Fisherman's Hotel

înscris/ă în 29.05.14
JUN-2018
REGIM MASĂ Md

Fishherman Resort - Colibita, o adevarat dezamagire

Cam la ce se rezuma această vizită, dezamăgire totală. Acest resort care este cotat la 4* nu își merită renumele si nu merita sa achitați acele sume pentru spatiile de cazare. Se profita de faptul că este amplasat foarte bine, priveliștea de la fiecare camera este către lac, dar condițiile de cazare si masa nu sunt pe masura. În altă ordine de idei, o sa va detaliez cum se prezintă doua tipuri de camere, resortul în sine si bineinteles, calitatea mâncărurilor. Prima camera, pret 215 lei pe noapte, cabina de dus nu este prevăzută macar cu o perdea ca sa nu spunem cu o usa de sticla, astfel, toată apa se duce în restul baii, existând riscul de accidentare, uscatorul de par plin de fire de par de la alta domnisoara, capacul de wc murdar, geamul de la baie murdar si plin de pânze de păianjen. Prosoapele erau ok 🤣. Am uitat sa mentionez, mirosul de umezeala, de mucegai, se simțea foarte puternic din momentul în care deschideai usa. Trecem sa descriem camera, mobilier ok, lenjerie de pat curata, dar pe mobilier exista cam niste praf. Mocheta nu cred ca a vazut un aspirator care sa curețe în profunzime, firele de par erau prezente peste tot, chiar si pe pătura de pe pat 🙃. Deși complexul este amplasat pe malul lacului, camera noastră nu avea plase de tantari, deci am avut si companioni in camera.

Sa trecem la cea de-a doua camera, bungalow... mare porcărie! O familie cu un copil au fost cazați si in egala masura, nemulțumirile lor au fost mult mai mari decat ale mele pt camera dubla. Nu scriu din auzite ci din cele constatate, pret camera pe noapte, 450 lei. Accesul se face de pe un ponton comun, practic cam zero intimitate. Sezlongurile erau cam șubrede, la pontonul de pe apa nu se putea ajunge pentru ca poduletul era scufundat. Credeati ca macar ei sa aiba plase de tăntari? Neah! In camera, mobilier șubred, reprezentând chiar un pericol de accidentare! Acelasi miros insuportabil de umezeala si bineinteles indiferența cu care a fost tratată această familie în momentul în care au cerut să se găsească o modalitate pentru a încălzi camera. Culmea Da, se lasa frigul în unele seri si un copil de 1 an are nevoie de căldură. Vreti sa stiti raspunsul celor de la receptie? Dati drumul la semineu... ala care are rolul de obiect decorativ, nicidecum de încălzire.

Sa trecem la capitolul mâncare. Meniul nu foarte variat dar îndeajuns cât sa poti mânca diferit în fiecare zi... teoretic 🤣. După 13 ore de condus si încărcat bateriile cu peisaje magnifice, aveam si noi pofta de păstrav... doar suntem in patria pastravului, Nu? Zis si facut, comandam păstrav la grătar... si hop în 5 minute avem pestele în fata! Surpriza, pestele era la cuptor si cică si pe grătar. Acel peste nu a vazut grătarul în viața lui, buun, nici macar nu era gătit bine, nici nu era cald... sincer am riscat mancand. Cum în zona nu prea ai unde sa servești masa, deja ne puneam semne mari de intrebare, ce facem a doua zi. Si cum sunt kamikaze, am incercat si alte mâncăruri de la prietenii mei, o combinație de ranced cu acreala. Preturile mult prea piperate, calitatea mâncăruri slabă si cu toate astea era plin restaurantul. Dar tind sa cred ca o data ce mâncai nu mai reveneai 🤣🤣. Incerc sa zâmbesc, dar nu a fost o experiență prea ok.

Dotările complexului, prea mici pt capacitatea de cazare dar multe terase acoperite si descoperite. La ce atatea terase cand mâncarea este cum este? 😲😲😲. Hai sa scriu de celelalte dotări, spațiu de joacă copii, teren de fotbal, piscină cu maxim 10 sezlonguri, ponton si plaja la lac, plimbări cu barca cu motor sau barca cu vasle, hidrobicicleta.

Din punctul meu de vedere, o mare dezamăgire, se profita prea mult de poziționarea acestui complex! Oare mai învățăm să facem si noi turism, oare reușim să ne respectăm turiștii?

Ps: toate cele mentionate mai sus i-au fost aduse la cunoștința recepționerei si am informat-o ca plecam din acel resort si doresc returnarea banilor pentru celelalte nopti de cazare. Nu am fost refuzată dar raspunsul a fost genial, asta ca sa descrie în adevăratul sens nepăsarea de care dau dovada... "Oricum se ocupa camera asta mâine, se găsește altcineva care o sa vrea sa stea".

Colibita e superba, promit sa ma întorc! Gasesc eu o varianta mai buna de cazare... fara titulatura de resort!

#nuramanetiindiferenti

Impresii încărcate de mcmirelus in 14.06.2018 14:45:51

Validat / Publicat: 14.06.18 15:19:47

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mcmirelus); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7650 PMA (din 10 voturi) nota2

[14.06.18 15:04:48]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Fisherman's Hotel, COLIBIŢA [BN]" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 79&ridAnt=86424

- mcmirelus
[14.06.18 17:15:45]

@webmasterX: Multumesc, am câteva poze si le voi atașa.