ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2018
ÎNSCRIS: 11.07.15
JUN-2018
2 AD. + 2 COPII -- v: 13 si 7

Un hotel de top

Despre acest hotel nu exista impresii noi de ceva timp, chiar daca are multi turisti din Romania.

Hotelul este foarte bun chiar daca are si minusuri, dar raportul calitate/pret cred ca este in favoarea turistului.

In acest resort, spre deosebire de altele din zona Antalia, apartamentele in vile sunt mai ieftine decat apartamentele in cladirea principala, unul dintre motive fiind si accesul catre plaja, piscine, restaurante etc. care se face trecand prin intrarea principala a hotelului.

Am locuit intr-un apartament din cladirea Roma. Apartamentele sunt spatioase formate din doua camere, doua baii si doua balcoane. Standardul camerelor este clar de lux, toate obiectele din camera fiind de cea mai buna calitate. Minibarul contine produse de la CocaCola, bere, vin, suc la cutie mica de carton pentru copii, sticksuri si cipsuri sau (in anumite zile) nachos.

Una dintre bai este foarte mare, cea de a doua este la dimensiunile unei bai normale. Baile sunt dotate cu toate tipurile de cosmetice necesare, dar care se inlocuiesc numai dupa ce sunt consummate total. Exista periute de dinti si pasta pentru fiecare persoana, kit pentru ras (spuma+aparat), tampoane igienice si alte mici maruntisuri de care ai nevoie intr-un concediu. Curatie se face zilnic, tot zilnic se inlocuiesc lenjeria si papucii pentru camera.

Un mare plus al hotelului este faptul ca poti gasi oricand libere sezlonguri la piscina si pe plaja. Chiar daca hotelul era plin nu exista senzatia de aglomeratie nicaieri.

Atat restaurantul principal cat si cel de pe plaja (pentru pranz) sunt foarte bune. Calitatea si varietatea mancarii este de exceptie. Dulciurile sunt foarte bune, atat cele specific turcesi cat si prajuturile si torturile comune. Din punctul meu de vedere cel mai mare plus al acestul resort este calitatea si diversitatea preparatelor din restaurante. Servirea deasemenea foarte buna.

Un minus este dat insa de calitatea barurilor, au produse alcoolice internationale de buna calitatea si varietate destul de mare, insa barmanii sunt slab pregatiti si au tendinta de a folosi pentru coktailuri bauturi locale pe care le tin ascunse sub bar. Consider ca o astfel de practica, pentru un hotel de standardul la care inceraca Kaya Pallazzo sa fie, afecteaza mult imaginea hotelului si satisfactia turistului.

Un alt minus este programul de entertainment, extrem de slab si fara o linie clar definita. Cred ca nici cei care conduc resortul nu stiu prea bine ce vor sa faca in acest sens, pentru ca anuntau pentreceri care se anulau sau spectacole care se inlocuiau in ultimul moment.

Se pare ca resortul nu este foarte popular printre turistii rusi, care erau prezenti, dar nu in numar asa mare ca in alte locatii similare.

Ca o concluzie, chiar daca exista minusuri, resortul este foarte bun. Asa cum este catalogat in general pe site-uri si in agentii, este sigur printre cele mai bune din zona Antalia.

Trimis de Liviu God in 04.07.18 13:20:50
Validat / Publicat: 04.07.18 14:13:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalia, Istambul. Papillon Zeugma, Rixos Sun Gate, Rixos Premium, Susesi.

VIZUALIZĂRI: 3792 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Liviu God); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 135.00 EUR pe cameră

carmen_70 [15.07.18 09:36:11] »

Mi-ati luat o piatra de pe inima. Am intrat in linie dreapta cu pregatirile pentru plecarea in concediu la acest resort si aveam semne de intrebare vis-a-vis de alegerea facuta. Spre deosebire de ani anteriori, in acest an am avut responsabilitatea de a alege si pentru o alta familie care merge pentru prima data in concediu in Antalya si carora imi doresc sa le inoculez microbul vacantei all inclusiv (macar 7 zile pe an).

Imi puteti spune daca intrarea in mare este lina si daca exista program pentru prosoapele de plaja?

Felicitari pentru concediu reusit si pentru review.

Liviu God [16.07.18 09:39:32] »

@carmen_70: Buna ziua,

Intrarea in mare este destul de lina, cu nisip. Sunt foarte putine pietricele la intrare dar nu deranjeaza.

Pentru prosoape programul incepe la 8:00, nu stiu cand se termina dar cred ca tarziu.

Va doresc un concediu placut!

aandrei2 [17.11.18 01:36:38] »

Multumim de review, ne gandim la acest resort pentru 2019. In afara de toboganele mari, albe din poza, pentru copii mai mici 7-8 ani exista ceva mai putin periculos?

aandrei2, carmen_70, Liviu God
    Alte impresii din această RUBRICĂKaya Palazzo Golf Resort [Kadriye]: