ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2018
DIN: Târgu Mureş
ÎNSCRIS: 03.09.11
JUL-2018

Pentru tineri

Am dat acest titlu deoarece in Ayia Napa majoritatea turistilor sunt pana in 25 de ani. Seara galagie mare, tineri beti o gramada, dar si o mare foarte frumoasa.

Supermarket-urile vand majoritatea alcool, daca esti cu familia si doresi sa gatesti pentru un copil slabe sanse sa gasesti ceva. Sunt multi romani care lucreaza in supermarket si la restaurante, de la ei mai puteti sa mai aflati ce va inrereseaza.

Preturile in supermarket sunt ok (un bax de apa 2-3 euro, berea 1-1,2 euro, metaxa 17 euro), gyros 4 euro.

Plajele pe care am fost sunt : Pernera (plaja cu pietre aici am vazut multe familii cu copii), Vathia plaja cu nisip destul de ok si vestita plaja Nissi de care nu am fost foarte impresionat, sincer in Lefkada gasesti plaje mai frumoase si mai curate, aici fiind multe ierburi de mare la intrare in apa.

Am fost si la Blue Lagoon, acolo merita mers se poate ajunge foarte usor cu transportul local. In poze puteti vedea si preturi de restaurant.

Trimis de cristianpas in 08.07.18 18:58:51
Validat / Publicat: 08.07.18 20:51:24

VIZUALIZĂRI: 6884 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristianpas); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 Alcool in toate magazinele.

• Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Ayia Napa: