ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2018
JUN-2018

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Nargila Grill & Bar -un local pe care trebuie sa il ocolesti

Lipsiti, evident, de inspiratie si pentru ca eram cazati in Hotel Rina Sinaia, am facut greseala sa coboram intr-o seara la acest local. Nu aveam pretentii mari: pita, hummus, kebab... Nu cautam cine stie ce fonfleuri. Numai chestii normale intr-un restaurant libanez.

Am avut o experienta foarte neplacuta. In primul rand localul este jegos. Altfel nu pot sa ii spun. Mesele sunt lipicioase, iar scaunele fotoliu tapitate sunt murdare rau de tot. Patate in ultimul hal.

Chelnerita, plictisita, ne-a taiat-o din start: kebab nu aveau, nici cotlete de berbecut, nici hummus cu carne de miel, nimic cu miel. Eram obositi si voiam sa mancam de-acum orice, asa ca am comandat doua frigarui de pui cu condimente arabesti, cartofi prajiti si salata de varza alba, hummus cu tahini, tabouleh si pita. Plus doua beri, asta nu mai conteaza.

Cum a fost mancarea? Sub orice critica!!! In afara de cartofii prajiti care erau ok si de tabouleh care mergea cat de cat, restul era de vise rele. Pita este de fapt ca o clatita groasa pusa pe gratar, adica e o coca semicruda. Hummusul era amar rau de tot, tahiniul esta un sparcaieci mizerabil, am pus jumate de solnita de sare in el ca sa il dam un gust cat de cat. Iar frigaruile... Frigaruile erau fara nimic altceva decat sare, carne simpla, simpla si atat, cu cateva bucatele de ardei intre ele. Ce era mai gretos era ca miroseau ingrozitor a copita arsa. Gratarul pe care fusesera fripte nu fusese curatat si bucatelele de carne aveau o crusta de arsura de la alte chestii facute pe gratarul ala care putea a piele asta, a copita arsa. Trebuia sa tai partea aia ca sa le poti manca.

In rest, plictiseala mare. Alta chelnerita de la tejgheaua din cealalta incapere defila printre mese cu o galeata si un mop, apoi s-a apucat sa stearga cu el pe jos... deh, era aproape de ora inchiderii...

Concluzie: bani irositi. Nu aveti ce cauta acolo decat daca vreti cu tot dinadinsul sa fumati o narghilea si sa beti ceva. De mancare, nici sa nu va ganditi! EXCLUS!

Trimis de calin54 in 27.06.18 12:30:53
Validat / Publicat: 28.06.18 12:44:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 1846 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (calin54); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[27.06.18 13:37:45]

Cum se numește resturantul? (nu e indicat niciunde în text)

[28.06.18 12:43:43]

Autorul nu a citit, se pare solicitarea. Ori a citit dar nu a considerat potrivit a răspunde...

Review-ul va fi publciat așa cum e, în acest moment - fpără a fi alocat rubricii restaurantului respectiv.

(se poate, eventual, aloca ulterior, după identificarea acestuia)

hopyk
[28.06.18 13:08:39]

Despre ce local este vorba?

Corina70
[28.06.18 13:56:15]

Posibil sa fie vorba despre Nargila Grill & Bar, eu altul cu specific libanez nu am gasit in Sinaia, cautand cu Google.

calin54AUTOR REVIEW
[29.06.18 15:40:49]

@calin54: Da, despre Nargila Grill & Bar este vorba. Scuzati-ma, nu am observat ca lipseste tocmai denumirea restaurantului. Din pacate nu pot sa schimb nimic in titlu. Poate o face unul din moderatori.

Corina70
[29.06.18 15:53:29]

@calin54: E de inteles, la cati nervi ti-ai facut pe acolo si din nou - scriind despre asta, sa uiti sa pui tocmai numele restaurantului.

Cu siguranta poate rezolva un WM omisiunea din titlul review-lui tau.

mariairina
[24.07.18 20:48:02]

@calin54:

Sunt de acord cu tot ce scrie aici! Am mâncat în aceasta seara la Nargila și am plecat cu o impresie foarte proasta. Personalul este plictisit, una dintre chelnerițe era preocupata cu sarutatul iubitului ei) iubit care vorbea vulgar și foarte tare)... Mâncarea a fost... "mancabila" și atat. Mesele sunt lipicioase, scaunele sunt foarte murdare, toaleta cu defecte (suportul de hârtie igienica desprins, lipsa săpun), pereții restaurantului sunt murdari, iar pe elementele de decor (niște nuiele) e depus un strat zdravăn de praf... E un loc pe care îl vom evita, cu siguranță!

calin54, Corina70, hopyk, mariairina, petrenicolae
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Sinaia?: