Apartamente diverse în Viena (unitate neclasificată)

14.06.2018
REGIM MASĂ fara masa
306.5 euro

Cazare Viena - Walzhofer Apartament, Josefstadterstrase 9

Urmare de aici

Apartamentul WALZHOFER de pe Josefstadterstrase 9, este situat la ultimul etaj al unei cladiri din spatele Primariei, la 2 min mers pe jos de statia metrou RATHAUS (U2). Apartamentul, alcatuit din dormitor mare, living cu o canpea extensibila si zona de luat masa, bucatarie utilata cu tot ce e necesar - dar in general lucruri mai vechi si nu de foarte buna calitate, toaleta (wc) separat de baie, baie cu cada.

Televizoare in ambele camere, aer coditionat - nu l-am folosit pt. ca nu afost cazul, dar functiona.

Un apartament strict basic, dar foarte bine amplasat-foarte central, toata zona de ring am facut-o pe jos, fara probleme.

Desi am avut rezervare cu anulare gratuita, ne-au fost luati banii din cont cu 2 saptamani inainte de a ajunge acolo, si anume 306.5e/pt. 3 nopti.

Nici nu ne-am vazut cu proprietarul, ne-a lasat cheile la un restaurant turcesc, la 10 m de usa de intrare in cladire, iar la plecare ni s-a spus sa lasam cheile in casa pe masa si sa tragem usa dupa noi.

Cladirea are lift, asa ca nu sunt probleme cu bagajele.

Pentru cei nu foarte pretentiosi, este o locatie foarte buna.

Facand un raport calitate/pret, cred ca pt. 50e/familie/noapte/zona, am iesit foarte bine!

Impresii încărcate de CRIS62 in 14.06.2018 13:10:21

Validat / Publicat: 14.06.18 15:40:58

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în AUSTRIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (CRIS62); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 4 voturi) nota2