitul lui octombrie 2017, beneficiind astfel si de o reducere de 37%. Cei drept nu am lucrat cu agentii ci direct cu hotelul.

Ce apreciez e faptul ca cei de la hotel incearca sa surprinda cu ceva nou, sa te atraga( nu stiu cat e apreciat acest lucru) in schimb turistii (unii dintre ei, ca sa fiu corect) parca uita de bunele maniere( folosesc expresia asta ca sa ma exprim frumos)! Si cred ca lucrul asta e valabil peste tot nu numai la Savoy.

cristina47*, dumping, savoy2012
Alte impresii din această RUBRICĂSavoy Hotel: