ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.05.2010
    ÎNSCRIS: 09.05.10
    OCT-2008
    single

Unul din cele mai bune hoteluri de 4*

Am stat la acest hotel in octombrie 2008. Ce pot spune e ca eu m-am simtit foarte bine aici. Niciodata insa sa nu comparati 4* arabe cu 4* romanesti deoarece in Tunisia nu e ca in Romania, se dau stelele pe alte principii. Asa ca pot spune ca aici in Romania hotelul ar fi de un 3* plus. Oircum pentru Tunisia e mult mai bun ca multe altele de 5*.

E situat in centrul statiunii, plaja superba, intrare lina in mare. Camere curate, servicii de masa foarte bune pentru Tunisia. Te poti plimba de aici prin toata statiunea, daca vrei chiar si cu taxi, e foarte ieftin doarece benzina la ei e mai ieftina ca si apa. Cu taxiul te costa cam 0, 90 bani. km.

Hotelul este mare si impozant, recomandat atat pentru familii cu copii cat si pentru cupluri. Daca mergeti in Tunisia luati all inclusive deoarece daca cumparati apoi bauturile iesiti mult mai scump. Alcool nu gasiti decat la hotel deoarece e o tara musulmana si nu se comercializeaza alcool in magazine. Degeab vedeti munti de bere in magazine, e fara alcool, atentie noi am luat teapa cu un bax de Holsten, pe cand ajungem la hotel vedem ca defapt era fara alcool si ni s-a spus ca numai in cadrul hotelurilor si cluburilor sunt bauturi alcoolice.

In rest nu va stresati au un singur tip de bere Celtia si doua tipuri de vin unul rosu si unul alb. O bere daca nu sunteti la all inclusive costa cam 2 euro.

In rest numai de bine despre acest hotel, eu am fost multumit.

Trimis de Mircea86* in 09.05.10 13:14:42
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TUNISIA.

VIZUALIZĂRI: 2926 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mircea86*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 26.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂRiadh Palms Resort & Spa:

• pagină generată în 0.034219980239868 sec