ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2018
JUN-2018
2 AD. + 2 COPII -- v: 16,18

Am fost acolo, acasă...

21.06.2018

Suntem în drum spre Balcic, Bulgaria, la cea de-a doua noastră casă, Helios Hotel.

De ce spun ca îmi este ca o casa? Ei bine, pentru că de fiecare dată când ajung pe acolo mă încarc doar cu energii pozitive și ma relaxez total, iar asta nu se aplică doar în cazul meu și al familiei mele, întrucât hotelul are numeroși oaspeți mai vechi care revin an de an acolo cu aceeași încântare.

Ce m-a surprins pe mine la Helios?

În primul rând, faptul că acolo ajung, predominant, nordicii și exact cum am menționat anterior, vin de ani buni.

În al doilea rând, manager-ul hotelului este un om deosebit, ” în acțiune mereu ”, iar eu sunt asistenta lui (de ce? :) ), pentru că în urmă cu mulți ani, l-am ajutat la o tombolă organizata în seara de Revelion), făcând tot posibilul ca cei care le trec pragul să se simta bine și, bineînțeles, să revină, așa cum o facem și noi încă din 2010...

Mai mult, hotelul a căpătat un alt aspect față de anii trecuți, astfel încât veți găsi camere recent renovate, foarte frumos aranjate, din punctul meu de vedere, o plaja proprie, care are un tarif pe zi mai mic față de cea publică (9 leva/ zi, 2 șezlonguri și o umbrelă și 45 de leva/ săptămână – 2 șezlonguri și o umbrelă), foarte curată, de altfel.

Vreți să aflați mai mult?

Vă pot spune faptul că hotelul organizează seri cu o anumită tematică, karaoke (acolo a început cariera mea de artist solo :)) ), iar dacă nu este nimic special pregătit, nu vă panicați..., hotelul are o formație proprie și nu, nu vă deranjează în cazul în care vreți să vă odihniți, pentru că nu se aude chiar nimic în camera.

Aaaa! Oare am uitat să vă să spun? În cameră este curat – lună (deși plecam la ora 12 din hotel, au venit doamnele, dimineață, să ne facă frumos în cameră), staff-ul hotelului este foarte bine pregătit, mâncarea este excepționlă și din bogăție, de exemplu acum există un mic dejun foarte variat în comparație cu alți ani și este de tip bufet suedez (veți găsi omletă, ouă ochiuri, mezeluri, croissante, nutella, lapte, sucuri, cerale dietetice, cereale pentru copii, etc), iar dacă vreți să stați la piscina hotelului, nu vă faceți griji, sunt șezlonguri pentru toată lumea :) .

Trimis de Nășica in 30.06.18 14:00:28
Validat / Publicat: 30.06.18 14:40:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 4467 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Nășica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P10 Imagine de pe terasă

[30.06.18 15:43:42]

krisstinna
    [30.06.18 16:17:18]

@Nășica: Am sa țin cont de recomandarea ta, îmi place in Balcic, am fost de curând acolo in vizită.

Felicitări pentru articol!

NășicaAUTOR REVIEW
    [30.06.18 22:52:02]

@krisstinna: Mulțumesc frumos! ????

[01.07.18 20:20:59]

@Nășica: O recomandare buna, felicitari, votat cu mare drag.

NășicaAUTOR REVIEW
    [02.07.18 23:39:33]

@mishu: Mulțumesc frumos!! ????

stefan.b
    [29.07.19 15:12:54]

Buna ziua!

Hotelul dispune de parcare?

Nasshu
    [01.01.20 13:23:13]

@stefan. b: Scuze de raspunsul intirziat!

Nu are o parcare propriu zisa, dar se poate parca pe strada in fata hotelului si vis-a-vis.

Are insa un om care toata noaptea/ziua pazeste masinile, nu neaparat de hoti cit impotriva politailor care aplica amenzi in zona. Masinile sunt parcate fix in zona unui semn de parcare interzisa. Dar niciodata niciun oaspete al hotelului nu aramas fara masina sau sa fi fost amendat. Cred ca au o intelegere cu politia de acolo, ii altoies cu ceva la buzunar si se fac ca nu vad acele masini.

Are si o mica parcare, dar acolo nu intra mai mult de 3-4 masini si e mai mult cu circuit inchis !

mishu, Nășica, stefan.b
    Alte impresii din această RUBRICĂHelios Hotel: