ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2018
ÎNSCRIS: 26.01.14
JUL-2018
2 AD. + 3 COPII

Mai bine anul acesta!

Am revenit la hotel Modern si anul acesta, la început de iulie si am avut surpriza sa constat ca multe aspecte s-au schimbat in bine. Nu intru în amanunte, am lăsat review detaliat anul trecut (vezi impresii). Voi puncta strict ce mi s-a părut schimbat:

- in primul rand mancarea a fost mult mai bună. Se vede că au umblat la meniuri sau au schimbat bucătarii. Mai gustoasă, diversificată, prajituri ok faţă de cele de anul trecut, bere Bergenbier sau Staropramen, cafea acceptabila, multe salate, fructe etc. Nu am avut nici o problema digestiva, nici noi, nici copiii.

- au schimbat umbrelele si șezlongurile de pe plaja cu unele noi. Am găsit mereu locuri, chiar dacă era multa lume.

- au schimbat berea si la minibar. Acum au Bergenbier in loc de Ciuc.

- au amenajat si un loc de joacă in interior pentru copii mici cu jucării, cuburi... lucru bun pentru zilele cu ploaie sau canicula.

In continuare curățenia este exemplară peste tot, inclusiv la restaurant unde fețele de masă se schimbă foarte des. Scăunele pentru copii sunt suficiente pentru toti in restaurant, aspect important in conditiile in care 80% sunt familii cu cel putin un copil.

Am stat tot intr-o dublă superioară, suficient de spațioasă pentru doi adulti si trei copii.

Ne-a plăcut si recomand cu încredere familiilor cu copii!

Trimis de Anca2B in 09.07.18 16:51:56
Validat / Publicat: 09.07.18 18:18:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 1679 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Anca2B); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Adina Mihaela
    [18.07.18 23:02:00]

Bună seara!

În luna august urmează să avem un sejur la acest hotel, ales în urma recomandărilor de aici... Dar văd că anul acesta au apărut mai păreri negative decât pozitive care mă pun puțin pe gânduri și nu știu la ce să mă aștept.

Dumneavoastră spuneți că este ok...

Ca idee nu ma duc în concediu să mă apuc să controlez fiecare colțișor de praf sau să mă supăr ca în 6 zilele nu au fost schimbate lenjeriile de n ori... Hai sa fim serioși nici acasă nu le schimbam zilnic. Dar nici să nu fie sub limita bunului simț și al normalității.

Dar totuși mă interesează în primul rând dacă un copil poate manca fără probleme și în siguranță la restaurant? Sau mai bine ne reorientăm pentru copil?

Curățenia exista în limitele bunului simt?

Personalul este deschis solicitărilor?

Ce recomandari sau sfaturi aveți.

Mulțumesc

Seră frumoasă

Anca2BAUTOR REVIEW
    [19.07.18 01:36:54]

@Adina Mihaela: Bună seara!

Sincer, eu am rămas surprinsă de ce am citit după review-ul meu ????. Parcă nu am fi fost la același hotel. Eu am pus si poze, atât anul acesta cât si anul trecut- se poate vedea.

Așa cum am spus, am stat intr-o dublă superioară, nu știu cum e cea simplă. S-a făcut curat în fiecare zi, lenjeria s-a schimbat dupa 3 nopti, prosoapele la cerere. Dacă am avut nevoie de ceva, doamnele de la curățenie ne-au dat fără cârteli. Baia suficient de spațioasă, cu dus. Nu există ventilator, doar o gură de aerisire! Lenjeria de pat a fost impecabilă atât cea de pat, cât si cea pt canapea; prosoapele lor nu le-am prea folosit, păreau ok.

Legat de mâncare - am fost cu trei copii și am găsit mereu ce să le dau! Așa cum am mai spus- nu am avut nici o problema digestiva, nici noi, nici ei! Au fost gratare aproape mereu (pranz si/sau cină), salate, fructe...

Zicea cineva de micul dejun ca e repetitiv/slabut sau ceva de genul, nu mai retin... va enumăr ce se servea si concluzia o trageti dvs.: ouă fierte, ochiuri, omlete, crenvusti, două sau trei tipuri de mezel, brânză de mai multe feluri, cașcaval, vreo patru feluri de masline, salate- roșii, castraveti, salata verde etc, cârnăciori prăjiți uneori, gris/orez cu lapte, diverse cereale+seminte (dovleac, floarea soarelui), miez de nucă, iaurt, lapte cald, fursecuri/rahat/halva, dulcețuri, unt, pateu la miniconserva + pateuri cu branza, ciocolată, fructe, ciuperci, cafea, ceai, două tipuri de suc neacidulat... si e posibil sa fi omis ceva. Ce altceva ar mai trebui oare? Oare cati dintre noi mănâncă atât acasă la ei la micul dejun? In 5-6-7 zile poti servi pe rand din toate...

Da, anul trecut nu mi-a plăcut mancarea, dar nu am avut probleme nici atunci. Anul acesta însă a fost mai bine. Eu chiar nu inteleg la ce se așteaptă românul, ce pretenții are... A fost și pui si vita si peste... un fel tot găsești pe gustul fiecaruia, zic eu. Chiar și vegetarienii Mai sunt și gustarile de la ora 11 si ora 17... Am fost și la bulgari la UAI, nu sunt mai breji. Ba chiar am prieteni care au venit de acolo cu enterocolite.

Poate s-or strica ei (cei de la Modern) în plin sezon, dar îmi e greu sa cred...

Citeam de apă... ca nu ajung 2 sticle de 0.5 per cameră gratis... pe bune?? Există dozator de apă pe hol la fiecare etaj ???? Dar poate că nu l-au observat...

Fructe am găsit mereu - caise, piersici, mere, prune, banane etc.

Eu una nu am luat un fel de mâncare care să fi fost rece, toate erau tinute calde, iar dacă se termina o tava, se inlocuia imediat sau în câteva minute. Am ajuns chiar și aproape de ora închiderii si tot am găsit mâncare. Apropo de îmbulzeală si cozi, pt a se evita - cei de la hotel recomanda servirea mesei în anumite intervale orare în funcție de etajul la care ești cazat, dar oare cati citesc respectivul anunt?

In concluzie, depinde cat de pretențioși sunteți... noi nu suntem exagerat de pretențioși, dar nici nu acceptăm bătaia de joc (când a fost cazul, am taxat fără rezerve - vedeti impresia de anul trecut- totul e scris sincer).

Dacă mai aveti întrebări, vă răspund cu plăcere.

Toate cele bune!

Adina Mihaela
    [19.07.18 10:14:09]

Bună ziua!

Vă mulțumesc frumos pentru tot... Mă bucur să aud că nu este chiar de speriat.

Nici noi nu suntem exagerat de pretențioși, dar același lucru este valabil... Nu acceptam nici noi bătaia de joc și să mai și plătim pentru asta.

Mulțumesc pentru tot și sper să fie totul ok

O zi frumoasă vă doresc

Myshu
    [15.08.18 23:15:42]

@Adina Mihaela: Cautati alt hotel. Nu justifica banii!!! Masa nu este foarte diversificata si multe prajeli. Pentru a obtine un loc de parcare am stat 10 ore si l-am primit linga strada principala si nu in parcarea de linga hotel desi erau locuri de parcare. Cazarea se face dupa ora 14.00 desi camerele se elibereaza la 11.00.

Adina Mihaela, Anca2B, Myshu
    Alte impresii din această RUBRICĂModern Hotel: