ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2018
ÎNSCRIS: 09.05.15
JUN-2018

O vacanţă minunată la un hotel bun cu servicii excelente

Am petrecut o vacanta minunata la La Blanche Island.

Am fost noi si fetita noastra de 6 ani si va pot spune ca am avut parte de servicii excelente.

Locatie foarte buna pentru cei cu copii, cu activitati specifice pentru cei mici, de la desen pana la topogane in apa. Locatie cu priveliste extraordinara, camere confortabile si mancare supergustoasa.

Nu au excelat la spectacolele de seara din amfiteatru dar au recuperat prin muzica live seara de seara.

Am fost cazati in blocul A la etajul 6 intr-o camera cu un pat matrimonial, un pat simplu si o canapea. Camera cu aer conditionat automat, frigider reumplut zilnic, curatenie zilnica, seif gratuit, papuci si cu vedere la mare.

Mancarea a fost delicioasa, de la paine, masline, salam, omleta, gratar, cartofi prajiti, mancaruri gatite, orez, fructe de mare, sosuri, lactate si prajituri. O multitudine de mancaruri care te fac sa iei cateva kg in plus chiar daca esti ponderat in alegeri.

Ospatari si barmani cu bun simt si care isi faceau treaba fara se te deranjeze cu ceva, cu engleza erau putin certati dar erau isteti. Bauturi racoritoare din gama Coca-Cola si Efes. Frigidere pentru self-service pline cu apa plata, ayran si suc cappy.

Piscine pentru adulti imense de max 140cm, piscina pentru copii de max 40cm si 3 zone de plaja cu nisip adus. Zona cu sporturi nautice dar pe care nu le-am incercat. Gradini si terase cu zone cu privelisti extraordinare, resortul este pe o peninsula-deal. Baruri si toalete suficiente in toate zonele. Curatenie exemplara in orice loc din resort.

Echipa de animatie a fost fantastica si cred ca este punctul forte al distractiei de seara.

Am petrecut un sejur minunat si de aceea daca va doriti o vacanta aici va pot spune ca ce este pe site-ul hotelului este exact ca in realitate. In iunie au fost 35 grade ziua si 20 grade seara.

Este un resort la 25 km de Bodrum aproape de aeroport Milas si vis-a-vis de Titanic Bodrum si Lujo A la carte resort. Turisti din Europa si Asia, de la rusi, moldoveni, iranieni, belgieni, englezi si binenteles romani.

Recomand cu drag.

Trimis de adriansendulescu in 17.06.18 21:03:55
Validat / Publicat: 17.06.18 21:56:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 4123 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adriansendulescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.06.18 21:51:36]

adriansendulescuAUTOR REVIEW
[17.06.18 21:56:59]

@webmaster45: ok

Dan&Ema
[18.06.18 00:30:44]

@adriansendulescu:

Foarte bun articolul!

Cum peste doua luni ajungem si noi la Bodrum, ma intereseaza de doua ori mai mult ceea ce ai scris.

Unde ati facut plaja? Cum era intrarea in mare? Dar plaja?

Cum v-ati deplasat in zona?

Era personal care se ocupa extra de copii? In ce sens?

Multumesc anticipat!

Numai de bine! ????????

adriansendulescuAUTOR REVIEW
[18.06.18 18:18:11]

@Dan&Ema: bună ziua, am făcut plaja și la piscina dar și la mare.

O plaja are întrare lina în mare, una are ponton și are adâncime de peste 3 m. mai exista și o zona vip cu extra cost dar are întrare cu pietre în apa. Nisipul este adus și este un pic grunjos dar o sa va placa.

Deplasarea am făcut-o cu mașina și exista parcare gratuita și de aici se poate vizita Bodrum (25 km).

La miniclub exista niște fete care se ocupa de copii și care se pricep. Cu cei mici se fac activități indoor dar exista și loc de joaca exact lângă miniclub. Seara se dansează la minidisco și durează cam 1 ora după care urmează anumite spectacole pentru toată lumea.

adriansendulescu, Dan&Ema
Alte impresii din această RUBRICĂLa Blanche Island (ex Amara Island) [Guvercinlik]:

• pagină generată în 0.060801029205322 sec