Topola Skies Golf & Spa Resort [Topola]

DIN Ploiesti
înscris/ă în 28.06.14
JUN-2018

Topola 4 stele si nu prea

Cum spunea si anul trecut sfarsitul de iunie coincide cu vacanta. Pentru anul acesta am ales tot Sol Luna Bay din Obzor dar la insistentele unei cunostinte in drum spre Obzor ne-am oprit 3 nopti la Topola Skies Golf & Spa Resort.

Aici am ajuns aproape de ora 12:00 cum cazarea incepea de la ora 14:00 am primit cartela camerei casa putem baga bagajele urmand ca bratarile se le primim incepand cu ora 14:00.

Rezervarea am avut pentru un apartament cu 1 camera. Apartamentul era mare frumos la prima vedere pentru ca, broasca de la usa baii era stricata iar usa nu statea inchisa decat cu cheia, toate partile cromate ale obiectelor sanitare erau ruginite, cada era infundata, usa de la intrare se inchidea foarte greu si cu un zgomot puternic ziceai ca se rupe.

Mancarea era ok dar se repeta cu rigurozitate, masa se serveste intr-un corp de cladire la etajul 2 unde cand intrai mirosea ca la impinge tava la Mamaia, cand ieseai de la masa hainele ne miroseau puternic a mancare.

Complexul are mai multe piscine poate aceste piscine ne vor face, poate, sa revenim aici. La barul de la piscina serveau 2-3 baieti pentru care limba engleza era una din necunoscute, alta necunoscuta era prepararea unui cocktail, o alta necunoscuta era curatenia pe mesele barului unde turistii isi debarasau sau isi spalau cum putea mesele pentru a nu mai fi lipiciose si astfel sa nu mai fie atrase viespile. Animatia un pic mai mult de zero. Plaja la circa 5km o limba de pamant unde totul este contra cost.

Aleile pavate cu dale, spatiile verzi erau udate continuu astfel incat in unele locuri se facea un noroi de toata frumusetea.

Cred ca un mare atu va fi aqua parcul care se construia, in rest ce sa zic 4 stele este foarte mult pentru acest resort

Impresii încărcate de rdlc in 11.07.2018 12:50:09

Validat / Publicat: 11.07.18 16:13:18

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (rdlc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 7 voturi) nota2

[11.07.18 16:12:52]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 75&ridAnt=87141