ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.05.2010
MAY-2009
single

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Calitate = Calista

Dupa cum spuneam calitate = calista. Este singurul hotel care ofera all inclusive a la carte adica nu bufet suedez, comanzi din meniu ceea ce doresti. Conditii de cazare excelente si servicii pe masura la un pret mediu de 1100 euro/pers/sejur. Este recomandat celor care vor calitate si servicii la superlativ. Recomandat oamenilor mai stilati si preferat in special de avocati, doctori etc. Veti gasi oameni destul de interesanti cazati aici. Aveti copii? Alegeti la banii acestia Ela Quality sau Susesi, aici gasiti mai mult cupluri sau single.

Trimis de Agent turism in 08.05.10 21:57:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2594 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Agent turism); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 135.38 EUR pe cameră

webmasterXY*
    [08.05.10 23:03:26]

@Agent turism mi-ar fi placut sa-ti spun bine ai venit pe site, sa citim cu placere randurile tale.

Din pacate se observa clar ca faci reclama anumitor hoteluri din Turcia, probabil reprezinti o agentie de turism.

Pe site sunt acceptate impresiile turistilor care au fost cazati la acele unitati turistice, ceea ce nu este cazul tau, avand in vedere ca toate review-urile tale au avut ca data May 2009-2010 si au fost de cate 7 zile.

Toate review-urile tale au fost retrase din concurs si invalidate deoarece nu pot exprima un punct de vedere obiectiv al turistului care a fost cazat acolo.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    [08.05.10 23:06:55]

Cum adica le promovez? Doar am scris si de bine si de rau dupa cum mi s-au parut hotelurile. Am pomenit numele unei agentii de turism? Normal k am fost in mai ca doar in 7 zile am vazut 40 de hoteluri, asaa se fac study tururile. Ce e rau in a spune pararerea personala referitor la acestea? Daca imi puneam user XXX24 sau AAAA22 era in regula? Sau nu inteleg? Ca doar voi mai scrie si la Tunisia, Egipt, Grecia daca am fost acolo si am vazut. Ce am facut gresit k nu inteleg?

webmasterXY*
    [08.05.10 23:26:31]

N-ar fi rau sa incepi prin a explica cum ai reusit performanta de a sta cate 7 nopti la 6 hoteluri in aceeasi luna, asta ar fi prima intrebare.

[08.05.10 23:33:02]

Am fost in study tour.. am stat 7 zile in Turcia si am vizitat toate aceste hoteluri de la camere pana la piscine, plaja etc. Am o mapa plina de fisele care le-am facut la fiecare hotel cu bune si rele pt a sti ce ii sfatuiesc si pe altii. Nu am stat 7 zile la ficare hotel.

Sanziana
    [08.05.10 23:51:45]

@agent turism, tocmai ca nu ai stat in acele locatii, nu poti sa iti exprimi opinia ca un turist, ne spui ceea ce vrei sa credem, nu ceea ce ar trebui sa stim. Site-ul se cheama Amfostacolo. si se adreseaza celor care au fost undeva in calitate de turisti, pentru a ne spune experientele lor de calatorie cu bune si rele nu citate din brosurile agentiilor de turism.

parerea mea.

[08.05.10 23:59:30]

Pai am fost acolo !!!! Ca doar le-am vazut toate. In fine.. la ce ma mai chinuiesc, eu vreau sa scriu aici opinii sa stie si altii cam la ce sa se astepte dar vad ca nu are rost. Daca nu vreti sa acceptati comentariile asta este. Eu am vrut sa ii ajut pe alti cu opinii despre ceea ce am vazut. Daca nu imi sunt acceptate opiniile va rog sa imi stergeti contul. Multumesc, am crezut k site-ul se refera la faptul de a ne ajuta unii pe altii pentru o vacanta fara surpirze neplacute.

[09.05.10 00:05:41]

agent turism: pana la proba contrarie este evident ca apreciem bunele tale intentii.

INSA posturile tale, desi foarte potrivite/adecvate unui forum, NU se potrivesc deloc cu profilul cu totul particular al acestui site: AmFostAcolo.ro - spre deosebire de alte forumuri - are un scop primordial in a construi in timp o MEDIE a satisfactiei exprimata de... cei care au fost acolo. E adevarat, tu ai fost acolo si impresiile tale pot ajuta alti utilizatori, insa datorita faptului ca nu ai fost cazat acolo in calitate de TURIST nu esti in masura a acorda note din acest punct de vedere! Acesta este motvul primordial pentru care impresiile ti-au fost invalidate.

Aceste prevederi nu se refera doar la tine (caz particular "agent de turism"), ci oricui (indiferente de "calitatea sa oficiala/formala"), la modul general - citeste te rog in urma si vezi ca au fost invalidate multe alte reviews-uri, pe acelasi motiv (autorii nu au fost cazati acolo, ci au fost doar in trecere)

[09.05.10 00:08:15]

ok, mi-am facut cont si pe forum.. o sa deshcid acolo un topic cu pareri si recomandari.

[09.05.10 00:11:35]

in plus: eu scriu acuma de la Delphin deLuxe, tot dintr-un info trip. In acest info trip am vazut si o sa vad destule hoteluri, din Alanya si pana in Bodrum. NU voi scrie insa impresii - ci voi interveni prin rubrica "Ecouri" acolo unde consider ca pot aduce completari si informatii utile.

Daca doresti, poti sa faci si tu la fel (repet, folosind rubrica "Ecouri" a unui review existent, si NU scriind impresii independente!)

[09.05.10 00:21:03]

ok, have fun in Alanya ... ce chef am facut anu trecut la Delphin Deluxe cu colegii din study ..

[09.05.10 00:23:42]

eu tocmai amrevenit de la un 'beach party' cu foc de tabara si artificii

da' petrecerea merge mai departe, dupa 'job' poate ma intorc si eu acolo

cosminp
    [09.05.10 09:08:48]

sunt cu totul de acord cu ceea ce au scris colegii mai sus.

nu poti sa dai note unui hotel pe care l-ai vazut ca pe un muzeu.

daca macar ai fi beneficiat de cel putin unul dintre serviciile hotelului, respectiv cazare sau restaurant sau plaja ori piscina, atunci puteai eventual puncta acele servicii.

laur&co
    [10.05.10 10:06:59]

intervin si eu pentru ca nu e corect sa scrii impresii doar pentru ca ai vizitat aceste hoteluri... am citit tot ce ai postat pana acum si intervin in special aici pentru ca am stat la Calista si este evident ca nu stii cum este de fapt acolo... desi ar trebui sa fie all inclusive a la carte, afla ca nu este asa... nu am comandat din meniu decat la restaurantele a la carte (cum este si la alte hoteluri), nu ne-a servit nimeni la masa, etc. da, este frumos, luxos, insa am gasit aceleasi servicii la preturi mai rezonabile in alte hoteluri... asa ca, nu e corect sa scrii despre hoteluri, pentru ca ne spui de fapt ce ti-au zis si tie hotelierii respectivi...

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]

cosminp, laur&co