Palm Wings Beach Resort (ex Egeria) [Davutlar]

DIN Târgu Jiu
înscris/ă în 29.10.09
JUN-2018
REGIM MASĂ AL

Se poate şi mai bine la 5 stele!!!

Am fost pentru prima data in Turcia... Kusadasi.

Resortul bun... la 5*... nu foarte bun.

Am fost cazati intr-o camera la parter cu iesire la piscina (asa am solicitat); piscina foarte curata, camera cam inghesuita, restul, foarte bine; curatenie zilnic (de remarcat ca femeile care faceau curatenie dadeau buzna in camera si la ora 14.00 cand dormeam!!!), schimbat prosoape zilnic, apa plata zilnic in racitorul din camera, etc.

Mancarea... dimineata Ok. La pranz doar doua feluri de supa crema... nici macar o ciorba... tinand cont de faptul ca in acest resort 80% din cazati erau ROMANI. Putine feluri de garnituri... de carne; In schimb muuuuulte feluri de prajituri, foarte bune. Fructe... nu mai mult de 3-4 feluri la masa; seara doar 2-3 (pepene rosu, nectarine, pere sau mere si, ... corcoduse!!!)

De remarcat... in tara cafelei la ibric... numai ness... (fac aceasta remarca pentru ca sunt o bautoare inraita de cafea... naturala);

Nu suntem bautori, dar putem spune ca am fost multumiri de bauturi.

Impresii încărcate de florake in 12.07.2018 15:07:13

Validat / Publicat: 12.07.18 18:08:59

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (florake); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3599 PMA (din 7 voturi) nota2

[12.07.18 18:08:33]

@florake:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 45&ridAnt=87177

- nrs
[12.07.18 18:21:14]

nu se facea espresso si turk coffe in loby?

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[12.07.18 18:38:35]

@florake:

Procentul majoritar de turişti români în acest hotel turcesc este nerelevant şi aşa va fi mereu nu doar la Palm Wings.

Dacă nimereai într-un resort unde ruşii să fie majoritari aveai şanse măcar la două trei zile să prinzi un borş rusesc. Nu era el chiar ciorbă, dar măcar era acru :)

Cu puţină inspiraţie, zeamă de lămâie şi ceva verdeaţă, puteai face şi supa cremă să semene cât de cât cu o ciorbă.

- viviv
[13.07.18 09:32:46]

In primul rand cred ca trebuie sa fii foarte carcotas pentru a fi nemultumit de acest hotel calitate/pret.

Si daca tot am spus de pret, sunteti sigura ca acesta este pretul??? Pentru ca in perioada 11/07/2018 -> 26/08/2018 - pretul fara reducere este de 1190 euro/2 persoane.

noi in periada 1-8 iulie am platit 710 euro/2 persoane. Imi este greu sa cred ca atata ati platit.

Niciodata nu au dat buzna, ciocaneau incet, iar daca nu raspundeai intrau in camera. Daca aveati semnul pe usa, nu intrau.

Nu cred ca specifica nicaieri ca mancarea se serveste in functie de nationalitatea clientilor.

Putine feluri de garnituri... de carne

Garnituri: legume la abur, paste, cartofi prajiti si la cuptor, spaghete, legume pane, orez - 2 feluri.

Carne: e adevarat... nu au avut iepure, mistret, porc etc, au avut doar pui si vita, gatite si la gratar, dar si peste si fructe de mare,

in tara cafelei la ibric

la fel cum a specificat si @nrs - espresso si turk coffe se servea in loby. Eram 3 persoane la rand si am auzit romanca spunand... citez:"m am saturat de stat la cozi in acest hotel". Ia, draga 4 de data asta ca sa nu mai stam la coada"... URAT, din punctul meu de vedere.

Multa frustrare si multe neadevaruri... si nu inteleg de ce???

[13.07.18 09:37:40]

@viviv: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Daca doreşti, copiază textul de mai sus şi reincarcă-l - cu eventuale ajustări, completări etc - folosind linkul ADAUGĂ IMPRESII NOI

Publicitate    [11.12.18 03:24:28]

• Un hotel frumos! (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 16.08.18 de Fl0r3ntina din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Palm Wings beach resort (Sep.2017) - punctaj satisfactie: 9.62 (scris in 12.09.17 de Valipastor din LUPENI) - RECOMANDĂ
  • Mie mi-a placut! (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 12.09.17 de webber din TG-JIU) - RECOMANDĂ
  • Palm Wings Beach Resort - o vacanta deosebita (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 30.12.17 de sdragos24 din BACăU) - RECOMANDĂ
  • De evitat (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 5.15 (scris in 05.08.17 de cosmin radu din BRAşOV) - NU RECOMANDĂ
  • Foarte frumos... Recomand (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 8.80 (scris in 01.01.18 de VasiuM din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Oare de ce? (Sep.2016) - punctaj satisfactie: 9.20 (scris in 20.09.16 de nrs din CRAIOVA) - RECOMANDĂ