ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.05.2010

Extrem de nemulțumit
    Sub orice critică
    Extrem de nemulțumit

Foarte neplacuta experienta

Am fost in interes de servici si era prima data cand ajungeam in Tulcea. Datorita colegei mele care a aranjat sa stam la acest hotel, nu am avut nimik de spus.

Mancarea excelenta, dar camerele f prost aranjate. Tin sa mentionez ca era un frig cumplit, iar cu singura patura cu care m-am invelit tot nu mi-a fost bine! Dupa cateva zile mi-a aparut o urticarie de toata frumusetea!

Am incercat in urmatoatele dati sa stau la Hotel Atlantis, probleme si mai grave, Hotel Delta, un hotel extrem de comunist, am incercat si la Hotel Europolis, dar nu m-am cazat deoarece tipa de la receptie a fost extrem de deranjata cand am ajuns la ei... asa ca dupa 6 luni de cautari!!

Tin sa mentionez ca merg o data la 2 sap la Tulcea cate o noapte! Am ajuns la pensiunea Anda care m-a incantat datorita amabilitatii gazdelor, mancarii excelente si camerei incalzite!!

Trimis de astoica* in 09.05.10 19:53:05
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TULCEA. A mai fost în/la: sibiu, timisoara, vatra dornei, constanta, mamaia, mangalia

VIZUALIZĂRI: 2539 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (astoica*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 59.00 EUR pe cameră

magdalena
    [09.05.10 20:14:36]

Foarte dificil de urmarit review-ul tau! Incearca sa folosesti si tu paragrafele ca sa intelegem si noi despre ce e vorba.

Urticaria sa inteleg ca a fost de la mancare? Sau de la patura??

[09.05.10 20:19:42]

@astoica, am coafat putin review-ul tau pentru a fi mai usor de citit. te rog pe viitor sa tii cont de acest aspect.

valimi
    [10.05.10 08:58:42]

Review-ul tau trabuia sa se numeasca: Turul hotelurilor din Tulcea.

In afara de frig, ce altceva te-a deranjat la cazare atat de tare?

cosminp
    [10.05.10 08:58:44]

@astoica, scrie-ne despre pensiunea anda. ar fi interesante detalii.

astoica*AUTOR REVIEW
    [11.05.10 19:42:29]

frigul?? serviciile proaste intalnite la hotelurile de mai sus!!! mancarea extrem de proasta la hotel atlantis si delta! la esplanada a fost f buna!! mizerie in camere la toate hotelurile, bine nu stiu cum era la europolis, pt ca datorita receptionerei ingrozitoare nici nu am mai vrut sa aflu!

in schimb acum imi face placere sa merg, pt ca la pensiunea anda am gasit niste oameni f simpatici, curatenie in camere, caldura pt cei frigurosi, si o mancare excelenta.

si sa nu uit! urticaria am facut-o de la patura din hotelul esplanada!! a doua zi, pe seara deja imi aparuse! a fost singura data cand am dormit acolo

magdalena
    [11.05.10 20:33:32]

Cumva patura era de lana si ai alergie la lana? Nu de alta, dar e posibil!

ancamariagadea*
    [04.08.10 16:35:55]

Despre restaurant am sa spun ca este excelent, gasesti un meniu variat ca pana si cel mai mofturos poate fi satisfacut in final. Recomand pestele in special somnul si crapul sunt proaspete, de cele mai multe ori refrigerate.

Sunt perfect de acord! Intr-adevar, pestele care se prinde in zona este proaspat, celelalte specii sunt refrigerate.

Am fost acolo (la restaurant) de doua ori si am mancat si noi foarte bine. Saramura de crap si ciorba de peste au fost excelente! La fel supa crema de legume cu crutoane...

Personalul mi s-a parut foarte amabil, salonul foarte curat, frumos aranjat, cu o panorama frumoasa asupra portului, Dunarii si... a unei parti din oras. Imi aduc aminte ca ne-a servit o doamna la vreo 40-45 de ani, mereu cu zambetul pe buze, care a facut ca mancarea sa ne cada si mai bine Doar...omul sfinteste locul, nu-i asa?

NOTA WEBMASTER: ecoul a fost scris la un alt review, intre timp sters (motiv: review fals, reclama) si mutat ulterior de mine la rubrica celuilalt review existent in acest moment pe site.

giorgiana*
    [09.01.12 20:24:58]

Imi pare rau ca te contrazic astoica, dar cred ca confuzi hotel Esplanada cu un altul. Eu am fost acolo cazata de mai multe ori[***]. Eu recomand tuturor prietenilor cd ajung in Tulcea sa se cazeze acolo. Super servicii, super personal, camere spatioase si mancare de iti lingi degetele.

[09.01.12 20:41:33]

@giorgiana: atenţie la exprimare!!! Nu admitem astfel de adresări între utilizatori! Respectă, ca să fii respectat/ă!

astoica*, cosminp, giorgiana*, magdalena, simona03*, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂEsplanada Hotel: