Limak Limra Hotel [Kiris]

înscris/ă în 18.06.18
JUN-2018
REGIM MASĂ UAI

Hotel mult sub asteptari, in nici un caz de 5 stele

Am fost o saptamana la Limak Limra, am mers cu inima deschisa caci mai fusesem in Turcia si ma asteptam la ceva asemanator.

Inca din zona receptiei (lobby) mi-am dat seama ca nu este un hotel de 5 stele. Cand am ajuns in camera mi s-a confirmat suspiciunea. Camerele mai mici decat in alte parti si saracacios decorate. O patura (cearceaf) era rupta, destul de murdar si pe jos, nu aveam nici pahare in care sa ne turnam ceva din minibar.

La receptie mi s-a dat un pliant mic in care mi se comunica ce include serviciul Ultra All Inclusive. Pe scurt, o mare pacaleala. Data trecuta am fost la All Inclusive si am primit mai multe.

Asadar, UAI de la Limak Limra este asa: nu include bauturi de import, ofera doar bauturi de slaba calitate si bere indoita. Fresh, popcorn si porumb fiert contra cost! Fructe abia gaseam, pe plaja nici vorba de asa ceva. Un singur bar saracacios, parca erai in gara din Beclean. Vindeau bere si sucuri de la aparat.

Echipa de deivertisment pentru copii, sub orice critica. Sunt niste rusoaice care urla ca disperatele iar seara o mascarada pe scena in care zbiara cuvinte rusesti in microfon.

Aspectele pozitive au fost spatiul verde al resortului care este ingrijit si mancarea care a fost relativ ok si proaspata.

Sigur nu m-as mai duce acolo si va sugerez sa alegeti alt resort caci de banii aia sigur primiti ceva mai calumea.

Impresii încărcate de Victor.c in 18.06.2018 18:21:04

Validat / Publicat: 18.06.18 18:52:04

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Side, Sunmelia Resort

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Victor.c); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  899 PMA (din 3 voturi) nota2

[18.06.18 18:34:23]

@Victor.c: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 55&ridAnt=86511

Data trecuta am fost la All Inclusive si am primit mai multe.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[18.06.18 20:02:38]

@Victor. c:

Pentru a nu avea dezamăgiri odată ajuns acolo, conceptul hotelului se solicită la agenţie şi se studiază temeinic înainte de a rezerva. Denumirea AI sau UAI sau oricum s-ar numi nu înseamnă mare lucru fiind doar o strategie de marketing. Important este dacă cele incluse în conceptul hotelului pe care intenţionezi să-l alegi corespund propriilor aşteptări şi dorinţe.

Să înţeleg că ai primit doar băuturi locale şi că acestea nu au fost pe gustul tău? Nici la Pub nu aveau băuturi de import?

Vindeau bere si sucuri de la aparat.

Asta nu o mai cred.

La all inclusive cu siguranţă berea şi sucurile erau oferite gratuit şi nicidecum vândute.

Dacă 99% din turişti erau vorbitori de limbă rusă, oare în ce limbă trebuiau să se desfăşoare activităţile de divertisment???

[punctaj crt ecou: 50 (pma.std) + 1950 PMA1 (din 7 voturi)]
- razvan2002
[19.06.18 10:49:51]

Cum spune si @nicole33, pentru a evita eventuale nemultumiri, la agentie cereti conceptul hotelului sau cum se mai numeste, "fact sheet".

Referitor la clasificarea hotelului, majoritatea resorturilor din Turcia sunt clasificate la 5*, dar unele ar merita si 7 (Regnum, Maxx, Sueno Deluxe, Kaya Palazzo de ex.), dar altele mai putin (aici lista e destul de lunga).

Daca hotelul isi merita sau nu cele 5 stele ramane de vazut in mare parte tot din acel concept, unde sunt precizate in mod normal toate detaliile, de la marimea camerelor, nr. de restaurante si baruri, distanta exacta fata de aeroport, Antalya sau alte localitati invecinate pana la baturile care se ofera (chiar nominal la unele hoteluri), ce este gratis si ce este contra cost.

Sper sa nu renuntati la Antalya dupa aceasta alegere nereusita ;)

- alipiticot
[21.06.18 12:08:35]

Buna si eu as vrea niste poze... deoarece ma mira aceste acuzatii. Am si eu cazare la acest hotel, la sf de august, oricum nu mai pot schimba nimic, dar am mai citit pe trip pareri de anul acesta si nu sunt asa dezastruoase. Nu as vrea sa intru in panica...

- igi
[29.06.18 03:07:16]

Unde ati avut camere?

- alipiticot
[29.06.18 09:17:35]

Cu vedere la mare, in fata, etaj 2. Era super!

[02.07.18 10:11:41]

@alipiticot: salut, lasa-mi o adresa de email si iti pot trimite. intr-adevar nu este dezastruos dar daca compari cu alte resorturi, vei fi dezamagit. Prietenii mei au fost in aceeasi perioada la alt resort si diferenta a fost f mare intre ce au primit ei (spre exemplu: fresh, bauturi de import (Chivas, Jhonny Black) incluse in pachet.

[02.07.18 10:26:57]

@igi: in cladirea principala, standard room sea view. Daca ati fost in hotel de 5 stele inainte, veti vedea diferenta.

[02.07.18 10:31:13]

@nicole33: sigur, trebuie sa fac niste precizari.

1. nu am timp sa studiez in detaliu ce include serviciul "ultra all inclusive", prin urmare ma cam bazez pe agentie. Adica accept riscul pentru ca nu imi stric vacanta daca primesc ceva sub asteptari. Insa comunic aici, pt ca asta este scopul site-ului.

2. M-am exprimat gresit, berea si sucurile la aparat erau la liber. Daca doreai fresh, trebuia sa platesti. Bauturile alcoolice (in afara de bere) erau de calitate foarte, foarte joasa. Un fel de vodca saniuta.

3. Cand faci rezervare nu ti se ofera statistici cu nationalitatea turistilor din resortul respectiv. Prin urmare am comunicat aici ca sa stie conationalii mei la ce sa se astepte. Intrebarea dvs. este retorica si puerila.

[02.07.18 10:43:09]

@razvan2002: Asta este si motivul pentru care am scris review-ul, sa comunic ca nu este un hotel de 5 stele. Sigur, din perspectiva unui turist amator care face comparatie cu alte resorturi pe care le-am considerat de 5 stele. Multumesc.

Publicitate    [19.07.19 22:36:09]

• Concediu reușit! (Sep.2018) - punctaj satisfactie: 9.20 (scris in 31.10.18 de alipiticot din IAşI) - RECOMANDĂ
  • O vacanta excelenta (Sep.2018) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 21.09.18 de cornelTm din TIMIşOARA) - RECOMANDĂ
  • Vacanta reusita (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 17.12.18 de Constance din TARGU-JIU) - RECOMANDĂ
  • Un hotel excelent (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 29.11.18 de Blanka din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Limak Limra (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 27.07.18 de igi din BUZăU) - RECOMANDĂ
  • Limak Limra hotel bun (Sep.2017) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 27.09.17 de Mirela Vio din BUCU [IL]) - RECOMANDĂ
  • In nici un caz cazare si servicii de 5* (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 4.25 (scris in 04.09.17 de Alexa Enache din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ