ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2018
DIN: Tecuci
ÎNSCRIS: 30.11.14
JUN-2018

Multumit, insa nu ca afara!!

Am fost cazati la Complex Steaua de Mare Hotel Delfinul in perioada 27-30.06.

Am ajuns la hotel la ora 10.00 la hotel si am fost bine primiti de receptionera o tanara dornica de a primi oaspetii in sezon.

Am parcat masina langa hotel in foarte mica parcare care exista. Am gasit usor loc in acel moment cineva pleca, in alte perioade sigur nu o sa gasiti, este si o parcare in spatele hotelului care deserveste cele trei hoteluri Delfinul, Meduza, Aquatronic, si nu sunt foarte multe locuri. Nu am platit la parcare.

Am fost anuntati ca putem veni sa primim camera la ora 15.00. Ne am conformat si dupa o trecere in revista pe plaja am revenit la receptie.

Am primit camera la etajul 2 cu vedere partial la mare, am primit cu doua paturi de o persoana lipite. Lifturile circulau foarte greu daca erai cazat mai sus... noi am folosit scarile.

Camera putin mai mica decat ne asteptam, fara balcon cu AC si wifi gratis destul de bunicel in camera, lenjeria curata, salteaua buna insa pernele usor moi.

Mancarea de la mic dejun, pranz, cina in regim de impinge tava cu o specificatie, scanarea fiecarui client josnica. Bauturile numai in timpul meselor. Mancarea buna si nu am avut probleme cu stomacul. O foarte mare imbulzeala la orele de masa. 7.30... 12.30... 18.30.

Am primit masa in prima zi la 18.30 dupa ce am primit bratara si am plecat imainte de 12 ultima zi. In concluzie faceti va planul ca nu mancati in prima zi decat cina si in ultima zi micul dejun.

La plaja cobori cateva scari si ajungi la piscina si plaja privata. La piscina full de sezlonguri si toata lumea cu prosopul la prima ora nu mai gasesti. In fata piscinei cobori la plaja si gasesti umbrele galbene si full de sezlong unul langa altul plaja fiind foarte mica.

Alaturi pe plaja facuta noua in spatele primelor 6 randuri de umbrele de stuf gasesti tot umbrele complexului cele albastre. Este si un bar acolo pe plaja insa nu am consumat nimic. Exista si un Wc inainte sa ajungi la piscina gratis clientilor complexului, destul de saracacios. O cabina barbati si una femei.

Un minus la acest hotel nu exista lobby bar...

Tragem linie dupa 3 nopti petrecute si ajungem la urmatoarea concluzie. La banii platiti nu avem prea multe obiectii insa daca analizam dupa All Inclusivul Romanesc si altul din alta tara gen bulgaria mai avem de invatat.

Cine nu a fost plecat in afara nu poate face comparatie cine a fost va gasi tot timpul minus la litoralul nostru.

Lumea civilizata si de bun simt la acest hotel am gasit. Un sejur linistit si curat. Posibil sa revenim... anul viitor.

Trimis de Dragonw in 07.07.18 15:03:50
Validat / Publicat: 07.07.18 15:59:54

VIZUALIZĂRI: 1946 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dragonw); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P10 frigiderul

[07.07.18 15:58:47]

Bun, echilibrat review

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 03&ridAnt=87010

DragonwAUTOR REVIEW
    [07.07.18 16:54:27]

@webmasterX: Am ceva poze insa cand ajung acasa... Am scris acest review de pe mobil. Cu siguranta am sa pun. O zi buna.

[08.07.18 21:19:19]

@Dragonw: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

Dragonw
    Alte impresii din această RUBRICĂSteaua de Mare, complex hotelier: