Delphin Palace DeLuxe Collection

JUN-2018
REGIM MASĂ ai
3600 eur
+ COPII: 2 -- varsta: 18,16

Un hotel cu servicii excelente

Am fost în perioada 22-29.06.

Cazare rapidă în camera tip family. Vremea excelentă cu temperaturi între 29 si 32 grade.

Hotelul a fost plin, foarte multe familii cu copii mici. Ca și naționalități predominau rușii, apoi din câte am văzut eu românii și germanii.

După cum s-a mai spus camerele sunt mici și înghesuite cu mobilier mai vechi, dar știam acest lucru și chiar nu a contat pentru că plecam din camera la ora 07.00 și mă întorceam la 19-20.00. Curățenia a fost ok.

La piscină locuri libere până pe la ora 09.00, după aceea nu prea mai găseai.

La mare se ocupau locurile mai repede, nu știu exact la ce oră, că am stat mai mult la piscină.

Mâncarea variată, cred că fiecare găsea ceva comestibil. De băut la masă sucuri din gama pepsi la cutie, dimineața afeau și freshuri, la bar suc la dozator, bere efes, efes light, beck's, diverse cocktailuri etc, nu le-am încercat. Dacă îți era foame în afara orelor de masă găseai gozleme, mâncare tip fast food până pe la ora 17.00.

Ce m-a impresionat și m-a determinat să scriu acest review au fost serviciile. Mult peste Susesi unde am fost anul trecut și peste Royal Wings (vezi impresii), chiar și peste Delphinul din Alanya.

Cum te asezai la masă, în restaurant, terase sau baruri apărea câte un chelner și îți lua comanda. La piscină erau niște tineri pe role care treceau periodic pe acolo și îți aduceau ce doreai.

Despre aqua park și luna park nu pot spune nimic, nu am fost acolo.

În concluzie pot să spun că a fost un sejur în care m-am simțit excelent în fiecare moment

Impresii încărcate de teo35 in 04.07.2018 11:10:41

Validat / Publicat: 04.07.18 12:49:10

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: belek, kemer, alanya

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (teo35); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8800 PMA (din 10 voturi) nota2

[04.07.18 12:48:53]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... =6&ridAnt=86905

Mult peste Susesi unde am fost anul trecut

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[04.07.18 14:51:15]

Publicitate    [15.09.19 20:10:19]