ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.05.2010

Foarte nemulțumit
Către satisfăcător
Sub orice critică

Nu va duceti acolo!!!

Hotel care se doreste a fi grandios, dar care - dincolo de prima vedere - isi arata lipsurile din plin. Pentru un hotel de numai 3-4 ani, sunt incredibil de multe defecte vizibile: crapaturi in pereti, dusuri semi-functionale, etc. Pavajul in curte (si gresia din piscine si din jacuzzi) pare pus de muncitori legati la ochi si cu mana stanga legata la spate.

Mancare execrabila in restaurantul destinat est-europenilor si acceptabila in restaurantul pentru vest-europeni. DA, ATI CITIT BINE. Acest hotel de cinci asa-zise stele are o politica de discriminare pe baze rasiale "demna" de vremuri apuse de mai bine de juma' de veac.

Personalul este sub orice critica: nu este prieten cu sapunul, iar miasmele raspandite de cei ce indeparteaza vesela de pe masa te face sa doresti sa tii regim (nu ca ai pierde cine stie ce mancaruri alese). Daca faci greseala sa te uiti la luciul cenusiu al pantalonilor ospatarilor, realizezi ca nici vestimentatia nu se prea intalneste cu sapunul...

Curatenie in jurul piscinei se face IN TIMPUL ZILEI, CU CLIENTII DE FATA!!! Poate ca sa vezi si tu ca se face curat, evident.

Recomand acest hotel doar masochistilor si celor care doresc o vacanta de penitenta!

Trimis de oleganywhere in 10.05.10 21:03:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT. A mai fost în/la: Sharm el Sheikh

VIZUALIZĂRI: 2107 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (oleganywhere); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

cadril
[29.05.10 00:58:44]

ai dreptate, eu am fost in "egipet", la "magnificul" hotel, in toamna lui 2008, a fost prima si ultima oara cand aleg tara piramidelor ca loc de odihna...

ceea ce ofera acest loc este solicitarea, pot spune "cersetoria" de tips, parca numai asta e menirea lor pe acel pamant, mizeria, ingamfarea...

m-am dus cu multa incredere, m-am intors fericit, ca am scapat!

ana&cezar
[08.07.10 19:45:10]

pozele de la acest hotel arata bine... chiar si cele de la masa... dar ce spuneti sunt cuvinte importante... nu cred ca merita sa alegi sau sa nu mai alegi o tara doar datorita unui hotel care nu a fost ok... uita-te de exemplu unde am fost eu... citadel azur resort... tot 5 stele, putin mai scump... dar eu zic ca si-a meritat ultimul banutz...

ispasflorentina*
[11.08.10 14:56:34]

urmeaza sa plec pe 4 sept la acest hotel. chiar atat de naspa este? camerele sunt mari, sunt spatioase? plec cu inima indoita din moment ce vad comentariile dupa net, o sa scriu si eu la intoarcere parera mea, totusi sper sa nu fie chiar atat de rau dupa cum ai descris, iti vine sa o iei la fuga, unde mai pui ca am dat si 1200 euro. o sa revin........

oleganywhereAUTOR REVIEW
[11.08.10 15:05:18]

Receptia hotelului este impresionanta. In rest, ramane EXACT cum am descris. Si spun asta la luni distanta, cand ar trebui ca impresiile rele sa se estompeze, iar cele placute sa ramana.

Daca ati dat 1200 EUR pentru 2 pentru 1 saptamana, v-ati pacalit.

Camerele sunt spatioase, dar cam atat.

In total, raman consecvent ideii: merita mers in Egipt doar daca sunteti fanatici ai sporturilor acvatice (cazul meu), daca iubiti desertul sau daca sunteti indragostiti de istorie. In oricare din cazuri gasiti optiuni mai bune decat acest hotel

cadril, ispasflorentina*, oleganywhere
Alte impresii din această RUBRICĂPyramisa Blue Lagoon: